X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

FVE

1,579 Posts
74 Users
134 Likes
163.9 K Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Mam ytong a daval som plastovu hmozdinu a skrutku. Tusim 120mm 8mm skrutka.
Taketo nieco:
https://www.obchodprodilnu.cz/hmozdinka-nylonova-konstrukcni-mb-ssr-do-dute-cihly-se-sestihrannym-nerezovym-vrutem-mungo-7613.html


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Diky


   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149

   
ReplyQuote
(@juraj)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 74
 

Ahoj, len pre zaujímavosť.
Minulý víkend (13.3.) tu u nás v noci trochu fúkalo a ten vietor zrušil susedovi ani nie mesiac novo namontovanú FVE. Tento víkend prišli "odborníci" znovu, odniesli zničenú konštrukciu a postavili rovnakú (druhý pokus) 😉

IMG 4443
IMG 4453
IMG 4446
IMG 4454

   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@juraj Hahaa, to je Malina? No zbohom... uprimnu sustrast susedovi.


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

myslim ze aj Richard premyslal rok ci da obrubniky alebo kotvenie....tu vidime ze obrubnik uleti len to chce cas 😀


   
ReplyQuote
(@mates)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Tak to vypadá na bifaciální panely 😀 u té první fotky 😆 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Rovna strecha, hole nestastie (nie len z pohladu fve)


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

@dusanmsk ma to i vyhody, s kostatkem muzu sundat snih a vyrabim kdy ostatni maji tmu 🙂


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

By mě zajímalo co to udělalo se střešní fólií, to asi nemohla přežít...


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
 

oprava folie je pomerne jednoducha, bych se toho nebal.

Jsem zvedavy na jare se podivam jak vypadaji srouby ve strese po zime. Jestli to bude jako pred zimou, tak zadny problem v tom nevidim. (a jeste mi zbylo hodne zalivky, muzu jeste doplnit) 

 


   
ReplyQuote
(@johny_mnemonic)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 58
 

Posted by: @jimyjims

Posted by: @kobra23

Tak když už, tak bych doporučil aby to mělo provozní termostat a havarijní termostat.

Když ne provozní, tak ten havarijní je nutný.

Já jsem chtěl dát jen havarijní a zbytek řídit přes 1-wire čidlo a logiku v Loxonu..... 

Jak jsi to nakonec vyřešil? Řeším teď úplně stejnou věc. Chci dát do 250l zásobníku patronu 3x2000W a řídit jí Loxonem pomocí SSR.

Zkusil jsem poptat patronu u backer-eltop.cz jak doporučoval @kobra23, ale patrona s provozním i havarijním termostatem je za 8,5k. Bohužel patronu jen s havarijním termostatem neumí.

Ta samá patrona od nich bez termostatu vyjde do 2k a havarijní termostat od Dražic je kolem 250Kč.

Přijde mi zbytečné vyhodit 6k za provozní termostat, kterej k ničemu nepotřebuju a kterej má navíc maximální teplotu 75°C, takže pokud bych v budoucnu přešel na větší zásobník s topnou vodou a průtokovým ohřevem TUV, nebo prostě chtěl občas zásobník pořádně nahřát, tak by mě ten termostat ještě omezoval. A taky je to zbytečná věc navíc, která se může rozbít...

Jít cestou samotné patrony a extra havarijního termostatu má ale jeden háček. Všechny havarijní termostaty co jsem našel jsou 1-fázové. Najít 3-fázový je zdá se sci-fi. Existují 3F havarijní termostaty pro vyšší teploty pro jiné účely (kamna, kotle, motory), ale do zásobníku na ohřev vody jsem prostě nenašel. Takže bych tam musel buď ty 1-fázové dát tři (což se mi nelíbí) a nebo dát jeden a ovládat s ním 3F stykač.

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

@johny_mnemonic 

Existují 3F. Stojí cca 2 tis. Pokud tam máš jímku, je jedno zda je to kotel nebo bojler. 


   
ReplyQuote
(@johny_mnemonic)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 58
 

@kobra23 já vím, že je to jedno. Pár jsem jich takových našel. Problém je, že mají tu havarijní teplotu od cca 240 do 360°C. Já bych do zásobníku potřeboval 90-100°C.


   
ReplyQuote
(@michalde)
Eminent Member
Joined: 2 years ago
Posts: 32
 

@johny_mnemonic 

tiež riadim teplotu v bojleri cez 1wire čidlo - Loxone - RGC1P23V30ED

Ale ide to aj cez prevádzkový termostat. Za 11 rokov sa už raz stalo, že 1wire čidlo to vzdalo (normálne kúpené zaliate v nerezovej trubičke - uložené v suchej jimke) tak blbým spôsobom, že posielalo stále tú istú hodnotu teploty. Takže Loxone nevidel v tom problém že treba kúriť o dušu. Vtedy prevádzkový termostat celkom elegantne zachraňoval situáciu. Takže po tejto skúsenosti som celkom spokojný keď tam je - aj keď na pohľad zbytočne.

 


   
ReplyQuote
Page 97 / 106
Share: