Forum
Mam ytong a daval som plastovu hmozdinu a skrutku. Tusim 120mm 8mm skrutka.
Taketo nieco:
https://www.obchodprodilnu.cz/hmozdinka-nylonova-konstrukcni-mb-ssr-do-dute-cihly-se-sestihrannym-nerezovym-vrutem-mungo-7613.html
Diky
Tak už by měl být schválen mikrozdroj do 50kWp
myslim ze aj Richard premyslal rok ci da obrubniky alebo kotvenie....tu vidime ze obrubnik uleti len to chce cas 😀
Tak to vypadá na bifaciální panely 😀 u té první fotky 😆
Rovna strecha, hole nestastie (nie len z pohladu fve)
@dusanmsk ma to i vyhody, s kostatkem muzu sundat snih a vyrabim kdy ostatni maji tmu 🙂
By mě zajímalo co to udělalo se střešní fólií, to asi nemohla přežít...
oprava folie je pomerne jednoducha, bych se toho nebal.
Jsem zvedavy na jare se podivam jak vypadaji srouby ve strese po zime. Jestli to bude jako pred zimou, tak zadny problem v tom nevidim. (a jeste mi zbylo hodne zalivky, muzu jeste doplnit)
Tak když už, tak bych doporučil aby to mělo provozní termostat a havarijní termostat.
Když ne provozní, tak ten havarijní je nutný.
Já jsem chtěl dát jen havarijní a zbytek řídit přes 1-wire čidlo a logiku v Loxonu.....
Jak jsi to nakonec vyřešil? Řeším teď úplně stejnou věc. Chci dát do 250l zásobníku patronu 3x2000W a řídit jí Loxonem pomocí SSR.
Zkusil jsem poptat patronu u backer-eltop.cz jak doporučoval @kobra23, ale patrona s provozním i havarijním termostatem je za 8,5k. Bohužel patronu jen s havarijním termostatem neumí.
Ta samá patrona od nich bez termostatu vyjde do 2k a havarijní termostat od Dražic je kolem 250Kč.
Přijde mi zbytečné vyhodit 6k za provozní termostat, kterej k ničemu nepotřebuju a kterej má navíc maximální teplotu 75°C, takže pokud bych v budoucnu přešel na větší zásobník s topnou vodou a průtokovým ohřevem TUV, nebo prostě chtěl občas zásobník pořádně nahřát, tak by mě ten termostat ještě omezoval. A taky je to zbytečná věc navíc, která se může rozbít...
Jít cestou samotné patrony a extra havarijního termostatu má ale jeden háček. Všechny havarijní termostaty co jsem našel jsou 1-fázové. Najít 3-fázový je zdá se sci-fi. Existují 3F havarijní termostaty pro vyšší teploty pro jiné účely (kamna, kotle, motory), ale do zásobníku na ohřev vody jsem prostě nenašel. Takže bych tam musel buď ty 1-fázové dát tři (což se mi nelíbí) a nebo dát jeden a ovládat s ním 3F stykač.
Existují 3F. Stojí cca 2 tis. Pokud tam máš jímku, je jedno zda je to kotel nebo bojler.
@kobra23 já vím, že je to jedno. Pár jsem jich takových našel. Problém je, že mají tu havarijní teplotu od cca 240 do 360°C. Já bych do zásobníku potřeboval 90-100°C.
tiež riadim teplotu v bojleri cez 1wire čidlo - Loxone - RGC1P23V30ED
Ale ide to aj cez prevádzkový termostat. Za 11 rokov sa už raz stalo, že 1wire čidlo to vzdalo (normálne kúpené zaliate v nerezovej trubičke - uložené v suchej jimke) tak blbým spôsobom, že posielalo stále tú istú hodnotu teploty. Takže Loxone nevidel v tom problém že treba kúriť o dušu. Vtedy prevádzkový termostat celkom elegantne zachraňoval situáciu. Takže po tejto skúsenosti som celkom spokojný keď tam je - aj keď na pohľad zbytočne.