P2P – nová platforma Swaper

P2P – nová platforma Swaper

Poslední dobou se hodně mluví o nové platformě Swaper. Je to nováček, ale má pěkné UX, poskytuje investice s BuyBack garancí, úročení 12% a úvěry jsou na 30 dnů. Takže proč to nezkusit 😉

Firma stojící za službou Swaper je wandoofinance.com, opět z Litvy ;-).  Úvěry nabízené na platformě jsou momentálně z Polska a Gruzie.

Podmínkou pro registraci je mít učet v některém ze států Evropské Unie, takže pro nás bez problémů. Zjišťoval jsem i oblíbený formulář daňové rezidence a pro tuto platformu není potřeba. Pro plné ověření stačí zaslat klasicky doklad +nějakou fakturu za služby.

Po klasické registraci je potřeba zaslat první platbu minimálně 10EUR z banky. Do doby, než budou peníze připsané na Váš Swaper účet máte jen omezený přístup v systému. Naštěstí SEPA platba trvá max 24h, takže druhý den můžete pokračovat ;-).

Jakmile peníze dorazí, na úvodní obrazovce uvidíte velmi primitivní nastavení autoinvestu. Jelikož mají vše za 12%, tak si jen nastavíte, jestli má investovat i s reinvestem, nebo jen rozinvestovat aktuální částku.

Jelikož ani v instalacích programů na PC nikdy nedávám “Automatic”, ale chci vidět, co lze nastavit, šel jsem cestou “Customize”. Tam se pak už dá nastavit pojmenování portfolia, maximální investice do jednoho úvěru, minimální interest rate, atd.

Nastavil jsem si to tak, jako na ostatních serverech, tzn. jedna investice maximálně 10EUR, od 12%.

Případně lze investovat i ručně, ale jelikož server disponuje BuyBack garancí a všechny úvěry jsou stejné, je celkem zbytenčné to vyklikávat ručně. Investování samotné je pak hodně podobné ostatním P2P službám, nejvíce pak opět Twinu před jeho redesignem.

K převodu peněz na Swaper lze opět využít Transferwise, ale opět ne na první platbu. Ta z důvodu bezpečnosti musí být provedena z bankovního účtu.

Do služby jsem momentálně vložil 100EUR. První dojem ze služby je dobrý a asi ještě nějaké euro přihodím, ale s větším vkladem počkám na přesnější čísla po měsíci/dvou využívání. Přeci jen, slibovat 12% se dá snadno, ale realita by mohla být jiná. V dalších měsíčních sumarizacích tak přibude i Swaper.

Linky pro Vás

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉

27 thoughts on “P2P – nová platforma Swaper

  1. Ted sem nasel tuhle peknou review http://www.investitin.com/swaper-com-review-interview/

   A je tam paradni odpoved na nasi diskuzi ohledne BuyBack garance 😉

   How is the buyback guarantee ensured?

   BuyBack Guarantee means that Swaper will compensate the investors both the invested principal amount and interest, as well as pay the accrued interest in case if borrower is late with the repayment for over 30 days or is prolonging his payback term for the sixth time.
   Our APR for consumer loans in Georgia is 228%, and in Poland, 300%, interest that we are paying investors on Swaper is maximum 14% per year, what means that we have more than sufficient margin, from which we can cover unpaid loans and all other operational expenses.

   To jen pro predstavu, jaka almuzna tech 12% pro investory je 😉

 1. Vypadá to zajímavě. A četl jsi někde nějaké recenze? Stránky mají udělané pěkné tak jsem zvědav za ten měsíc.

  1. Recenze jako takove zatim moc nejsou, ale dost je ted lide zminuji na p2pindependentforum.com. Ale zatim tam nemaji jeste samostatnou sekci, takze je to roztrousene na vsech mistech

 2. Nevýhodou této platformy je omezená nabídka půjček. např. v tuto chvíli je k dispozici kolem 600. Včera jich bylo cca 700.
  Líbí se mi, že % výnosy jsou počítány jako XIRR jen z toho, co se opravdu připsalo na účet – takže žádná imaginární čísla.
  Zajímavostí je také VIP program, který nabízí +2%.

  1. Proc ti prijde 600 pujcek malo? Po 10ti EUR je to 6000EUR, coz na platformu, ktera bezi 2 mesice je stejne vic nez dost 😉

   Ten VIP je zajimavy, ale udajne je limit 5000EUR aby ses tam dostal

 3. Jasně, zatím je to lambáda, ale taky je tam pár stovek pionýrů. Uvidíme, jestli to bude stačit, až příjdou velcí hráči.

  In November – 161 active investors.
  In December – 258.
  In January – 395.

  1. jj, tak zacinaji zejo. Zase pokud to uchyti spravne, tak s vice investorama pusti vice pujcek. Problem bude, jestli jich vice nemaji a dopadnou jak Viventor nebo Zonky, ktere maji pretlak invetoru a neni do ceho investovat. To by bylo spatny.

  1. Podle toho jak vypada administrace a ze se opravdu nikde neukazuje SM, tak bych rek ze jo. Sell tam normalne je, takze predpokladam, ze je to dohromady.

   Podle me je to dobre. Aspon tam nejsou spekulanti co vykupuji vse a prodavaji s prirazkou. To jaks-taks funguje na Mintosu, kde je spousta uveru. Ale byt to na takhle male platforme, tak ji to zabije.

 4. Dnes se mi zainvestovaly první 4 půjčky: celkem za 52 Eur.
  Mám nastaveno 10 Eur na půjčku (takže dohromady to mělo být 40 Eur oproti 52), ale u dané kolonky, kde se vpisuje částka na jednu půjčku, je taková větička v závorce: + up to 10 EUR. Kdybyste to také někdo řešili, tak jsem zjistil odpověď na podpoře níže. Moc mě to zatím neuspokojilo, nelze říci, kolik se vlastně na jednu půjčku zainvestuje… Ještě se poptám..

  Hello Jiri,

  As the Auto Invest settings say “Investment amount per loan (+ up to 10 EUR)” – meaning that, additionally to your selected amount Auto Invest might invest up to 10 EUR. So, if you select amount of 10 EUR, Auto Invest might invest from 10,99 EUR to 19,99 EUR overall in a single loan.

  I’m hoping this explains the situation with Auto Invest, the best option to Invest exactly 10 EUR is to do it manually, which is currently almost impossible.

  There actually is a stable stream of new loans, however, our investors are currently investing large amounts and creating auto-invest portfolios. Combining the high demand of loans from investors with AutoInvest portfolios we arrive to a situation when all loans which are supposed to appear on our website are automatically ‘consumed’.

  We are actively working on providing more loans so we can satisfy our investors demand which is steadily increasing.

  1. Tak to je hodne zvlastni autoinvest ;-). Ale mas pravdu, mam to tak taky, jen mne to vubec nenapadlo overovat.

   Co se tyka rozinvestovani, ocividne maji ted pretlak investoru. Ja kdyz sem tam posilal penize, tak se to rozinvestovalo temer okamzite.

   Ted tam v nabidce vidim 2x polsky uver za 12% a 3x nejaky extendnuty (ty ale mam nastaveny nekupovat).

   1. Psal jsem znovu, proč to tak mají a z podpory přišlo toto:
    Jiri,
    there few reasons why we have implemented this. The primary reason is this:
    If you are selling the loan, that you are owning, and it’s for example 17 Eur – Auto Invest portfolios of other Investors could have bought out only 10 Eur, leaving you with 7Eur for the rest of the term. The Interest Income from amount less than 10 Eur is pretty small, that is why the minimum Investment amount on Swaper platform is 10 Eur.
    With this algorithm we are excluding these situations, when Investors are left with amount less than 10Eur invested, unable to sell it or to receive notable Interest Income.
    However, we are not sticking to this algorithm, and will are open to consider updating it in accordance with User feedback and results of the data analysis.

    Your questions and suggestions are always welcome.

    1. castecne to dava smysl, ale imho by stacilo udelat to tak, ze je to “up to 10EUR” a ne “10EUR-20EUR”. Ale ve finale je to asi jedno.

     1. Já s tím zatím umím žít, když budu vědět, že na jednu půjčku bude od 10 do 20 Eur… I-když jsem to pochopil spíše tak, že se to pravidlo bude projevovat při zbytkové částce na účtu, tak se to projevuje nějakým způsobem i při běžném nákupu, když je na účtu ještě dosti financí..

  1. Já jsem poslal někdy minulý týden 260Eur a celý obnos celý týden do dnes ležel ladem – takže jsem trefil špatné období 🙂
   Dnes se mi koupily první 4 půjčky…

 5. Včera se mi připsalo 263 EUR, abych dorovnal pozici na 500 EUR. Tak jsem zvědavý, jak dlouho to bude trvat. Původně jsem chtěl zkusit tu VIP pozici, ale po posledním týdnu jsem včera raději zajel na FÚ. Jakmile dostanu potvrzení o domicilu, pošlu to na Viainvest.

  Ta lambáda na Swaperu skončila docela rychle… Škoda, líbil se mi.

  1. Včera večer se mi zainvestovalo 140 EUR a k dnešnímu ránu už bylo rozinvestováno vše, což není zlé. Uvidíme, jak si povedou dál…

   1. Mi ležely peníze sice skoro 2 týdny ladem, pak v pondělí se zainvestovaly 4 půjčky a myslím že v úterý zbytek (asi 260E dohromady), takže za mě spokojenost zatím. Ale bude to chtít sledovat…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *