P2P – TransferWise návod krok za krokem

P2P – TransferWise návod krok za krokem

Co je to TransferWise

Služba TransferWise slouží k rychlému a levnému převodu peněz. A to jak mezi různými měnami, tak mezi různými státy. Služba typicky stojí zlomek, co byste zaplatili u banky. Navíc je převod do druhého, maximálně třetího dne proveden.

Jak to funguje

Princip je geniálně jednoduchý. Na webu TransferWise si naklikáte kolik peněz a kam chcete převést, na základě toho Vám systém dá číslo českého účtu, kam peníze převedete, a oni pak z jiného účtu v cílové zemi pošlou peníze v odpovídající měně Vašemu adresátovi. Díky tomu se ušetří jak za poplatky, tak za konverzi měny.

Jak se zaregistrovat

 1. Otevřte stránku www.transferwise.com a klikněte na odkaz SIGN UP

chrome_2016-09-25_08-41-42

2. Zadejte svůj registrační email a heslo a klikněte “Sign up for free”. (Pro registraci lze využít i Facebook nebo Google účet. V tomto návodu ale budeme používat registraci skrz Váš email).

chrome_2016-09-25_08-46-10

3. Hotovo ;-). Nyní máte svůj transferwise účet. Žádné další kroky pro registraci nejsou potřeba. Po tom, co systém dokončí registaci, uvidíte obrazovku jako je tato. Jak ji použít popíšeme v další sekci.

chrome_2016-09-25_08-54-55

Jak převést peníze v TransferWise

V rámci našeho příkladu uděláme převod peněz z České Komerční banky na P2P portál Twino. Systém je pak samozřejmě stený pro všechny ostatní platformy.

1. Zjištění cílového účtu. Každá P2P platforma obsahuje sekci DEPOSIT, kde je přesně popsán cílový účet. Například pro Twino to vypadá takto.chrome_2016-09-25_09-02-56

2. Jako další krok je přihlášení do TransfwerWise a zvolení volby “Send money”chrome_2016-09-25_09-06-08

3. V prvním kroku volby převodu zadejte, kolik peněz chcete převést, a stiskněte “Continue”.

chrome_2016-09-25_09-12-02

Skrz TransferWise je možné zadat buď částku v CZK a tím pádem do cílové destinace dojde částka přepočtená aktuálním kurzem, nebo částku v cílové měně (například EUR) a pak TransferWise zajistí, aby přišla přesně taková částka do cíle (a proto si strhne o něco více peněz pro případ kurzového posunu a zbytek peněz Vám pak vrátí na účet)

4. V druhém kroku průvodce jen klikněte na Váš login, čímž potvrdíte, že peníze posíláte sám za sebe jakožto soukromá osoba.

chrome_2016-09-25_09-13-11

5. Ve třetím kroku průvodce nyní musíte zadat cílový účet. V případě, že je to Váš první převod, zvolíte “Someone else”. Při dalším poslání Vám to pak již bude nabízet dříve zadané příjemce.

chrome_2016-09-25_09-15-55

6. Vyplňte cílového příjemce dle bodu 1. a potvrďte “Confirm”

chrome_2016-09-25_09-17-51

7. Pokud jste zvolili zaslání exaktní částku v cizí měně, v následujícím kroku 3b si nyní zvolíte, na jaký účet se má vrátit přeplatek při převodu. Transferwise Vám sám nabídne Váš účet, takže stačí jen kliknout.

chrome_2016-09-25_09-20-39

8. TransferWise Vám pro jistotu ještě ukáže, jaké číslo účtu zvolený kontakt má. Pokud IBAN Vašeho účtu souhlasí, potvrďte ho.

chrome_2016-09-25_09-21-58

9. Nyní se Vám ukáže rekapitulace Vaší platby. Kolik posíláte, kam posíláte, kolik Vás to bude stát, kolik je částka, co máte poslat, kolik je odhadovaný kurz (odhadovaný proto, že se peníze převedou až ve chvíli, kdy jsou doručeny na jejich účet, nikoli v době, kdy zde klinete na převod).

Co je důležité, je políčko “Type a reference for SIA TWINO”. Zde musíte vyplnit Vaše zákaznické číslo z P2P platformy, aby se správně (a rychle) spárovala Vaše platba. Zákaznické číslo opět najdete v bodě 1.

Občas se stane, že se tam celý text nevejde, případně, že se tam nesmí zadat znak “.” a podobně. Důležité je především uživatelské číslo. V našem případě je to 111111.

chrome_2016-09-25_09-27-18-2

10. Po potvrzení Confirm je platba zadaná a část práce v TransferWise je hotová. Na finální obrazovce se Vám pak ukáží bankovní údaje, kam máte poslat peníze z Vašeho českého účtu. Jedná se o český účet u jiné banky, takže peníze jsou převedeny nejpozději druhý den.

chrome_2016-09-25_09-31-53

Jak zadat převod v české bance

Posledním krokem převodu je pak zadání příkazu do české banky. Pro názornost ukážeme i to a použijeme Komerční Banku.

chrome_2016-09-25_09-35-08

 1. Do příkazu uveďte jako cílovou banku z předchozího kroku, zde tedy 5060011118 /5500
 2. Jako částku uveďte přesně tolik, kolik Vám transferwise ukazuje. Pokud zadáte třeba zaokrouhlenou částku, celý převod se protáhne, protože se neprovede a nespáruje automaticky.
 3. Do Variabilního symbolu zadejte číslo z položky “Use this reference” bez znaku P (pokud číslo neuvedete, je opět převod mnohem pomalejší)
 4. Do Popisu příjemce, zprávy pro příjemce zadejte všude číslo se  znakem P.  (opět slouží k párování plateb)
 5. Odešlete příkaz.
 6. Jděte zpět na stránku TransferWise a klikněte na “I’ve sent the money to TransferWise”. Tím službě říkáte, že má očekávat Vaše peníze.chrome_2016-09-25_09-38-52

Hotovo

A tím máte peníze odeslány. Jen co zakliknete, že jste peníze odeslali, dostanete potvrzovací email od TransferWise.

chrome_2016-09-25_09-41-30

Jen co peníze dorazí do TransferWise, obdržíte další email s notifikací, že zpracovávají Vaši platbu.

chrome_2016-09-25_09-44-08

A do třetice, jakmile peníze dorazí do cílové destinace, dostanete obvykle email s informací od cílové strany, že peníze obdržela. A tím je převod dokončen.

chrome_2016-09-25_09-46-34

Link na službu

Pokud jste se i na základě tohoto článku rozhodli převod přes TransferWise zkusit, můžete ho udělat skrz tento link https://transferwise.com/u/487509.

Váš první převod bude úplně zdarma (do výše 500EUR) a my dostaneme drobnou odměnu za náš čas věnovaný tomuto článku. Takže win-win pro všechny. Díky!

Závěrem

Pokud Vám v článku cokoli chybí, není jasné, nebo máte námět na jeho rozšíření (či další článek), napište nám dolů pod článek. Budeme rádi, když články vyladíme tak, že budou srozumitelné všem.

Pište nám, Vaše zpětná vazba nám pomáhá i motivuje!

 

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉

20 thoughts on “P2P – TransferWise návod krok za krokem

 1. Zdravím. Mám hrozný chaos v posledním kroku, tzn. v posílání peněz. Chci ze svého eurového účtu u Equa Bank přeposlat / překonvertovat peníze na svůj korunový účet u Equa Bank (jedná se tedy o převod čistě v rámci ČR). Podporuje TransferWise i takovýto převod? Problém zatím nehlásil, tak doufám, že ano. Každopádně! TW mi v pátém kroku vygeneroval informace pro zadání do internetového bankovnictví. Co s tím dál? Na obrázku vyplňujete v internet bankingu vygenerované informace do tuzemské platby. Ale když si ji rozkliknu já, NEnabízí mi možnost odeslat peníze z eurového účtu – pouze z korunového. Budu ráda za odpověď.

  1. Rozhodne to pres Transferwise jde, takto presne jsem prevadel EUR na CZK.

   Ale netusim, co presne jsou ty informace o zadani do internetoveho bankovnictvi. Ja normalne zadal, ze chci z EUR do czk, zadal jsem IBAN sveho CZK uctu a on mi ukazal IBAN kam mam poslat eur. Nevolite nahodou nejakou automatizaci s propojenim na banku? Neni tam i polozka “zadat rucne”?

 2. Já už vážně nevím, co dělám špatně. Projedu na TransferWise všechny kroky a dojdu k 5. kroku – poslání peněz. Dala jsem “pres účet” a TW mi vyhodil kod banky, adresu banky, iban a reference number, které mám zadat do svého bankovnictví. Tak. A dál? Otevřu SEPA (evropskou) platbu, vyberu “z: můj eurový účet” a doplním údaje, které mi TW vygeneroval? Toť vše?

  1. No a co víc byste očekávala? Nebo proč mate pocit, ze je to málo? ;). Jinak jak píšete, pošlete peníze tram kam vam rika TW a je to.

 3. Čau,
  já nejsem schopen stahnout penize z mintosu na svuj účet. Vubec nevím jak to mám dělat. Chce to po mne nějaké ověření či co. Chci z mintosi na TransferWise a potom na svůj účet, ale nejde mi to už ani na TransferWise. Nemáte někdo nějaký postup sepsaný prosím?

  1. Pokud si jeste neoveroval doklady, tak ti to zadne penize neposle. Musis tam nascanovat obcanku a vyplnit nejake dalsi udaje. Maji to tak ze zakona

 4. Ahoj Vodníci, prosím mám prosbu ohledně Transferwise. Koukám, že to tu trochu rozebíráte a potřeboval bych radu. Vím, že tu řešíte hlavně P2P Mintos atd., ale chci se zeptat. Začínám pracovat v DE a momentálně řeším, jak poslat peníze k sobě. Napadlo mě, že (mám účet v CZK v KB), že bych si otevřel Eur účet v KB kam mi budou chodit peníze z DE (koukám ale že tam jsou pekelné poplatky – v rámci tuzemských plateb je to zdarma, ale SEPA platby příchozí jsou za 149 kč a odchozí za 195 kč) . Poté bych použil TW pro převod, čili odešlu peníze z KB Eur účtu na TW a poté z TW na účet v CZK zase u KB – jedná se tedy o tuzemské platby? A je to takto vůbec možné? 😀 je to i výhodné nebo je lepší si otevřít BÚ někde v DE a posílat to spíše přes TW do ČR? Omlouvám se za příspěvek lehce mimo mísu, ale určitě se v tom vyznáte mnohem lépe než já.

  1. Urcite bych to nehnal na CZ EUR a pak CZEur->CZ Czk, tam bude poplatku jak blazen.

   Bud BU v DE, z nej pres TW do CZ Czk, nebo ma ted nove TW primo Bordeless account, coz je univerzalni ucet pro ruzne meny. Tam nechat poslat penize od zamestnavatele (jestli to povoli) a z toho pak prevest na CZ Czk.

   Bordeless ucet zatim jeste nemam vyzkousen, ale mel by fungovat jako univerzalni bankovni ucet pres vsechny meny

 5. Děkuju moc za radu 🙂 taky jsem si to myslel, že to tak bude nejlepší.. ten Bordeless ucet jsem teď studoval, ale moc tomu nerozumim 😀

  1. ja to jeste nezkousel, ale z toho co tam psali mi prislo, ze se staci zaregistrovat, prideli Vam cislo uctu a to se pak normalne pouziva pro prijimani plateb.

 6. ano koukám na to zrovna. Předtím jsem si to asi špatně přečetl. Zaregistroval jsem se a trvá to pár dní než se to spustí. Hrozně jsem se divil tomu, že mi to nefunguje 😀 … ještě jednou moc děkuji za radu. Vypadá to, že tento způsob bude nejvýhodnější, než nějaké čachrování se zakládáním účtů buď v cizině nebo eur účet u nás.

 7. Ja jsem pro prevod penez z nemeckeho uctu pouzival bud https://www.easychange.cz/ nebo Transferwise, ale take jde penize vybrat v hotovosti a vymenit v Brne ve smenarne u Turku (napr. u toho co je pred vchodem do obchodniho domu Tesco), da se dohodnout pomerne dobry kurz…

 8. Tak to potom nic 🙂 ja jsem si v Nemecku zalozil ucet u DKB (zdarma) a nasledne prevadel penize jak uz je uvedeno vyse.

 9. A muzu se zeptat jak si ho kdyžtak založil? Jde to nějak online? .. Jinak prave přemýšlím, ze bych si ho bud také založil a nebo bych to řešil pres tu novou funkci u Transferwise. Ještě uvidím no.. A moc dekuju za rady

 10. Dobrý den, mám velkou prosbu.. Přišly mi peníze ze zahraničí přímo na můj transferwise účet.. Bohužel ted nevím, jak se je mohu přeposlat na svůj český.. Můžete mi prosím poradit? Předem děkuji.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Subscribe without commenting