X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

FVE

1,579 Posts
74 Users
134 Likes
164.1 K Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

Posted by: @dusanmsk

Spravi si to autodetekciu

To jako prebehne vsetky adresy zariadeni?
CRC tych dotazov ti rata automaticky ten SW?


   
ReplyQuote
(@glaster)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
 

Posted by: @hanssez

powerswitch nemámá, je to custom integrace na zakázku bez něj, kdy odečítání je přes externí 3F modbus elměr. V mém případě tak měnič je v režimu modbus master a vyčítá elměr aby věděl o dodávce/odběru. Takže to vypadá že u mě tohle nasazení a config použít nepujde, protože pro použití je potřeba mít měnič nastaven jako modbus slave.

Ahoj, mám také RCT střídač nastaven jako MODBUS Master, protože to mám uděláno asi stejně (Střídač vyčítá přes MODBUS data z elektroměru a tyto data jsou pak vidět v aplikaci RCT Power). Nicméně i přes toto nastavení jsem chtěl data ze střídače nějak vyčítat a minimálně je dostat do Grafany a bonus by byl dostat je i do Loxone, aniž bych musel měnit stávající fungování. Dlouho jsem laboroval s nalezeným modulem rctclient napsaným v Pythonu, který toto přesně uměl. Ale bohužel/bohudík nejsem programátor, tak na pořádné použití to pro mě nebylo. Než jsem našel odkaz na německé fórum solaranzeige, který má mimojiné (umějí mraky střídačů) tento modul implementovaný do své RPi image a data ukládají do InfluxDB (lokální, ale možno i odesílání do externí) a z ní pak zobrazují v Grafaně. Do Loxone se pak tyto data dají dostat tak, že při instalaci je možné povolit odesíláni do MQTT Brokera a pomocí NodeRED je pak dostat do Loxone.

Sice neskutečně bojuji s tou němčinou, protože tento jazyk k mému srdci opravdu nepřirostl a překladač DE->CZ je na používaná slova absolutně nepoužitelný, tak alespoň částečně funguje překlad DE->EN, kde už se chytám. Mám tedy data již v Grafaně a částečně mi už funguje předávání do Loxone.

obrazek
 
 

 

 

This post was modified 2 weeks ago by Glaster

   
ReplyQuote
(@petrp)
Estimable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 149
 

@glaster

Ahoj, máš k RCT střídači i Power Switch? Nějak se mi nedaří ho zprovoznit.

Místo ModBus elektroměru mám Power sensor, tak můžu mít nastaven střídač,jako Modbus slave a vyčítám z něj data přímo do Loxone.


   
ReplyQuote
(@glaster)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
 

Nemám Power Switch, jelikož nemám ani baterie. O bateriích si myslím své a zatím mě nikdo nedokázal přesvědčit, že nemám pravdu.

Ale tohle by ti možná mohlo pomoci.

 


   
ReplyQuote
Page 106 / 106
Share: