X
Forum

Forum

Loxone web app nebo...
 
Notifications
Clear all

Loxone web app nebo nativní app - odkaz na stránky

2 Posts
1 Users
0 Likes
176 Views
(@didaji)
Eminent Member
Joined: 2 years ago
Posts: 14
Topic starter  

Ahoj, 
chtěl bych se zeptat, jestli tady někdo neřešil webový odkaz z Loxone App nebo webové app někam jinam, aby se to otevřelo ve full-screen a dalo se zase vrátit?

Testuji na Raspberry PI a 15.6" dotykovém displeji jak nativní Loxone App, tak Web App v kiosk módu. Oboje funguje dobře, ale ani z jednoho mi nechodí uspokojivě webový odkaz.

1. Při použití nativní aplikace pro Linux se po otevření odkazu zobrazí nové okno prohlížeče, které není ale ve fullscreenu. V zásadě je to ale to nejlepší čeho jsem dosáhl, protože se dá okno potom křížkem zavřít a jsem zpět v Loxone App. Nevypadá to ale dobře.

2. Při použití Web App v kiosk módu se při otevření webového odkazu zobrazí krásně ve fullscreenu nový odkaz, bohužel ale v novém TABu, takže se nedá ani přes swipe už nikdy vrátit zpět k oknu Loxone.

3. Samozřejmě to můžu pustit celé v normálním módu, kdy tam budu vidět TABy, to je ale pro mě vizuálně nevyhovující.

Odkazy používám například na grafy do Grafany, kamery a jiné podobné věci. 

Zajímavé je, že v aplikaci na telefonu toto funguje dobře, prostě se otevře nové okno s prohlížečem, ale v pravém horním rohu zůstane svítit nápis "hotovo" na který když kliknu, tak se to vrátí zpět do aplikace.

Nevíte někdo jak toto pořešit? Stačilo by mi, kdyby Loxone App otevírala webové odkazy ve stejném TABu jako sama běží, pak by se šlo normálně vrátit swipem doleva. 

Chtěl bych do budoucna na to připojit 24" dotykový monitor, ale tohle bych rád prvně dořešil... 

 

This topic was modified 1 week ago by DidaJI

   
Quote
(@didaji)
Eminent Member
Joined: 2 years ago
Posts: 14
Topic starter  

Tak zatím jsem to pořešil tak, že se to prostě otevře v kiosk módu v novém tabu (to vypadá nejlépe) a zavírání provádím přes ESPčko a jeho kapacitní vstup (kousek měněné fólie uvnitř krabice). Pokud chci zpět na App Loxone, tak ťuknu na krabici displeje, ESP pošle do USB Raspberry přes HID zařízení scan kód "Ctrl+w", což je zavření TABu v Chrome. Vizuelně to vypadá parádně, vše je stále na full-screen bez okrajů. A asi to využiju i na jiné klávesové zkratky do budoucna, ESP má 14 kapacitních vstupů.

Řešení dost krkolomné :-), ale funguje dobře...  


   
ReplyQuote
Share: