Forum

Forum

Loxone vs Somfy ?
 
Notifications
Clear all

Loxone vs Somfy ?

7 Posts
6 Users
0 Likes
314 Views
(@synnedcz)
New Member
Joined: 4 weeks ago
Posts: 1
Topic starter  

Zdravím,

do novostavby rodinného domu máme naplánovaný Loxone - svícení, topení, ovládání žaluzií, zabezpečení (senzory kouře, záplavová čidla, atd.). Jak stavba pokračuje, tak se vše prodražuje a jelikož budeme muset škrat v rozpočtu, Loxone je první na ráně, takže buď budeme Loxone rušit úplně, nebo osekáme na minimum.

Momentálně vychází celé elektro vč. Loxone komponent a práce kolem 1mil. :/ Jelikož ale máme naplánovaná speciální svítidla pro denní, večerní a noční svícení, znamenalo by to mít v obýváku asi 9 tlačítek na různá světla, tak bychom je potřebovali ovládat inteligentně. Po celém domě, vč. sklepa jsou dle projektu Loxone tlačítka a zásuvky Schneider Merten, což jsou sice asi nejkvalitnější, ale i nejdražší zásuvky. Projektant tvrdil, že např. do sklepa se nevyplatí nahrazovat Loxone tlačítka např. obyčejným vypínačem od ABB, protože to vyžaduje nějaký kabel navíc (nevím, jsem anti-technik), a úspora by byla max. tak 1/3 z ceny. U žaluzií prý podobně, pokud nebudou napojeny na Loxone, bude to vyžadovat více kabelů atd., takže dle něho je jediná možná úspora eliminovat počet svítidel a žaluzií, ale zdá se mi to trochu jako blbost, ale jak říkám, nejsem vůbec technický typ.

 

Dokázal by s tím někdo poradit, případně zda máte zkušenost např. se Somfy jako levnější variantou?

Díky moc 🙂


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2216
 

Jak nedáš Loxone, budeš litovat a časem se z toho jiného řešení zblázníš a bude tě to nakonec stát víc peněz nebo více nervů.


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1901
 

Jaj dokola to iste.
Nieje to na podrobne vysvetlenie tu. 
Moznosti je vela.
Za mna zaluzie Loxone vs. Somfy moze by rozdiel tak 300€.
Vypinace urcite sa da usetrit na loxone vypinacoch v technickej, pivnici spajze...
Treba to navrhnut s rozumom.
Urcite svietidla su velka polozka.
Pre podrobne vysvetlenie odporucam navstivit "Hospodu" v Brne.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3077
 

Jojo, toto je velke tema, ale osobne bych uplne Loxone nezavrhaval. Urcite dej Loxone, ale co jde, udelej docasne nejak, treba s moznosti rozsireni do budoucna. Ale jak to jednou neudelas, uz to nejspis neudelas vubec. 

Jak pise Kobra, stav se za nama do Brna, a mas ten nejlepsi zdroj informaci.

Jinak kdyz si projdes tady forum blog, zjistis, ze spousta veci se da udelat levneji. At uz resit vstupy/vystupy papouchem, nebo treba modbus desky, nebo pres DMX atd. Nemusis mit cely rozvadec zeleny, staci mit zeleny jen MS a zbytek udelat za 1/10 ceny.

This post was modified 4 weeks ago 2 times by L

   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 501
 

Na začátek bych se zeptal, co jako anti-technik čekáš od Loxone nebo obecně chytré elektroinstalace. Chápu to tak, že budeš mít jen to, co ti udělají jiní, takže považuji za důležité, jestli víš co ve výsledku chceš a nebo čekáš co ti někdo udělá. Také, jestli počítáš s výdaji i v budoucnu, protože sám si neuděláš nic. I když souhlasím s tím, co je výše napsáno, tak si dokážu představit i opačnou situaci.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3077
 

@_petr_ aha, toho anti technika jsem přehlédl předtím. Pak je situace trochu jiná a asi bych takový bastl úplně nedoporučoval.

Jednak se do toho nebude integratorum chtít a jednak je to něco, co by si spíš člověk měl umět poresit sám když by se to pokazilo. 

Takze otázka Petra je správná


   
ReplyQuote
(@fridlik)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 8
 

ohledne zasuvek - pokud chces Merten, tak samozrejme zaplaces nad cenou. Resili jsme letos to same a nakonec to vyresili tak, ze zasuvky mame Schneider Asfora, ktere jsou vzhledove temer stejne. Tam kde mame vypinac a zasuvky v jednom ramecku (loznice, koupelny), tak jsme davali Merten ramecky i zasuvky a do toho Touch Tree. Celkova uspora tim, ze jsme vsude nedali Merten je v nekolika desitkach tisic. Konkretne jsme mel 105 zasuvek, to je pri cene cca 300kc za Merten vs 60kc za Asforu docela rozdil

treba to tlacitko do sklepa - ja teda nevim, ale miniserver ma v zakladu 8 digitalnich vstupu. Nevidim problem v tom dat do sklepa asfora tlacitko (ne vypinac, ale tlacitko) misto loxone touch. kabel zustane stejny a do budoucna to muzes vzdy vymenit. Uspora minimalne 2000 Kc. 

 

 


   
ReplyQuote
Share: