Forum

Forum

Externí moduly na z...
 
Notifications
Clear all

Externí moduly na zvýšení počtu vstupů/výstupů

453 Posts
40 Users
42 Likes
86.2 K Views
(@kudykam)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 555
 

Našel sem info tady:

https://www.vodnici.net/community/loxone-a-arduino/loxone-modbus/paged/14/

že loxone komunikuje přes modbus tcp a ne přes modbus rtu. Nevím jestli to umí i gnome485 nebo je správně nastavený, protože když to testuji přes virtualní port na pc spolu s programkem modbus poll a tam nastavím Connection modbus RTU, tak komunikuje, ale když modbus TCP tak nekomunikuje.

Z toho mi vyplívá že gnome jede přes RTU, což je asi špatně tedy


   
ReplyQuote
(@budulinek)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 355
 

@kudykam Je to tak. Loxone akceptuje standardní Modbus TCP. To co posílá gnome485 je nestandardní paskvil, kterému se občas říká "Modbus RTU over TCP". Loxone určitě neumí "Modbus RTU over TCP"

Když se podíváš na popis GNOME485

https://papouch.com/gnome485-prevodnik-ethernet-rs485-p4613/?vid=1683

tak tam máš poznámku:

Hledáte převodník Modbus TCP na Modbus RTU? Naleznete jej zde.

Čímž ti chce Papouch naznačit, že z GNOME485 nikdy Modbus TCP nepoleze a potřebuješ jiné zařízení. Dávejte pozor, co kupujete. Rozdíl mezi Modbus RTU a Modbus TCP není jenom ve fyzické vrstvě (RS485 linka vs TCP ethernet), ale i v protokolu (jaké byty se posílají). Takže GNOME485, který jenom předává byty (aniž by je nějak měnil) z jedné fyzické vrstvy na jinou, je ti na prd.

Ten GNOME485 ale umí UDP, takže by měl umět i "Modbus RTU over UDP". Je to sice taky paskvil, ale Loxone by to měl zvládnout zpracovat přes UDP vstupy a teoreticky by mohl zvládnout i odesílat požadavky přes UDP výstup (pokud se ti nějak podaří v Loxonu spočítat CRC).


   
ReplyQuote
(@milanp)
New Member
Joined: 5 years ago
Posts: 1
 

Ahojte, používal jsem do teď "budulínkovo" arduino na modbus a teď jsem přešel na WaveShare RS485: https://allegro.cz/nabidka/prevodnik-rs485-na-ethernet-poe-rs485-rj45-12962615038  
Dá se samozřejmě koupit i na aliexpresu. Pozor - jsou dvě verze, které se liší napájením PoE (má/nemá). 
Zatím to mám zkušebně zapojené, na tom pár čidel. Přijde mi to rychlé, funkční a pěkně se to dá zavěsit rovnou do rozvaděče.

Loxone kompatibilní 😉

This post was modified 6 months ago by milanp

   
ReplyQuote
Page 31 / 31
Share: