X
Forum

Forum

Střídač Goodwe Good...
 
Notifications
Clear all

Střídač Goodwe GoodWe GW10K-ET

159 Posts
21 Users
20 Likes
16.9 K Views
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@zcheva imho 2 goodwe stridace musej mit sec1000 kterej ma civky na hlavnim privodu... tam bych dotazoval veci ohledne grid imp/exp atd... a nasledne modbus over tcp na oba stridace na baterku atd


   
ReplyQuote
(@zcheva)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

Nemáš pravdu, že u goodwe střídače musí být předražený prvek sec1000. Máš pravdu, že u 2 a více hybrid střídačů, který mají každý svoje baterie musí tento prvek být, ale touto drahou cestou jsem nešel.

Já ke svému hybridu jsem dokoupil normální síťoví goodwe střídač (stojí polovinu co hybrid a nechápu, proč do RD by někdo dával dva hybridy, to stačí koupit více baterek tomu jednomu).
Síťoví střídač nemá svoje měřící cívky, veškerou energii posílá do sítě, ale když se zapojí za měřící cívky toho hybridu, tak si hybrid střídač vezme jeho energii na dobití baterie, pokud potřebuje, provoz domu atd.

Ze sítového střídače chci pouze do loxonu vyčítat hodnoty stringu 1 a 2, stejně jak to dělá sems app, ve které je vidět kolik vyrobí každý zvlášt i dohromady.

Jinak odpověď na moji otázku už mám. Na facebook už je hodně skupit zabývající se loxonem, goodwe, fotovoltaikou, spotem atd.

Odpověď pouze pro info


   
ReplyQuote
(@josef-k)
New Member
Joined: 5 months ago
Posts: 2
 

Zdravím,

jaké registry používáte k nabíjení baterie ze sítě? Používám Protocol V1.7.

Zkoušel jsem 47515 a 47517 ale bez úspěchu....

 

Děkuji

 


   
ReplyQuote
 Echo
(@echo)
Eminent Member
Joined: 5 years ago
Posts: 23
 

Čau pánové,

funguje někomu tenhle střídač s Wifi modulem na libku do loxone? Co jsem se dočetl tak od nějaké verze by již měl jet i po wifi. Můj instalátor FVE tvrdí, že TCP modbus má zaplý ale žádný modbus tester se nedokáže spojit.

Díky


   
ReplyQuote
(@fitor)
New Member
Joined: 2 weeks ago
Posts: 1
 

Ahoj,

snad to není úplně mimo mísu, ale existuje možnost, vypnout nabíjení baterie a posílat momentálně vyráběnou energii do sítě (pokud je výroba větší než spotřeba domu) a pak při dosažení určitého přetoku (rezervovaný výkon), zapnou nabíjení?

Mám rezervovaný výkon 6,3kW a instalovaný výkon 10kWp. Ráno bych vše posílal do sítě, a po dosažení přetoku 6,3kW bych začal nabíjet baterii, aby se neomezoval vyráběný výkon (alespoň do nabití baterie).

Děkuji


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

@fitor - věřím že to jde, je třeba si zkusit projít modbus dokumentaci a najít správnou adresu a hodnotu. Našel jsem na rychlo např. 45353 BattChargeCurrMax s hodnotami 0-1000. Ale nikdy jsem si s tímhle nastavením nehrál, takže je třeba opatrně. A přiznám že, jsem to nikde ani neviděl na první dobrou v aplikaci. Takže zkus pohledat i tam (Solar Go) a pokud to tam je, určitě to půjde přes modbus nastavit. Dej vědět, jestli se povedlo.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@fitor jasne, ze to jde 🙂 ja to delam skrz omezeni proudu...

image
image

zapisuje se x10... takze max je 180 = 18A pro 3 bloky H2jky


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@ondy me jede vse na prvni dobrou uz 2 roky 🙂 je treba opatrne tak jak pises... podivat se co v tom registru je a podle toho se k tomu chovat


   
Ondy reacted
ReplyQuote
Michal Bajer
(@michal-bajer)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 106
 

Ahoj, Chtěl jsem se zeptat, jestli existuje nějaký příkaz na zastavení nabíjení baterie. Pohrávám si myšlenkou, že když potřebuji ohřát vodu v zásobníku asi na 30 °C, udělal bych v LOXONE tlačítko, které by při zapnutí vypnulo nabíjení baterie a přebytečná energie by šla do SOLAR IBOOST+ až do doby, než by se voda ohřála na určitou teplotu. Poté by se nabíjení baterie opět aktivovalo.

Momentálně mám nastaveno, že když se baterie nabijí na 90 %, spustí se SOLAR IBOOST+, ale to je dost závislé na tom, jak moc svítí slunce. Takhle když vyrábím tet 1,5 kW, zatím mohli částečně ohřát vodu například aspoň na umytí nádobí. 🙂 

Model: GW3648D-ES


   
ReplyQuote
Page 11 / 11
Share: