X
Forum

Forum

Čas zhasnutí světla...
 
Notifications
Clear all

Čas zhasnutí světla v Configu

11 Posts
3 Users
0 Likes
201 Views
(@kowson)
Active Member
Joined: 2 weeks ago
Posts: 4
Topic starter  

Na záchodě mi rozsvítí světlo automat na základě senzoru přítomnosti. V configu je cas_vypnuti jako vstupní reference připojena k bloku “ovládání osvětlení” do Moet.

Když si ten cas_vypnuti pustím do uživatelského rozhraní, můžu si nastavit čas vypnutí v aplikaci. Ale v aplikaci ho mít nechci (přehlednost, navíc se to použije jen při nastavování - bydlím krátce, ladíme s manželkou, pak to tam nechci), chci čas nastavit výhradně v configu. Jenže ho nemůžu najít.

Nastavím si v aplikaci třeba 73 sekund, ať se to dobře hledá, pak procházím cas_vypnuti, blok ovládání osvětlení, nic. Prostě nevím, kam se ten čas 73 sekund ukládá. Poradíte?


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2215
 

Je u senzoru přítomnosti v levém menu.


   
ReplyQuote
(@kowson)
Active Member
Joined: 2 weeks ago
Posts: 4
Topic starter  

@kobra23 Právě že to tam nikde nevidím. Úmyslně mám nastavenou tak blbou hodnotu (53), abych našel, ale ne…


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 170
 

Podle mě by to chtělo vidět jak přesně to máš v Configu, jaké máš čidlo (Loxone/non Loxone), proč dáváš do Moet a ne do P atd. Případně si pořádně přečíst dokumentaci, jak se který vstup chová, jaké má doběhy a co ten čas ovlivňuje. Ten blok je šíleně složitý a umí spoustu věcí, jen je třeba vědět, jak na to.

Třeba pomůže podrobnější popis, jak jsem to řešil na domě já.

Pokud tam máš světlo on/off je možno například použít mnohem jednodušší blok "Ovládání WC ventilátoru" nebo blok Přítomnost atd.

Otázka je, co je cílem - nastavit rozumnou dobu svícení nebo najít, kde se objevuje v Configu ten tvůj cas_vypnuti, který bez printscreenu Configu ani nevíme, jak vzniká? (resp. já jsem to z popisu úplně přesně nepobral).


   
ReplyQuote
(@kowson)
Active Member
Joined: 2 weeks ago
Posts: 4
Topic starter  

@kubrt_cz Jde mi o to, abych čas viděl v configu a nepřekážel mi blok s nastavením v uživatelském režimu. Technicky je stav funkční a vyhovující.

svetloWC

 

 


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 170
 

Já tomu nějak pořád nerozumím... Všechny "modré" vstupy se dají natvrdo nastavit v Configu. Vstup Moet se jmenuje překvapivě Moet. Můžeš tam dát číslo natvrdo nebo tedy na vstup dát nějakou logiku. Klik na blok ovládání osvětlení a vlevo v menu máš spoustu parametrů a jeden z nich je Moet (viz poslední řádek mého obrázku).

image

   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 170
 

Mám to na jedné chodbě naprosto stejně, Moet natvrdo na 90s v Configu, do bloku nic na vstup Moet nedávám.

image

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2215
 

@kowson 

Tak klikni na ten Virtuální vstup a v levém menu zruš zaškrknutí Vizualizace.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2215
 

@kubrt_cz 

Ovládání ventilátoru WC není úplně spolehlivý blok. Už dlouhodobě se nechová korektně. Snad to někdy opraví.


   
ReplyQuote
(@kowson)
Active Member
Joined: 2 weeks ago
Posts: 4
Topic starter  

@kobra23 Jasně, ale nemůžu najít těch svých 53 sekund 🙂 Zrušit úplně vstup a nastavit Moet, viz výše, je asi cesta…


   
ReplyQuote
(@kubrt_cz)
Estimable Member
Joined: 2 years ago
Posts: 170
 

No ono když dáš něco na ten vstup Moet, v Configu to pak nemůžeš zadat. Viz:

image

Čili ono to nefunguje tak, že se ti hodnota z vizualizace přepíše do Configu... (což je asi to, co jsi hledal). Ono to je naprosto logické, co když by to měnilo x uživatelů najednou (práva pomíjím)? Config je program nějakého tvůrce, parametry uživatelů jsou jiná věc. Buď jsou tam natvrdo nebo nastavitelné logikou nebo aplikací.


   
ReplyQuote
Share: