P2P – Série článků s návody na investování

P2P – Série článků s návody na investování

chrome_2016-09-25_10-29-27

Rozhodli jsme se postupně vytvořit ještě podrobnější průvodce, jak na investování na zahraničních serverech.

Sem tam nám totiž přijde email, kde se nás tazatel ptá na radu. Že neví jak začít, že tomu úplně nerozumí, že se bojí, že to nezvládne, že nechápe. Stejně tak na Zonky fóru je spousta lidí, co tvrdí, že by šla pryč třeba na Mintos, ale že “ALE” (neumí dobře anglicky, mají strach z nových věcí nebo že systémy nepochopí).

Tak proč neudělat dobrý skutek a nesepsat návody, když pro nás je to brnkačka. Přivede to zase nějaké návštěvníky a pokud návody zaujmou a pomohou, možná nám to i trochu přispěje na splátku hypotéky :-).

V následujicích hodinách a dnech se proto pokusím sepsat několik článků, kde bude krok za krokem popsané zaregistrování a použití jednotlivých služeb. Ze začátku budou články zaměřené opravdu na úplné začátečníky, navíc třeba i bez znalosti angličtiny. Postupně bych pak chtěl ale sepsat i nějaké pokročilejší, kde třeba popíšu svoje úvahy nad nastavením různých portfolií v autoinvestu a tak.

Pokud budete mít k článkům dotazy, nebude něco jasné, budete mít námět na nějakou další oblast, budu rád za feedback. Pokusím se každý dotaz/názor do návodu nějak zapracovat, ať registraci/použití zvládne opravdu skoro každý.

stock-exchange-1222518_640

PS: Zároveň možná i impulz pro https://winpes.cz/, jeslti nechce něco podobného udělat i pro akcie 😉

To je totiž další oblast, kam bych se chtěl posunout, ale nějak pořád nevím, kudy přesně do toho. “Jeho” devadesátková strategie vypadá velmi dobře, akorát většina článků se zabývá už jen provozem strategie, ale nějak jsem z toho pořád nezjistil, kudy tudy dovnitř.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

6 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Honza
Guest
7 years ago
Honza
Guest
7 years ago
Reply to  L

Ja pouzivam Interactive Brokers, kteri to maji udelane tak, ze mesicne platis max 10USD. Dale platis cca 1USD za nakup nebo prodej akcie (v nejake normalni velikosti). Plati tu ale, ze pokud za mesic udelas na poplatcich treba 7USD, pak se mesicni poplatek snizi na 3USD. Pokud na poplatcich za nakup/prodej udelas 10USD a vic, pak uz mesicni poplatek neplatis.. (Alespon nejak takhle si to pamatuji).

Takze IB je lepsi pri castejsim obchodovani kvuli nizkym poplatkum za nakup/prodej. Pokud chces investovat dlouhodobe, sel bych do neceho jineho, kde neplatis mesicni poplatky (ale zas tam zrejme budou vyssi poplatky za nakup/prodej).

martin
Guest
martin
7 years ago

finlord taky zveřejnik podrobný návod k mintosu

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x