P2P – Série článků s návody na investování
Rozhodli jsme se postupně vytvořit ještě podrobnější průvodce, jak na investování na zahraničních serverech.
Sem tam nám totiž přijde email, kde se nás tazatel ptá na radu. Že neví jak začít, že tomu úplně nerozumí, že se bojí, že to nezvládne, že nechápe. Stejně tak na Zonky fóru je spousta lidí, co tvrdí, že by šla pryč třeba na Mintos, ale že “ALE” (neumí dobře anglicky, mají strach z nových věcí nebo že systémy nepochopí).
Tak proč neudělat dobrý skutek a nesepsat návody, když pro nás je to brnkačka. Přivede to zase nějaké návštěvníky a pokud návody zaujmou a pomohou, možná nám to i trochu přispěje na splátku hypotéky :-).
V následujicích hodinách a dnech se proto pokusím sepsat několik článků, kde bude krok za krokem popsané zaregistrování a použití jednotlivých služeb. Ze začátku budou články zaměřené opravdu na úplné začátečníky, navíc třeba i bez znalosti angličtiny. Postupně bych pak chtěl ale sepsat i nějaké pokročilejší, kde třeba popíšu svoje úvahy nad nastavením různých portfolií v autoinvestu a tak.
Pokud budete mít k článkům dotazy, nebude něco jasné, budete mít námět na nějakou další oblast, budu rád za feedback. Pokusím se každý dotaz/názor do návodu nějak zapracovat, ať registraci/použití zvládne opravdu skoro každý.
PS: Zároveň možná i impulz pro https://winpes.cz/, jeslti nechce něco podobného udělat i pro akcie 😉
To je totiž další oblast, kam bych se chtěl posunout, ale nějak pořád nevím, kudy přesně do toho. “Jeho” devadesátková strategie vypadá velmi dobře, akorát většina článků se zabývá už jen provozem strategie, ale nějak jsem z toho pořád nezjistil, kudy tudy dovnitř.
Tudy .. https://winpes.cz/chcete-system-s-90-uspenosti-obchodu/
At se dari 🙂
Diky. Clanek uz jsem take procital, ale porad nejak nevim jakou platformu (server) pouzit pro registraci a pres koho transakce provadet. Cetl jsem o IB, ale pak o spouste dalsich a netusim jak rozhodnout pres co zacit. Nekteri maji udajne poplatky za to, jini za neco jineho a ja netusim podle ceho vybirat ;-).
Jinak tvuj blog jsem zacal sledovat take ;-). Ty treba provadis automaticke obchodovani skrz koho? U tebe mne take prekvapily ty poplatky, mesicni, ale hlavne ty za kazdou transakci (tusim, ze jsem to videl ve tvem clanku).
Ja pouzivam Interactive Brokers, kteri to maji udelane tak, ze mesicne platis max 10USD. Dale platis cca 1USD za nakup nebo prodej akcie (v nejake normalni velikosti). Plati tu ale, ze pokud za mesic udelas na poplatcich treba 7USD, pak se mesicni poplatek snizi na 3USD. Pokud na poplatcich za nakup/prodej udelas 10USD a vic, pak uz mesicni poplatek neplatis.. (Alespon nejak takhle si to pamatuji).
Takze IB je lepsi pri castejsim obchodovani kvuli nizkym poplatkum za nakup/prodej. Pokud chces investovat dlouhodobe, sel bych do neceho jineho, kde neplatis mesicni poplatky (ale zas tam zrejme budou vyssi poplatky za nakup/prodej).
Diky za odpoved a vysvetleni tech poplatku. To ze je to vlastne $10 do 10ti transakci a pak +1 za kazdou jsem z toho tveho clanku predtim nepochopil. Tim se to o fous zlevnuje 😉
Jinak uz mi stihl psat i WinPes a take rikal IB ;-).
finlord taky zveřejnik podrobný návod k mintosu
Zajimava nahoda ;-). Mozna se po nas opici ;-))))