P2P – Jak na SavingStream

P2P – Jak na SavingStream

Dneska bych chtěl ukázat další P2P platformu, kterou momentálně zkoušíme. Je jím anglická služba SavingStream.

www.savingstream.co.uk_platformid17image-1

Narozdíl od Zonky a Mintosu funguje Saving Stream zase trošku jinak. Asi největší raritou Saving Streamu je, že můžete investovat, aniž byste do systému dali jedinou korunu.

chrome_2016-05-03_21-24-04

Na SavingStream se investuje do developerských projektů. Každý projekt musí projít nejprve třemi fázemi příprav, kdy již od první fáze je možné “investovat” do každého projektu určitou částku. Během této fáze ale není potřeba investované peníze na účtu fyzicky mít.

Až když celý projekt projde validací a schválením ze strany SavingStream, přepne se celý investice do aktivního stavu. Podle částky kterou jste zadali a počtu žadatelů se vám přidělí odpovídající částka.

To znamená, že například chcete investovat, £100 ale dostanete přiděleno jen £50, jelikož bylo více žadatelů, než kolik byla cílová částka pro investování. Od této chvíle Vám na účtu svítí záporný zůstatek a je potřeba jej do 3 dnů splatit, jinak bude investice zrušena.

chrome_2016-05-03_21-33-32

Jak jsem již psal, na SavingStream se investuje do do nemovitostí a developerských projektů. Každá půjčka je ručená nemovitostí a LTV (poměr půjčky ku celkové hodnotě nemovitosti) je maximálne 75%.

Výše úroku je vždy stejná, a to 12%. Půjčky jsou většinou na půl roku až rok. S investicema se dá dále obchodovat na sekundárním trhu, takže v případě nutnosti lze investice ihned prodat.

Co jsem zatím koukal, tak investice se na sekundárním trhu ohřeje maximálne 30sekund a je hned zkoupená. Stejně tak počet nových investic je nižší než počet investorů.

chrome_2016-05-03_21-39-02

My zatím máme investice za £116, kdy jsme třikrát dali, že chceme  £100, a co se nám povedlo získat vidíte na obrázku nahoře.

Server zkoušíme teprve první měsíc, ale zatím jsme s nim spokojeni. Jejich support odpovídá na jakékoli dotazy během jednoho dne, uživatelské rozhraní je velmi intuitivní a na P2P independent fóru má SS samé pozitivní hodnocení.

transferwise_logo_detail

Co se týká převodu peněz na Saving Stream, tak jde opět využít službu TransferWise, takže nebudete platit vysoké poplatky za převod peněz, ale jen symbolickou částku.

chrome_2016-05-03_21-43-52-b

Například za převod 2.200 Kč zaplatíte jen 42 Kč a převod na libry se provede za sředový kurz.

chrome_2016-05-03_21-47-55-b

Jak jsem psal již dříve, když navíc použijete náš link na registraci, budete mít navíc první převod zdarma úplně. Co se týká služby transferwise, tak máme přes ně už šest převodů a všechny proběhly většinou do 2dnů maximálně.

Na SavingStream máme investováno necelý měsíc a už jsme obdrželi první úroky. SavingStream připisuje úroky jednou měsíčně (narozdíl od třeba Mintosu, kde jsou úroky připisovány denně).

chrome_2016-05-03_21-53-54

Celkem máme na SavingStream momentálně £116 investováno během jednoho měsíce a na úrocích jsme získali £0.23. Tak to už jsme skoro za vodou :-).

Takže pokud Vás P2P láká a chcete zkusit UK projekt, dejte SavingStream šanci.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

34 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Martin
Guest
Martin
7 years ago

Taky jsem o SS uvažoval ale bojím se brexitu takže si počkám jak to dopadne a uvidíme 🙂 jinak dobré články o P2P půjčkách mají na strankach winpes i když se hlavně věnuje akciim byl tam teď i zajímavý článek o dividendovém investování což by mohla být alternativa vašim P2P půjčkám se zajištěním hypotéky 🙂

Adam
Guest
Adam
7 years ago

Netušíte, jak je to pokud bych chtěl na SS nějakou investici prodat, tak za ni dostanu méně nebo dostanu přesně tu hodnotu, za kterou jsem nakoupil?
Dále by mě zajímalo, jak je to pokud bych si chtěl peníze převést zpět na koruny (například odešlu ze SS 100 liber do TranswerWise) Přijde mi do TW opravdu 100 liber nebo si SS strhává nějaká % jako poplatky?
A na závěr nevíte jak je to s daněním zisků na SS. Například pokud mám peníze na spořícím účtu, tak z měsíčně připsaných úroků je vždy stržená daň. Jak je to při využití SS?

Předem děkuji za odpovědi na mé otázky.

Jiřina
Guest
Jiřina
7 years ago
Reply to  L

Tak jsem psala dotaz na Zonky.cz jak je to s daněním a odepsali mi, že budou ohledně daní rozesílat newsletter a tam bude uvedeno, že se má danit zisk, i když není vybraný ze systému a je opět rozinvestován. Zajímalo by mě, kam se dá napsat a zjistit jak je to s daněmi pokud využívám Saving Stream. Na Zonky nejsem, takže newsletter nedostanu. A dál by mě zajímalo, když uvedu, že mi SS hodilo 1000 liber, jaký použít kurz (ten totiž teď dost lítá :))
Nemáte prosím někdo konkrétní podložené informace?

Jiřina
Guest
Jiřina
7 years ago
Reply to  L

oficielní dotaz za 1000Kč? Proč je to tak drahé? Můžete se potom podělit o odpověď finančního úřadu nebo o informace s newsletteru od zonky? Mockrát děkuji

Martin
Guest
Martin
7 years ago

Dobrý den,
sekl jsem se hned při registraci na Saving Stream. Co znamená sipp/ssas account, má být hodnota zatržena?
Děkuji za radu.

trackback

[…] Mě těch pár liber měsíčně asi nespasí, ale alespoň to nehnije na spořícím účtu. Převod peněz přes TransferWise jsem popsal v minulém článku. Pomůže vám to ušetřit nějakou tu stokorunu na poplatcích. Ať se daří, případné otázky zkusím zodpovědět v komentářích. Doporučuji také k pročtení další recenze tohoto portálu na winpes.cz a vodnici.net. […]

Pavel
Guest
Pavel
7 years ago

Dobrý den,
rád bych se zeptal, jakým způsobem zisky ze SS danit. Nerad bych, aby si na mě Andrej došlápl. Děkuji.

Pavel
Guest
Pavel
7 years ago

Dobrý den,
v první řadě bych rád poznamenal, že jsem na SS relativně nový, tudíž může být můj dotaz bezpředmětný. Nicméně tento týden jsem zaznamenal situaci, kterou jsem na SS ještě neviděl. Objevil se poměrně velký převis nabídky úvěrů a ty jsou na tržišti už delší dobu k dispozici. Jak si tuto situaci mám vyložit? Stává se něco takového často? Rozhodně nechci panikařit, ale nerad bych něco zaspal. Děkuji za odpověď.

Ondra
Guest
Ondra
7 years ago
Reply to  L

Pěkný den,
jak rozpoznat právě půjčky blížící se konci. Docela se ztrácím v tom REMAINING TERM. Co znamená minus a co kladná hodnota. Někde je minus odpočet do startu, tak jestli se v tom někdo vyzná. Děkuji

Georgio
7 years ago
Reply to  Ondra

Jinak těch půjček po konci a prodloužených (takže v minusu) je momentálně v seznamu dost. Snad nepůjdou do defaultu…
I u toho jednoho, co je v defaultu, se snaží udělat tak, aby investoři nakonec neprodělali. Otázka je, jak to celé dopadne..

Georgio
7 years ago
Reply to  L

Z toho vyplývá, že i když jsou v minusu, tak z nich pořád vyplácí úroky. Aspoň že tak 🙂

Daniel
Guest
Daniel
7 years ago

Dobrý den, zainvestoval jsem i na SS, ale trošku jsem se sekl – peníze na SS již došly, ale když je chci investovat, píše mi to, že musím aktivovat účet – jak to udělat – dle návodu mám poslat znovu z mého českého účtu přes Transferwise 1 libru na Deposit international? nebo se to dělá nějak jinak? moc děkuji

Daniel
Guest
Daniel
7 years ago

Píše mi to konkrétně tohle: Before investing on Saving Stream, you must first activate your account. We require at least a £1 deposit from you, in order for us to verify your account. Please use the details below to make a deposit. Once received we’ll run the required checks, so that you can begin investing.
Chtějí teda alespoň 1 libru a pak aktivují ty peníze na SS k investování asi že?

Daniel
Guest
Daniel
7 years ago

Otázka ještě je zda to mohu udělat opět přes Transferwise..

Ondra
Guest
Ondra
7 years ago
Reply to  L

Nakonec mi to uznali. Ale musel jsem naposilat plno dalsich veci. Obcanku, pas, ridicak, 3 mesicni vypis z banky, kde jde videt ten prevod k Transferwise, no uvidim jestli nebude problem, az ty penize budu chtit stahnout.
Na Mintosu overuji taky az pri stahovani penez ne?

Daniel
Guest
Daniel
7 years ago

ok i tak moc děkuji…

Daniel
Guest
Daniel
7 years ago

už mi odepsali ze supportu, chtěli i pas a výpis z účtu, a znovu jsem se jich zeptal jak tu libru chtějí poslat tak uvidím… moc děkuji za reakce…

Pa Mu
Guest
Pa Mu
7 years ago

Hezký den, vypadá to, že Saving Stream bude moje další platforma do které budu investovat. Mám dva dotazy:

1. používáte nějaké scripty k usnadnění investování? Pár jsem jich našel na fórech, ale upřímně, moc IT nerozumím, takže vůbec nevím jestli je to bezpečné.

2. máte vypozorováno, v jakou dobu musíte držet investici, aby se vám připsal úrok?

Díky za případné reakce.

Pa Mu
Guest
Pa Mu
7 years ago
Reply to  L

ad1) dovolím si nesouhlasit. Každé ulehčení práce a času je dobré. Každý to však má nastavené tak, jak mu to vyhovuje.

ad2) mysle jsem to tak, že mám loan, který zadal k prodeji a pokud se neprodá během dne a zůstane tam přes noc, úrok se mi nepočítá. Můžu prodejní pokyn stáhnout, loan si nechat přes noc, započítá se mi úrok a prodej zkusit následující den znovu. Dotaz směřoval k té rozhodné době (hodině), kdy se bych měl loan držet.

34
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x