Drenáž a příprava svodů kolem domu

Drenáž a příprava svodů kolem domu

Tak máme za sebou další budovatelský den. Po víkendovém zateplení základů (na východní,jižní a západní straně, sever stále čeká) jsme se dneska pustili do drenáže a přípravy svodů, abychom byli připraveni na navážku zeminy.

Drenáž nám šla tentokrát parádně od ruky. Oproti minule, kdy jsem dělal drenáž u plotu sám, jsme to dělali dnes ve třech. Brigádník nakládal a štěrk do kýblů a pomáhal nosit, já jsem nosil a sypal a I. pomáhala obalovat drenážní trubku geotextílií a přidržovala trubku při zasypávání.

2016-05-02 13.46.55

Co šlo oproti minule hůř byla nopka. Zatímco minule jsem ji chytil turbama přes dřevo do ztraceného bednění, dneska sem ji zkusil jen hřebíčkama chytit k perimetru s tím, že se stejně za chvíli zasype. Bohužel dneska fučelo jak na horách a nopka se pořád uvolňovala. A tak nezbylo než ji chytat dřevama stejně, jako jsme uchytávali při lepení perimetr.

2016-05-02 13.47.17

Hned po tom, co jsme připravili podklad pro drenáž, natáhli a obalili trubku a zasypali ji, jsme se pustili do přípravy svodů z okapů. Na to jsem byl dneska nakoupit spoustu KG trubek, kolen, odboček a křižovatek, ze kterých jsme to pak postupně skládali.

2016-05-02 11.19.52

Oproti KG trubkám, co jsme dělali v základové desce nebo při přípravách napojení odpadů na kanalizaci, to tentokrát šlo fakt blbě. Celé vedení jsme vymysleli tak, že vede v kuse přes půl obvodu domu.

2016-05-02 18.47.21

Díky tomu se v dlouhých úsecích trubky napojovaly fakt blbě a to jsme je mazali lubrikační vazelínou, co to šlo. Ale občas ani pořádné promazání nepomůže ;-).

2016-05-02 18.48.37

Nakonec jsme se s tím nějak poprali a máme připravené vedení kolem celého domu včetně všech odboček k okapům. Co nám zbývá je teď podsypat vedení na několika místech a připravit odpovídající sklon. Zbytek pak budeme podsypávat až během navážení zeminy.

Ve středu nás pak ještě čeká navrtání dvou dalších děr do jímky. Jedno bude přívod dešťovky, druhý pak otvor na hadici na čerpadlo na zalívání. Stávající díru v jímce pak využijeme jako přepad.

A na závěr zase timelapse. Dneska krom naší práce také záběry na našeho trpícího psa, co zabral geotextílii jako príma pelech a nechtěl nám ji dát 😉

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

2 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Roman
Guest
Roman
6 years ago

Zdravím, nějak mi není jasné, kdy se má použít u domu drenáž. Zda kdykoliv nebo jen v nějakých případech? Měl jsem za to, že drenáž se používá jen když se na pozemku vyskytuje spodní voda. Proč jste dávali drenáž okolo domu? Děkuji

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x