Natavení koberečků aneb IPA hotovo

Natavení koberečků aneb IPA hotovo

Od pondělka nám pěkně zaschla asfaltová penetrace a tak jsme se mohli v pátek pustit do tavení.

2016-03-04 12.23.56

Samozřejmě jsme měl zase optimistický odhad jak to za jeden den zfouknu, protože to bude šup šup a hotovo.

No to víš že jo. První problém byl, že IPA už netekla tak pěkně sama jako v létě v 35C. Jelikož bylo 5C (minimální teplota na její instalaci), byla dost ztuhlá a země ledová, takže to chtělo mnohem víc tepla.

2016-03-05 10.19.01

Druhý problém byla prázdnější propan-butan láhev, takže to hřálo ještě míň. Bohužel to, že je láhev prázdná, mne napadlo až pak. Takhle zpětně to vypadá, že tak od půlky až třetiny láhve sice hořáky hoří, ale teplota je o dost nižší a všechno se dost zpomaluje.

Než jsem se vydal pro novou láhev, trval nám jeden pás tak 30-40minut, s novou lahví 5minut. Dost rozdíl. Sice se to pak zase postupně zpomalovalo, ale stačilo ještě pořádně kvrdlat a do devíti večer jsme měli téměř celý dům.

2016-03-05 11.20.19

Pak už láhev zase docházela, takže jsme nechali zbytek na dnešek. Ráno jsme opět doplnili a dokončili natavování pasů. Pak bylo však ještě pořádně zapatlat všechny spoje, což jsme dělali s I. spolu.

2016-03-05 11.21.54

Takhle z fotek to asi nevypadá, ale takové patlání izolace, to je opravdu zábavná a rychle utíkající činnost. Když se zadaří, tak to jde rychlostí až metr za 10 minut ;-).

Kolem čtvrté hodiny jsme měli komplet hotovo. Tím máme z krku další věc. Teď musíme počkat až bude tepleji, abychom mohli zatmelit a přelepit spoje v OSB deskách a dozdít poslední dva šáry příček v horním patře.

2016-03-05 15.21.51

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

8 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Karel
Guest
Karel
8 years ago

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda jste ,,patláním izolace” neporušili izolační schopnost AP? Nemá se tavit AP s přesahem cca 10-15cm na každé straně?

Karel
Guest
Karel
8 years ago
Reply to  L

Aha… Chystáme se letos stavět a tak studuji postupy. Ve většině případů si stavebníci dávali pozor, aby AP nahřívali zespoda a u Vás vidím, jak to pálíte z vrchu 🙂 Poptám se našeho projektanta. Díky za článek.

Michal
Guest
Michal
8 years ago

Tak tak, je to jak říká L….

Ipa se natavuje zespodu, poté je potřeba “zašpachtlovat” spoje shora kvůli zatěsnění spoje lepenky (stejně tak obdobně je potřeba opravit i případné poruchy v ploše pásů, díry atd….), při provádění doporučuju občas si tu špachtli nahřát hořákem, líp se to potom špachtluje…

Btw pěkně vám to roste pod rukama, díky za super blog a inspiraci….;-)

Slávek
Guest
Slávek
7 years ago

Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Nestalo se vám, že po natavení IPY zůstaly pod ipou vzduchové bubliny? Pokud ano řešili jste to nějak? Děkuji slávek

8
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x