X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
143 Likes
912.1 K Views
(@kimot)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 80
 

Jeden z důvodů, proč jsem zvolil Bonegu.

Umožňuje dát jističe logicky vpravo od chrániče a dodávají pro jednotlivé případy i speciální hřebínky.

Plus dvojpólové jističe pro jednodušší identifikaci poruchy a eliminaci potřeby můstků pro nuláky okruhů jednotlivých chráničů.

IMG 20190130 072012
IMG 20190130 071956

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Máš to moc hezké. Ty dvoupolové jističe jsou super.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Kolik si platil za ten 2P jistič? Není už pak lepší vzít ten jejich jednomodulový chránič s nadproudovou ochranou?


   
ReplyQuote
(@kimot)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 80
 

Byly myslím jen o malo dražší než jednopólové.

Těch jističochráničů mám taky 10 a byly výrazně dražší - tuším něco pod 500.-

Ale je to víc jak před pěti lety.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 
Posted by: eda

Ale to už raději nech na elektrikáři.. 

To já bych rád. Bohužel se z elektrikáře vyklubal dost nespolehlivý člověk, takže pořád jen slibuje a nekoná, takže si některé věci začínám dělat sám. Mám ještě známého elektrikáře, ten mi to zkontroluje a udělá revizi, ale většinu musím udělat sám.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 
Posted by: kimot

Jeden z důvodů, proč jsem zvolil Bonegu.

Umožňuje dát jističe logicky vpravo od chrániče a dodávají pro jednotlivé případy i speciální hřebínky.

Plus dvojpólové jističe pro jednodušší identifikaci poruchy a eliminaci potřeby můstků pro nuláky okruhů jednotlivých chráničů.

 

Tak tohle řešení je moc pěkné. 


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 
Posted by: blaf

Můžu připojit přívod hlavního rozvaaděče na proudový chránič zespodu a potom vrchem hřebínkem rozvést do jističů, jak je naznačeno na obrázku? A jestli jo, tak je na to nějaký speciální hřebínek? Ten co tam je na fotce je 3f a spojuje mi L1 a N, což samozřejmě nemůže.

20190129 201412

Kdyby to někoho zajímalo, tak u chráničů Eaton PF6/PF7 (platí i pro jističe PL6/PL7) si lze vybrat, jestli dám přívod zhora nebo zdola. Speciální hřebeny na to ale nemají, takže jsou varianty dát chránič doprava nebo vyštípnout čtvrtý kontakt na hřebínku. 

 


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 261
 

Jak byste vseobecne hodnotili vyrobce instalacnich pristroju?

Ja mam uz uzsim vyberu OEZ, Eaton a Bonega.

OEZ - stejne linka jako na jistice Siemens, co pouzivame v prumyslu. Pocitove kus materialu, pevny.

Eaton - Siroky sortiment, prijemne natahovani, dobre hodnoceni na diskuzich, apod...

Bonega - maly cesky vyrobce z moravske oblasti, ktera mi hodne blizka, takze spise citova vec... Ale ted se mi to zalibilo kvuli vyse uvedenym 1P+N 1modulovym jisticum za opravdu nadhernou cenu (cca 100,-za jistic). Jen nevim, jak to bude s kvalitou...

Co Vy ?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Já mám vše Eaton 🙂 Od rozvaděče, přes jističe, chrániče, kombi chrániče,  stykače, pomocné kontakty, a cca 50 relé 20A. 


   
ReplyQuote
 mikk
(@mikk)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

Me vicemene vsichni doporucovali OEZ nebo Schneider. Nakonec jsem sehnal OEZ jistice, chranice Noark a jejich kvalita/zpracovani mi prijde horsi.

 


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Mám vše na OEZ, jističe, chrániče, rozvaděč, OEZ/Siemens část sortimentu vyrábí OEZ část Siemens oba pod oběma značkama. Za mě taková osvědčená klasika.

Schneider, Schrack, Eaton - běžné jak v průmyslu tak v domovních instalacích.

Hager - moc se sním nesetkávám, pokud vím byly poměrně dražší.

Bonega - jak píše @acter, zajímavé řešení L+N, pro mě donedávna neznámá značka.


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 261
 

Ad Hager - neni drazsi, dokonce levnejsi nez Eaton a OEZ. Koupil jsem jeden kus. Bez nytu, cely moc lehky (v porovnani s OEZ). Jedine pozitivum je plastove okenko, ktere se preklopi pres vytiskly stitek s popisem...


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Já mám vše od Schneidera, ale vzhledem k mému příjmení nebylo jiné volby 🙂 ikdyž sem počesku... 


   
acter reacted
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Mám vše Schneider, mají o dost dražší fíčka, ale podle mě se to vyplatí. Bonega je nejlevnější, protože dle mých zkušeností je to šmejd. Kolega měl jejich jistič na obráběcí dílně, jistič byl 25A a po roce užívání frézky s frekvenčákem na pohonu vřetene začal jistič padat při odběru 18A. To není jediný případ. V průmyslu vídávám starší jističe OEZ a Eaton, ty zase odpadávají z DIN lišty, protože mají silně nekvalitní plasty. (To se ale mohlo samozřejmě za ta léta změnit) Také nastavitelné jističe Eaton jsou pěkný šmejd, po 2 letech provozu vykazují až o 30% menší proudovou zatížitelnost. Mám celkem bohaté zkušenosti se vším tady jmenovaným, snad kromě hagera. Za mě teda jedině Schrack a Schneider.  B16 jistič od Schneidera stojí asi 65kč.

This post was modified 5 years ago by Bery

   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577

   
ReplyQuote
Page 50 / 95
Share: