Forum

Forum

Zkusenosti s 3D tis...
 
Notifications
Clear all

Zkusenosti s 3D tiskem

34 Posts
10 Users
5 Likes
5,057 Views
Josefx
(@josefx)
Active Member
Joined: 3 weeks ago
Posts: 6
 

Kus to tu oživím, keby niekto potreboval, tak mám k dispozícii Prusa MK3S+ a aj resinovú tiskárnu Saturn 2 8k. Mám nakreslených dosť veľa vychytávok, ktoré som potreboval popri dome, skúsim to nejako nahádzať na nejaký stránku aka thingiverse, keby sa niekomu niečo zišlo. 


   
l.adamek reacted
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 456
 

supper 🙂 já mám starou tiskárnu přes Kickstarter koupenou a tento rok vyměním za Průšu asi jen nevím jaký typ pořídit ... chtěl bych na tom vyzkoušet tisk zmenšenin dílů vrtulníku jen jako modely pro montáž jenže nemám zkušenosti když je třeba podpůrné konstrukce pro detaily co "visí ve vzduchu "


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1876
 

@dalibor mam MK3S , neviem ci by som uz isiel do prusu. Pozeral som na Bambulab.
Chcelo by to porovnat MK4 a P1P.


   
ReplyQuote
Froggg
(@froggg)
Trusted Member
Joined: 4 years ago
Posts: 52
 

Bambulu má krátce známý, ale tu nejvyšší řadu X1 carbon, navíc s AMS, já mám aktuálně v provozu Průšu MK3s v několika kusech a jednu MK4. 
Ta X1 je rychlejší oproti Průšovi MK4, zatím to v průměru vypadá tak na 20 %, dá se s tím různě laborovat, ale viděl bych to jako takový střízlivý odhad, s tím, že MK4 je zhruba 2x rychlejší jak MK3s. Průša MK4 tiskne hned na první dobrou po vytažení z krabice, X1 tiskla taky na první dobrou, ale měla takové divné otřepy na hranách, vypadalo to, že to chce poladit. Viděl jsem z toho zatím jeden výtisk, takže se nedá moc usuzovat.

O Bambulab jsem přemýšlel taky, je to v současnosti asi nejlepší rozšířená konkurence Průši, ale já jen kvůli AMS, hodila by se mi spolehlivá multimateriálová tiskárna a Průšovo MMU2 mi radost nečiní, vyšlo sice MMU3, ale nevím, jestli ho chci zkoušet, úplně levné to není. AMS je ale prý taky tak trochu hračka, takže si ještě počkám na další zkušenosti. Jinak na netu je srovnávacích recenzí habakuk.

U jednofilamentových řešení bych od MK4 na Bambulu nepřešel, protože u Průši se mi líbí Prusalink a Prusa Connect, využívám to pravidelně pro vzdálený tisk, ale zároveň u Průši není problém nakoupit jakýkoliv díl, většinu si můžu vytisknout na jiné tiskárně, je kolem toho obrovská komunita, takže prakticky každý problém už byl řešený a ty nové se řeší také velmi rychle i v rámci komunity. No a já mám rád zároveň Prusa Slicer, už ho mám za těch 10 let tak zažitý, že se mi nechce učit se zas jiný. Základní tisk je s každým slicerem prakticky stejný, ale cokoliv sofistikovanějšího už chce nějakou zkušenost a hlubší znalosti prostředí.

Kdo by chtěl experimentovat, tak:
https://printwithsmile.cz/cs/3d-tiskarny/391-pws400k-8594214550014.html
https://www.zive.cz/clanky/nova-ceska-3d-tiskarna-pws400k-v-nitru-bezi-klon-raspberry-pi-a-tiskne-prakticky-bezchybne/sc-3-a-222454/default.aspx

Zkušenost s ní nemám, ale jsem velmi zvědavý 🙂


   
ReplyQuote
Page 3 / 3
Share: