X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
143 Likes
907 K Views
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Jojo to je u toho borečka co milujeme ty jeho videa z realizací na youtube.

https://www.youtube.com/channel/UCeit1EaBVgVzEY8FG8Mhzxw/videos

Taky nevypadají špatně.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Pěkné, prostorově náročnější, dražší...


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1197
 

...chlapi, jake rozmery rozvadece mate? Ja asi budu limitovany hloubkou. cca 35cm max. Je to ralne? Zatim rozvadec nemam a rozmery jsem neresil. Jsem ve stavu, kdy si davam dohromady co tam asi bude a kolik pozic to zabere. Ale vnimam rady 1000x2000cm. 😀 Ale co ta hloubka?

A ten druhy, kde bude slaboproud, udelat taky z rozvadece, nebo 19" rack? U druheho uz nebudu tak extremne limitovany hloubkou. Prvni bude za dvermi. 

Dik

 

(mala technicka mistnost na pracku, susicku, dve nadrze (taktovaci a TUV), rekuperace, cerpadlo, ventily podlahovky, vsechno k cerpadlu (Eltex bude), dva rozvadece a na to mam cca 2x2,8m


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

no tak pocitaj ze tych 2.8 stena budu rozvadzace :D. Vsetko ostatne musis zmestit do zvysku priestoru. Podla mna uplne scifi. Taktovacia nadrz ti je naco? Mas solar?

35 cm rozvadzac je podla mna v pohode, ja mam tusim 45 a slo by sa uskromnit. Akurat 19" rack hlbku neojebes, aj ked budes hladat plytke switche a vsetko sa pod 50 podla mna nedostanes.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1197
 
Posted by: msk

no tak pocitaj ze tych 2.8 stena budu rozvadzace :D. Vsetko ostatne musis zmestit do zvysku priestoru. Podla mna uplne scifi. Taktovacia nadrz ti je naco? Mas solar?

35 cm rozvadzac je podla mna v pohode, ja mam tusim 45 a slo by sa uskromnit. Akurat 19" rack hlbku neojebes, aj ked budes hladat plytke switche a vsetko sa pod 50 podla mna nedostanes.

Eltex ma doporucene zapojeni pres akumulacni nadrz... tak proto ji tam budu davat

https://www.eltex-km.cz/cs/clanky/10036-akumulacni-nadrz-a-vodomer

Za dvermi tedy silnoproud, vedle rozvadec, nebo rack uz muze mit klidne 50 a vice cm, to uz bude OK. Uz nekolikrat jsem si to kreslil, dnes i s prjektantem prochazel. Musime to tam nacpat, ale ze jeste nevideli tak velkou potrebu plochy na rozvadece 😀 

Nadrze pujdou na zed (cca 200l) a pod nimi bude susicka a pracka. Budu muset nektere veci povesit, abych se tam vesel. Cerpadlo vmestnat pod rekuperaci, taky by to melo jit. Ale musi zbyt misto na armatury a na ventily podlahovky. V tom to bud etesne souhlas 🙂

 

Takze slaboproud 19" rack, nebo neco jineho?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Jooo ty mas Zeravika, no tak bohuzial to je on/off, takze nadrz :(. Inak nadrze nalezato nebyvaju ziadna vyhra, primarne kvoli stratifikacii vody. Nechces si tu TM radsej zvacsit ak je to este len na papieri? Ja som zavahal (pretoze som si myslel ze ju mam kurevsky velku a bude tam kopec volneho miesta) a potom bol nasrany.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1197
 
Posted by: msk

Jooo ty mas Zeravika, no tak bohuzial to je on/off, takze nadrz :(. Inak nadrze nalezato nebyvaju ziadna vyhra, primarne kvoli stratifikacii vody. Nechces si tu TM radsej zvacsit ak je to este len na papieri? Ja som zavahal (pretoze som si myslel ze ju mam kurevsky velku a bude tam kopec volneho miesta) a potom bol nasrany.

diky, ne ne, na to uz je pozde, ikdyz jsme na papire, uz neni moc kam se pohnout. 

planek

A nad prackou a susickou bude misto i na nejakou nadrz nastojato. Vyska stropu bude 2700. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Len aby ti uniesol tych 400kg.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1197
 
Posted by: msk

Len aby ti uniesol tych 400kg.

jo to jsme prave resili, ze se bude muset udelat nejaka koza, ktera to ponese, protoze ta stena bude sadrokarton, nebo neco podobneho. Ale jine reseni nevidim jak to tam dostat... ale zpet, k tomu racku... slaboproud 19" a nebo jinak? 😀


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Ja jsem treba rack nedaval do TM ale do pracovny pod strop. Rozvadec a rack mam z obou stran 1 pricky a je to ok. Rack mam ale maly (50cm vysoky). Pro me ale dostacuje.

V TM mam obsazenou jen 1 stenu 2,5m dlouhou a mam tam rozvadec, TC (s integrovanym zasobnikem 180l) a vedle jeste 100l taktovaci nadrz + komplet vybaveni technologie (2x expanze, vsechny ventily, privod vody) a veslo se. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Definuj "slaboproud".


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Rozvaděč mám 30cm hluboký, byl jsem limitován stěnou a dveřmi.

@richard o té napěchované TM mi vyprávěj 🙂

To jsem ještě v nějaké slabé chvilce slíbil ženě, že pod rack a nad vodo trubky udělám poličky.

Je to skoro nefotitelné

2019 01 31 19.31.05

   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

A pocitujes nejaky problem s 300 proti klasicky 400 ?


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Řekl bych že ne. Ale toto je můj první rovaděč, tak nemám s čím srovnávat, když bych si představil, že vzadu bude o 10cm víc místa bylo by to příjemněší, ale myslím že se dá v pohodě žít i s 30cm.


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

OK, diky. Pouzivame prave jedine 400 a nikdy me nenapadlo jit do mensiho...ale zacinam spekulovat


   
ReplyQuote
Page 51 / 95
Share: