X
Forum

Forum

Jablotron Futura s ...
 
Notifications
Clear all

Jablotron Futura s Loxone

5 Posts
3 Users
0 Likes
501 Views
(@smyky100)
Active Member
Joined: 5 months ago
Posts: 5
Topic starter  

Dobrý den,

potřeboval bych poradit s dolazením komunikace Futury s Loxone. Konkrétně variantu s Variobreeze.

Mam v serveru nataženy config od jablotronu, jednotku spojenou přes tcp/udp modbus. Data se my vyčítaji, ale nedokažů propojit Touch pure CO2 tree s konkretní zonou.

 

 

 


   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Posli screen configu.


   
ReplyQuote
 Robb
(@robb)
Trusted Member
Joined: 3 years ago
Posts: 43
 

Ahoj,

já s tím taky trochu laboroval. Nikde moc nevyčteš a technici z jablotronu toho moc nevědí.

Nevím, kolik máš zón, ale u každé zóny jsou aktory - vlhkost, teplota, co2 (teplota podlahy - tu nepoužívám). První zóna = Ext.senzor 1. Čili k aktorům do modbusu připojíš čidla. Ideálně všechny hodnoty. Dále pak musíš k aktoru Ext.senzor 1 - senzor availability přivést logickou 1. Já si udělal konstantu a ke všem použitým senzorům natáhl logickou jedničku.

To samé s externími tlačítky. Na dostupnost tlačítka 1 (ovládá odtahovou zónu 1) trvale přivést logickou 1. Potom na button activation taky 1, ale jen když chceš zapnout zvýšený odtah.

Snad jsem to popsal nějak pochopitelně.


   
ReplyQuote
(@smyky100)
Active Member
Joined: 5 months ago
Posts: 5
Topic starter  

@robb 

Ahoj robbe,

dekuju moc za radu. Mám 5 odtahových zon.

Podle tvého návodu se mi všechny variobreezee rozsvítily zeleně.

Testnu celkovou funkčnost a potvrdím výsledek.

 

Děkuji i Kobre za reakci. 

image

 

 


   
ReplyQuote
(@smyky100)
Active Member
Joined: 5 months ago
Posts: 5
Topic starter  

Tak potvrzuji ze vše plně funkční.

Jen se pozastuvuji nad tím, jak málo stačilo ke zprovoznění a na Jablotronu i Loxonu to nikdo nedotáhl do konce.

 

Jeste jednou dekuju.


   
ReplyQuote
Share: