Forum

Forum

Notifications
Clear all

Elektro rozvaděč

1,411 Posts
83 Users
143 Likes
905.9 K Views
(@jzaruba)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 85
 

@dusanmsk je možné nasdílet projekt? Asi je jako privátní. Na DIN je přiděláno jen úchytky nebo také tímto. Cenu většinou dělá hodně krabička :/


   
ReplyQuote
(@franta)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 67
 
Posted by: acter
Posted by: Franta
Posted by: L

...

...

Ahoj...zajimava funkce - v cem to mas psane ?

Inspiroval jsem se systémem, co mi ukazoval kamarád, že používají v USA (odkaz). Podle křivky odběru rozeznávají typ zařízení. Já to mám zjednodušený tím, že mám 3F elektroměr na každou větší skupinu (jako třeba kuchyně), takže na 1F rozeznávám třeba 3-5 zařízení. Elektroměr mám připojen přes modbus (ABB B23) a každých 10ms vyčtu data a zpracuji v PLC (nepoužívám Loxon). 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Hotovo. Prichytavam tymi uchytkami zelenymi za 20kc z ali co vsetky svoje ostatne dosky. Voci plnej plastovej vani to ma nevyhodu mozno len v tom ze je doska zozadu odizolovana, takze tam cloveku nesmie nic kovove zapadnut. Ale zas si neviem predstavit ako by sa to mohlo stat. Vecer poslem fotku osadenej dosky. Cenu som nepocital, proste som pouzil smetie z ciny co mam doma (rozpojovacie konektory, drziaky poistiek, ledky, rezistor - jo a ten sa tam dava prasacky na polostojaka pretoze som debil :D. Nabuduce to uz spravim v smd. ).


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 
Posted by: Franta
Posted by: acter
Posted by: Franta
Posted by: L

...

...

Ahoj...zajimava funkce - v cem to mas psane ?

Inspiroval jsem se systémem, co mi ukazoval kamarád, že používají v USA (odkaz). Podle křivky odběru rozeznávají typ zařízení. Já to mám zjednodušený tím, že mám 3F elektroměr na každou větší skupinu (jako třeba kuchyně), takže na 1F rozeznávám třeba 3-5 zařízení. Elektroměr mám připojen přes modbus (ABB B23) a každých 10ms vyčtu data a zpracuji v PLC (nepoužívám Loxon). 

Proto se ptam...ocividne jsi kolega z oboru a proto nemas Loxone. Moje plany jsou podobne, jen jsem nemel cas o tom do detailu premyslet - resim blbosti typu zatepleni, okna, ajine...co me ale vuuubec nebavi


   
ReplyQuote
(@franta)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 67
 
Posted by: acter

Proto se ptam...ocividne jsi kolega z oboru a proto nemas Loxone. Moje plany jsou podobne, jen jsem nemel cas o tom do detailu premyslet - resim blbosti typu zatepleni, okna, ajine...co me ale vuuubec nebavi

Pracuji v Omronu, takže používám naše PLC NX1P2 (je to takovej nejmenší kompakt). Popravdě i při standartním nákupu to podle mě vyjde lépe než Loxone :). Aktuálně mám pouze kontrolu skokové změny proudu, ale ještě to určitě předělám.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 
Posted by: msk

Len ta cena dpc ... Preto som si navrhol vlastny.

Tak se pochlub, dej do placu a nebo prodej 🙂 Jsem ted v poptavkove fazi 🙂


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 
Posted by: Franta
Posted by: acter

Proto se ptam...ocividne jsi kolega z oboru a proto nemas Loxone. Moje plany jsou podobne, jen jsem nemel cas o tom do detailu premyslet - resim blbosti typu zatepleni, okna, ajine...co me ale vuuubec nebavi

Pracuji v Omronu, takže používám naše PLC NX1P2 (je to takovej nejmenší kompakt). Popravdě i při standartním nákupu to podle mě vyjde lépe než Loxone :). Aktuálně mám pouze kontrolu skokové změny proudu, ale ještě to určitě předělám.

Kdysi jeden zakaznik pozadoval porjekt v Omronu, tak jsem u vas v Holesovicich mel schuzku (uz si nepamatuju jmeno), projekt dopadl dobre... Ale ja byl rad, ze jsem zpatky u Siemense. Proste na to japonsky mysleni nemam asi nervy 😀 Ve vsi ucte...


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

jeste dotaz - kdyz date jistic, za nej wattmetr a pak rele, nebo jistic, rele a wattmeter?  😀

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Wattmetr by měl být stále napájen. Takže bych ho dal před relé.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 

...a nepodarilo se vam najit watmetry co by generovaly treba jen 1000 a nebo mene impulzu?

Diky


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2205
 

Ty jsou naprd. Čím více impulzů, tím lepší reakce na malé odběry = lepší statistika.


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Můžu připojit přívod hlavního rozvaaděče na proudový chránič zespodu a potom vrchem hřebínkem rozvést do jističů, jak je naznačeno na obrázku? A jestli jo, tak je na to nějaký speciální hřebínek? Ten co tam je na fotce je 3f a spojuje mi L1 a N, což samozřejmě nemůže.

20190129 201412

   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1196
 
Posted by: kobra23

Ty jsou naprd. Čím více impulzů, tím lepší reakce na malé odběry = lepší statistika.

to je jasne, ale v pripade bojleru, tepelneho cerpadla nebo neceho, o bezi relativne delsi dobu a ma velkou spotrebu neni takova preciznost uplne nutna. U testovaci aplikace,  ktera mi dnes bere cca 6W je to jasne. Nechci system zahltit pulzy, kdyz to neni nutne. (at uz pres Loxone vstupy, nebo pres Papoucha, ktereho planuji taky vyzkouset)

3 fazovy dava 400 pulzu

 


   
ReplyQuote
 eda
(@eda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 63
 

běžně se dává proudový chránič zprava, a pak můžeš využít hřeben. Nebo první tři jističe budeš muset proklemovat. Ale to už raději nech na elektrikáři.. 


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

@blaf

Co se týče připojení že spodu, záleží na výrobci. A co se týká toho hřebenu, tak možností je několik, buť to dát chránič až za jističe, nebo použít chránič který má uspořádání N,L1,L2,L3 například Schneider-electric a nebo to nejjednodušší, vyštípnout tu jednu vidličku co vychází do toho Nka, což je asi nejčastější praxe. Jen bacha pokud tam budeš mít nějaký 3f točivý stroj, že jsou pak přeházené fáze z 1-2-3 je pak 2-3-1 


   
ReplyQuote
Page 49 / 95
Share: