Forum

Forum

UNICA 1-wire bez st...
 
Notifications
Clear all

UNICA 1-wire bez sterbiny

65 Posts
21 Users
4 Likes
18.8 K Views
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
 

S tím naprostej souhlas. V létě jsem odpojil jeden venkovní senzor a Loxone stále hlásí 25°C.


   
ReplyQuote
(@potok)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 17
 
Posted by: zmata

S tím naprostej souhlas. V létě jsem odpojil jeden venkovní senzor a Loxone stále hlásí 25°C.

tohle by ještě šlo... já si průměroval teplotu a podle toho řídil topení... teplota se sekla na 20°C, a já se divím proč mám v pokoji skoro 30 když je nastavených 22 😀


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

A proč si nenecháte zobrazit u čidla chybový vystup,a ve validaci hlídat překročení časového limitu příjmu? pak stačí ten chybový vystup připojit  na mailer, a jste v obraze 🙂


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1901
 

VitaDDD od akej verzie to tam je ? Dik


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

To nevím,ale zkoušel jsem to jíž před rokem


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Diky za tip, to jsem pravda nezkousel. Kazdopadne dodnes nechapu k cemu je tam ten "1-wire online status" 🙂


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
 

Pro ty, co věří bezpečnosti WIFI přikládám zajímavý odkaz. Hlavně je dobrá poznámka, "Mnoho zařízení zůstane pravděpodobně bez opravy velmi dlouho nebo navždy.".

A to loxone nepoužívá SSL. Prý zbytečné! Vše co teče mezi klientem a miniserverem je pak čitelné ;o)

https://www.root.cz/clanky/sifrovani-wpa2-bylo-prolomeno-wi-fi-site-je-mozne-odposlouchavat/


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja by som to tolko nedramatizoval. Podobne to bude aj so zigbee a ostatnymi bezdratmi. Kto chce zabezpecenie, musi ho pouzit na aplikacnej a nie transportnej vrstve. S ESP-ckom napr. mqtt/ssl, alebo nejaky custom protokol a digitalne podpisy. Ale samozrejme je to narocnejsie ako kus dratu (ktory sa ale sam o sebe tiez neda povazovat za bezpecny).


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
 

SSL jednoznačně nezapadá do žádné vrstvy. Tedy ani aplikační, ani transportní. Ale to není až tak důležité - je to jen obecně uznávaná skutečnost a každý to cítí trochu jinak. Obecně jsem tvé odpovědi rozuměl. Duležitější je ale pohled na ten drát z pohledu domácnosti.

Drát možná taky není úplně bezpečný, ale je uzavřený v baráku. To je taky zabezpečení. WIFI je často vidět ještě o dva baráky dál (zhovadilost nad kterou zůstává rozum stát a díky které se v bytech paneláků všichni navzájem ruší, protože kanálů je pouze omezený počet - ale rušení se WIFI navzájem je jiná pohádka, než kterou řešíme). A zařízení, které jsou vyvedeny drátem ven, jako v mém případě kamery, by měly mít (a v mém případě mají) striktně nastavené porty switche na separátní VLAN. Když se mi někdo cizí připojí doma do datové zásuvky, připojí se do VLAN, ze které se dostane jen a pouze do internetu. Navíc, pokud to není někdo opravdu blízký, tak se nedá předpokládat, že bych ho nechal v místnosti sámotného. A z WIFI se u nás dá dostat jen do internetu a samozřejmě i do věcí, které jsou v segmentech VLAN, které vystavuji ven a kde jsou webserver, osobní repositář pro vlastní debianí balíčky, synův server na hry, ...


   
ReplyQuote
(@onovy)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 7
Topic starter  

promin jediny co mne zaujalo: 'repositář pro vlastní debianí balíčky' :). Neni neco z toho publikovatelneho a nechces pomoct s nahratim primo do Debianu?


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
 

Ono to není nic, co by stálo za řeč. Nejedná se o vlastní software, ale pouze o deb balíčky, které si tvořím pomocí příkazu checkinstall, a dávám do vlastního repositáře (mini-dinstall), abych něco, co není ve standardním repositáři nemusel kompilovat na všech strojích doma, případně u kamarádů. Začal jsem s tím kdysi kvůli MythTV, protože jsem nechtěl použít tolik Debianem zatracovaný repo deb-multimedia.org a debian MythTV ve standardním repo nemá. Ubuntu jsem použít nechtěl - mám k němu určitou averzi. Nyní ale již používám místo MythTV Tvheadend a ten má svůj repo. Vytvářel jsem si balíček pro klienta Nextcloud, ale ten už teď taky má repo. No a pak nějaký drobnosti a tady by možná někoho zajímal balíček na MBUSD, což je Modbus TCP-RTU gateway. Návod je zde ve Wiki.


   
ReplyQuote
(@zdenda)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 77
 

Kluci, pro inspiraci se koukněte na mé řešení použití DS18B20 a tlačítek UNICA. Štěrbinu, nebo vrtat otvor jsem nechtěl a má žena je také spokojená. Jednoduché řešení, okamžité měření teploty v místnosti a nikdo snímač nevidí (jenom ti znalý a poučení:)

..teda až mi půjde vložit foto...proč  mi to nejde a píše Internal server Error

 

This post was modified 5 years ago by zdenda

   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
 

Zrovna to řeším a přemýšlím jak tu štěrbinu vynechat tak by se mi tvé řešení hodně hodilo.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ja teda nemam sedtronicy, daval som priamo dallasy do tlacitka (niekde tu mam fotky), ale musim to prerobit, v stene s velkou akumulaciou to meria nezmysly v sklze a neda sa o to opriet riadenie kurenia. Bud tie cidla niekde vystrcim na vzduch kde ich nebude vidiet, alebo zoberiem xiaomi a rozchodim tu rpi gateway co tu popisoval L. Ale do toho sa mi moc nechce.


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Používám Sedtroniky už skoro tři roky v klasických vypínačích Unica TOP bez štěrbiny a nepozoruju nějaký výkyvy teploty nebo zpoždění, řídím s tím podlahovku a celkově spokojenost a jestli kecaj, tak ať pocitově to nepociťujeme .


   
ReplyQuote
Page 4 / 5
Share: