X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Mini PIR

246 Posts
49 Users
19 Likes
68.1 K Views
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

Ahoj, jelikož jsem zapojil ženu do plánování elektroinstalace, bylo mi zatrženo dát do každé místnosti PIR- protože jsou prý hnusný. Nakonec nejlepším ústupkem bylo toto:  https://goo.gl/4uD8uL

Co si o tom myslíte? Bude fungovat? Mám vzít 9-24V nebo spíš 230V variantu (ta je levnější, ale to je vcelku fuk). Jak jste řešili PIR v domě vy? Máte nějaké fotky?

 

Díky!!!


   
Quote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

mám na testování od hutermana. dělají na 12V ale po domluvě za pár kaček to předělají na 24Vss


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Do varianty 230V bych vůbec nešel. PIR jsou skoro za stejné peníze i stropní - nejsou tak na očích. Některé PIR jsem dával přímo do vypínače. Do jednoho montážního rámečku pro vypínač jsem dával i IR závoru. To pro řízení osvětlení schodiště, tak aby se rozsvěcovalo pouze při průchodu úzkého paprsku. Prostě aby se světla na schodišti nerozsvěcovala při pohybu po chodbě.

Ty senzory z aliexpressu jsou dobré pro řízení osvětlení. Horší je to pro použití v alarmu.


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

Já jsem u Hutermanna nenašel podhledové PIR. Tyhle klasické mám právě zakázané 😀 jak kolo na strop, tak někde pod stropem.. 😀 Popřípadě máte nějaké odkazy na to, co jste použili? Jaké by jste teda doporučovali pro zabezpečovačku?


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

to je zajímavý - měli tam podhledové PIR HD 741 a předělaávali mi ho na 24V - teď koukám, že ho v nabídce už nemají, nevím co se stalo.


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

😀 No tak to mě teda netěší.. Budu muset hledat ještě někde jinde 🙂


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No pro zabezpečovačku bych použil origo co nabízí výrobce Jablotron nebo Paradox. Nevím co budeš dávat? Dnes už asi sběrnicové, takže taháš jeden UTP.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

To je zajimave, me u Huttermana rekli ze to na 24v nepredelaji. Tak jsem vzal tu 230v variantu s tim ze si ji predelam sam ?

Mozna mi jich par zbyde.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ještě pozor na to, že některé tyto PIR senzory "cvakají" protože mají relátka. Ty na 230V určitě. Já mám obyč Paradox a jsou potichu. Jsou to ale nástěnné, nicméně mají i variantu stropních provedení.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Moje uprava bude spocivat prave ve vyhozeni toho plosnaku s relatkem. Obvod samotnyho cidla  je uz pak rovnou na 24v. 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Čau, souhlasím s koldou - 230V určitě ne. Mají často jen 3 svorky - 230VAC, nulu a spínaných 230VAC což se ti bude blbě integrovat do Loxone.

Já jsem tedy zkoušel z Ali 2 PIR a obě navíc dost nehezky cvakali - měli uvnitř obyčejné relé.

 

Nakonec jsem šel cestou stropních PIR na 24VAC - do místností s řízením úrovně osvětlení jsem koupil čidla s měřením úrovně osvětlení Esylux PD-C360i/8DC24

Kupoval jsem tady - https://www.eibmarkt.com

A do obyčejných místností jsem vzal PIRka od Satelu Aqua Ring S (kupoval jsem v Brně).

Oboje spínají polovodičem, tedy žádný cvakavý zvuk zde nehrozí.


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

@radek - neposkytnul bys fotku toho esyluxu, jak to vypadá v reálu na stropě? díky


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

vyfotit můžu, ale zatím jenom doma v krabici 🙁


   
ReplyQuote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
Topic starter  

Takže máte klasické "talíře" na strop. To doma neprosadím. Ani origo Loxone se jí nelíbí. Kdyby někdo našel (já budu nadále hledat) PIR do podhledu na 12-24V, budu vděčný.

Otázka číslo 2 - hodně se zmiňuje rozdíl mezi PIR a senzorem přítomnosti. Jaký je zde rozdíl? Senzor přítomnosti prostě sepne a zůstane sledovat pomocí IR a dokud zdroj nezmizí, tak posílá info, že tam někdo je? Nebo v čem je jiný od PIR?

Mohl by mi někdo, kdo má doma už PIR nainstalované (třeba i ty L.) poslat fotku, jak to vypadá v běžné obytné místnosti? 

 

Díky!!!


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Tohle jsou ty Esyluxy.

20170124_153449.jpg

   
ReplyQuote
Page 1 / 17
Share: