X
Forum

Forum

UNICA 1-wire bez st...
 
Notifications
Clear all

UNICA 1-wire bez sterbiny

65 Posts
21 Users
4 Likes
18.8 K Views
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Diky jirin.sv ušetril si mi kopu času 🙂

Ak by sa to rozšírilo o digitálny výstup pri prečítaní tak by sa dalo zapojiť viac čítačiek na jeden extension.


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
 

To bys chtěl, aby Arduino posílalo pulz, který bys sbíral na Lox. extension? To je celkem jednoduchá věc, problém tohoto řešení je, že musíš mít Arduinu zakódované karty. Pro řešení, co jsem nahrál, můžeš použít libovolný počet čteček. Jediný problém je samozřejmě pomalost 1W extension při použití většího počtu jiných zařízení (teploměry).
Pro sebe si to chci časem rozjet přes ESP a WiFi připojení, ale vzhledem k tomu, že jde o bezpečnost, je nutné použít nějaké šifrování (ideálně chci rozjet AES komunikaci s Miniserverem).


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Nie, skôr som myslel kvôli tomu aby si vedel od seba odlíšiť dve čítačky na jednej 1-wire extension. Je na to vstup v bloku prístupu, takže pri okrem poslania kódu po 1W by sa ešte triggerol jeden Loxone vstup, ale ako píšeš, nie je to problém spraviť na strane Arduina.

 


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
 

Skript jsem aktualizoval, máš to tam přidané ;-). Kdo tuto funkci nepotřebuje si zakomentuje řádek 24 (#define PIN_PULSE 7).

Ještě jedna poznámka, při použití 4bytových MIFARE Classic, by sis každé čtečce mohl dát unikátní byty 2 a 3 a poznávat tak patřičné dveře podle toho.


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

Diky, už len počkať kým mi príde PN532


   
ReplyQuote
(@potok)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 17
 

Zdravím,

ten převodník vypadá super, neposunul jste to někdo ještě dál, že byste nepotřeboval 1-wire extension, a měl to připojené třeba přes udp?


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
 

Ahoj,

to je to nejmenší při použití ESP8266. Osobně vidím trošku problém posílat věci, co se týkají bezpečnosti domu (iButton / NFC) přes lokální po síti, nedejbože po WiFi. Kdy se o tom dá částečně uvažovat, je uzavření do vlastní podsítě v rozvaděči, která bude důkladně odstíněná od okolí.

Pokud bude zájem, tak zde dodám zdrojáky pro UNO s W5100, které plně OneWire extension nahradí a posílá 1W data jako UDP po Ethernetu. Podporuje více 1-Wire sběrnic, tak lze rozložit senzory po částech na více pinů a předejít problémům s kabeláží. Momentálně má podporu DS2401, DS18(B)20, DS2438 (veškeré hodnoty Temp, VAD, VDD a VSens) a do budoucna bych chtěl zkusit i DS2408 a další.

Při použití s tím NFC projektem to krásně posílá iButtony / NFC přes UDP, jak bys chtěl.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
(@potok)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 17
 

Ty zdrojáky by byly super, ještě technická, jak to pořešit v loxonu, aby si myslel, že to co mu přišlo přes UDP má napojit na přístupový systém? pro uživatele přiřadím číslo klíčenky, a na ovládání bloku přivedu virtuální vstup?


   
ReplyQuote
(@zmata)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 115
 

Wifi obecně je značně nespolehlivé řešení sítě a navíc i problémové z pohledu zabezpečení. Do důležitých částí infrastruktury domu bych ji vůbec nedával. Wifi mám doma pouze pro potřeby telefonů, tabletů a návštěv a navíc je v segmentu VLAN, který může pouze ven do internetu. Pokud chce rodina přes telefon dovnitř do segmentů VLAN, ve kterých je infrastruktura, musí hold přes VPN. Celkem využívám 5 VLAN, abych zmenšil možnosti nabouraní do důležitých částí sítě.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
 

zmata> Pod to se můžu jen podepsat (y).

potok> Do konce týdne to zde dodám, chci to ještě finálně odladit – jak s virtuálními, tak reálnými čidly.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

jirin.sv tymto:
Pokud bude zájem, tak zde dodám zdrojáky pro UNO s W5100, které plně OneWire extension nahradí a posílá 1W data jako UDP po Ethernetu. Podporuje více 1-Wire sběrnic, tak lze rozložit senzory po částech na více pinů a předejít problémům s kabeláží.

si presne popisal na co som myslel, ked si pisal ze davajte namety 😀
Mas to nejak rozmyslene, spravene? Ja som nad tym premyslal pre "nedolezite" teploty.
Mam kabelaz uplne do hviezdy.

 


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
 

Funguje to, jen ještě ladím časování, aby fungovaly správně DS2401 (mají nejvyšší prioritu) – teď se v tom zrovna šťourám. Ještě plánuju přidat podporu pro parazitní napájení. Během tohoto týdne to mám hotové.

Malá ukázka, co to posílá:

1W extension

V těch datech jsou reálné DS18B20, jeden reálný DS2438, jeden fakový DS2438 (vlhkoměr), a dále reálné DS2401 + fakové (NFC):

WP 20171101 002

Po dokončení to bude zde opět v Arduino projektech + přiložené video ;-).


   
Georgio reacted
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1899
 

Super ak to mi usetri vela casu.

Nebolo by zle keby to posielalo error ked nenacita senzor.
To mi v 1W extensione chyba.


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
 

To jsem před chvílí dodal – 10× se to pokusí vydolovat teplotu, pokud se nezadaří, tak pošle také UDP příkaz "1W XXXXXXXXXX ERROR". Dále už je tam i ošéfováné časté chyby DS18(B)20, kdy posílá 85 °C ;-).


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Super. To chybove hlaseni mi v Loxone take chybi - senzor se nenacte, ale Loxone dal vesele hlasi ze je vse online


   
ReplyQuote
Page 3 / 5
Share: