X
Forum

Forum

UNICA 1-wire bez st...
 
Notifications
Clear all

UNICA 1-wire bez sterbiny

65 Posts
21 Users
4 Likes
18.8 K Views
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Vlhkost merim senzorem co je zabudovane v rekuperaci. Typ netusim☺️


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 

@onovy zajímavé jednoduché řešení... jaký to je typ konektoru ? Pouzdro  Dallas čipu je TO-92 ?

 


   
ReplyQuote
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 
Posted by: nksh

K tomu rizeni vetraku pomoci narustu vlhkosti - muzu potvrdit ze to opravdu funguje. Alespon u nas staci chvilka ve sprchaci a vlhkost okamzite naroste o 6-7%. Bohuzel to ma ale necekany nasledek, a to ze pak clovek vyleze do pruvanu 😀

mohl bys dát podmínku spuštění vetráku až po zhasnutí světla tedy při odchodu z koupelny ne ? tedy pokud ten průvan nevadí 😀


   
ReplyQuote
(@onovy)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 7
Topic starter  

@Georgio

konektor:  https://www.gme.cz/konektor-konpc-spk-3 (tak jak jsem psal v puvodnim prispevku 🙂

pouzdro: TO92

trosku jsem ty nozky musel priohnout aby to zapadlo 🙂


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

Nikto neodpisal takze predpokladam ze na parazitne (dvojvodicove vedenie) pripojit nejaky senzor na 1-wire ktory ma aj senzor teploty aj senzor vlhkosti asi neexistuje a v tom pripade je len cesta sedtronic a 3 vodice ? moze mi to niekto potvrdit prosim vas aby som to mohol uz objednat...dik


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 

@onovy díky za info, jsem ten popisek patřící ke konektoru "KONPC-SPK-3" ve Tvém původním příspěvku nepozorností přehlédl...:-)


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 

Nějaké tipy na osvědčené samostatné sensory vlhkosti a osvětlení na 1-wire ? Nejlépe ty, které máte osobně vyzkoušené a fungují... díky.


   
ReplyQuote
Sedtronic
(@sedtronic)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 61
 

@ager - Parazitně snímat vlhkost nemůžeš, alespoň nevím o čipu, který by to umožňoval.. DS2438, tkerý používám já to sice umí, nicméně samotnou vlhkost snímá pomocí dalšího senzoru a ten má své napájení, tzn. není napájen parazitně. Teoreticky by to šlo, ale výsledky měření nebudou přesně ..

@Georgio - Já mám osvědčené ty své, které dnes již fungují ve stejné variantě třetím rokem. Vznikly práve proto, že o jiných nevím, resp. nevěděl jsem, dnes již existuje v podstatě to stejné od jiných výrobců, co jsem vymyslel já 😉 -  https://goo.gl/ttqs2k


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 

@Sedtronic - moc díky za info. Pokud jsem to dobře pochopil, tak Loxone podporuje pouze tyto čipy v rámci 1-wire:

DS1822 (22) Teplota
DS18B20 (28) Teplota
DS18S20 (10) Teplota
DS1963S (18) Přístupový systém
DS1990 (01) Přístupový systém
DS2438 (26) Teplota, napájení VDD, napájení VAD, napájení VSens

Ten DS2438 co používáš Ty, umí tedy teplotu, vlhkost a intenzitu světla pomocí jiných samostatných senzorů, které máš připojené k čipu DS2438 ?

Jinak Tvůj obvod je super, určitě si jej objednám 🙂


   
ReplyQuote
MartinB
(@martinb)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 132
 

Já bych potřeboval ještě k tomu zařadit snímače CO2 s rozahem 0 až 2000 ppm na kvalitu vzduchu popřípadě s výstupem 0-10v 🙂 na pár zajímavích senzoru jsem narazil například E+E co používá Loxone a také na toto s modbusem. S 1-wire mě docela zaujal tento 041 co jsem pochopil tak by měl být parazitní což zase by bylo asi nepřesné :/ ale aspoň něco do začátku 🙂

 


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 264
 
Posted by: MartinB

Já bych potřeboval ještě k tomu zařadit snímače CO2 s rozahem 0 až 2000 ppm na kvalitu vzduchu popřípadě s výstupem 0-10v 🙂 na pár zajímavích senzoru jsem narazil například E+E co používá Loxone a také na toto s modbusem. S 1-wire mě docela zaujal tento 041 co jsem pochopil tak by měl být parazitní což zase by bylo asi nepřesné :/ ale aspoň něco do začátku 🙂

 

Píšou tam "Es wird ein DS18B20 simuliert". To znamená, že se chová jako teplotní čidlo ? Jak by se s ním pak pracovalo v Loxone ?

Nikde jsem nenašel cenu, za kolik přijde ten snímač od Sensitu. Jinak obecně to jsou teda drahé snímače, to bych nikdy neřekl, že to bude tolik stát...


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
 

Malá poznámka pod čarou – asi nejlevnější a i docela variabilní varianta by dle mého byla si udělat svoje „čidla“ na bázi třeba Arduina Mini / Nano spolu s čidlem dle libosti (DHT22 pro vlhkost a jiné pro další aplikace), data sbírat v Loxone buď přes 1-Wire či Modbus. Jen jsou na toto jsou potřeba dráty 3 či respektive 4. Čidla mohou být jakákoliv, jen se musí data správně namapovat – není problém si pro 1-Wire nasimulovat libovolné zařízení.

Sám jsem si takto třeba udělal NFC převodník na 1-Wire simulující iButton apod.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Alebo pouzit ESP+DHT, tie 2 draty pouzit len na napajanie a posielat si to do loxone wifinou.


   
ReplyQuote
tomas_iw
(@tomas_iw)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 147
 

jirin.sv: nepostneš kód toho prevodníku pre čítačku? Alebo do SZ ak to nechceš dávať sem.


   
ReplyQuote
jirin.sv
(@jirin-sv)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 123
 

tomas_iw> Tak tady je projekt k dispozici: http://jirin.deso.cz/NFC_to_1-Wire/

Převod funguje tak, že se přečte NFC karta a následně se vytvoří fakový DS2401 (iButton). V případě obyč. 4bytových MIFARE Classic se byty 2 a 3 nastaví na nulu, u 7mi bytových MIFARE Ultralight není možné celou kartu do struktury DS2401 nacpat, tak je první byte vynechán.


   
ReplyQuote
Page 2 / 5
Share: