X
Forum

Forum

Relátka na DIN lišt...
 
Notifications
Clear all

Relátka na DIN lištu

402 Posts
56 Users
39 Likes
84.3 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

To som ani neriesil, odmietam za rele vysypat 100 tisic ... Dam tam namiesto omronov tie te-cka a kaslem na to.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Já bych ho použil asi jako kolda na spínání zdroje pro LED světla, takže mi bude stačit jedno 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tak to potom OK. Ja mam v plane 40 led panelov, niekolko pulznych zdrojov, to by som sa osypal.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No já těch zdrojů mám taky požehnaně 🙁 

Zkusím něco najít na Ampéru v brně.

Snad něco najdu. Nějak to prostě vyřešit musím. Už mě napadlo i to, že bych koupil relé se zpožděným zapnutím u kterého bych přes spínací kontakty zapojil ten odpor. Takže v okamžiku když sepne relé v loxone a přivede napětí na kontakt relé se zpožděním u kterého proud do doby než sepne poteče právě přes ten odpor a po té co relé sepne se odpor přemostí.

Přesně podle přiloženého obrázku.

Screenshot 2017 03 17 19.27.39

 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Eeeech, ze by mi prisiel dobry napad do serie s rele zapajat nejaky odpor, to ani nahodou. Bavime sa o silovej casti, ta vie kopat a horiet.

Co Ti brani pouzit to rele co doporucili na elektrike? Nestaci Ti 160A?


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

No tím odporem se to údajně běžně řeší. 

Já bych potřeboval nějakou variantu s 230V na ovládací cívku. Nechce se mi teď překopávat celý rozvaděč.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Ja pokud nesezenu neco schopnyho na Amperu tak asi koupim ty ssr relatka a uvidim, snad to bude ok. Potrebuju jich kolem 12 🙁


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Co toto?

http://www.metronix.cz/soft_start.html


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Kompenzační stykače používají odpory pro snížení právě onoho jiskření, které opotřebovává kontakty. Při spínání kondenzátorových baterií pro regulaci jaloviny ve větších provozech. Jen má ten stykač na sobě odpory které nejsou zařazeny do sítě trvale, ale spínají těsně před tím než sepne stykač. Nicméně to funguje víc než dobře. ZPA za minulého režimu měli 10W odpory u kompenzačních stykačů zařazeny trvale v síti (co jsem měl možnost vidět).

Takže ano, běžně se to tak řeší. Ale podle mě to přinese nějaký zvýšený klidový odběr. Já tohle budu řešit výměnnými relé v paticích. Koupim relé za 40-80kč a prostě ho jednou za 4-5 let vyměním.


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Pro informaci dávám link na SSR s 5 výstupy na DIN lištu. Koupil jsem dva kusy a vyzkoušel na stole na spínání pár LED panelů, tváří se to OK. Žádné chlazení, zatím jsem nevyhořel.

https://www.aliexpress.com/item/10DA-Din-rail-SSR-quintuplicate-five-5-input-3-32VDC-output-24-380VAC-single-phase-DC/1581576845.html?spm=2114.13010208.99999999.266.XLc2Ah


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Na toto ssr som zrovna vcera narazil ked som prechadzal ebay. Vie mi niekto vysvetlit, ako je to s potrebou chladenia ssr rele? Videl som rozne fotky kde boli na ssr rele prilepene chladice ako krava a takisto fotky rele bez chladicov...


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

https://www.youtube.com/watch?v=DxEhxjvifyY&t=382s

Pokud se jedná o něco takového, tak při použitém triaku BTA12 můžeš provozovat tohle SSR úplně bez chlazení. Samozřejmě pro spínání zátěží do cca 1kW. BTA12 podle datašitu dosahuje 20Wtepelné ztráty při It 12A. Při It 2A je to jen 1W. S ostatními SSR to bude podobné.

Jinak tento pán má na youtube opravdu užitečný kanál o různých šrotech z aliexpresu/ebaye 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

No, ked si precitas diskusiu pod tym, je tam dost pripadov komu to rele chciplo. Asi zavisi na aky velky fake narazis, ale je to podla mna stale viac rizikove, ako mechanicke rele od relativne overeneho dodavatela. Ja radsej ostavam na klasickych rele, akurat teda pouzijem tie odolnejsie. 


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

msk: Ano a ani se nedivím, pokud číňan použije do 25A SSR triak, který nezvládne více než 12A... dál to není nutné rozebírat, protože to co se stane s tím triakem při 25A tady asi všichni víme 🙂 Mě do rozvaděče tyhle věci nesmí, u 90% nejsou dodrženy bezpečné vzdálenosti na DPS. Poruchovost je vysoká (podle toho který den v týdnu to bylo vyrobeno). Raděj použiju standardní paticové relé a jednou za pár let ho vyměním.


   
Gargamelko reacted
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Pridal som do prveho prispevku (rozcestnik) link na tie 165A inrush rele od TE a k tomu jednu lacnejsiu 80A polsku alternativu (bohuzial len sroubovacie svorky).


   
ReplyQuote
Page 4 / 27
Share: