Forum

Forum

Relátka na DIN lišt...
 
Notifications
Clear all

Relátka na DIN lištu

398 Posts
55 Users
38 Likes
83.2 K Views
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Ano, k podobnemu okliestenemu zoznamu som sa dopracoval prakticky vzdy ked som to filtrami este trosku skosil. Takze ten omron je jedna z cca 3 cenovo prijatelnych volieb a nie je asi dovod menit.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Polskej Relpol uvádí dokonce 80A a za nižší peníz, ale nevim co si o té značce mám myslet, Omron aspoň znám...

edit: Relpol S.A. je známým evropským výrobcem relé, působícím v oboru od roku 1958.


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Tak zase za 20 korun rozdielu to uz asi nedava zmysel.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

 Dal jsem to 12V relatko uplne pryc, at tam nemate.  Objednavku jsem upravil jen na ten OMRON co tam uz je zminene. Diky


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Očekávám z Ali SSR relé u něj by měla být spotřeba asi minimální (změřím až dorazí) a cena je také příznivá a "necvaká" 🙂

Mělo by spínat v nule=dobré pro LED žárovky a jejich nárazový proud.

Pro jistotu jsem k nim vzal chladič a packu na DIN lištu.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3062
Topic starter  

Na tu spotrebu jsem zvedavy, protoze jestli to spina v nule, tak to bude vetsinu zivota stale pod proudem, takze tam to bude chtit hodne malou spotrebu.

 

Edit: Hodil jsem ho do úvodního seznamu s poznámkou, že není vyzkoušený. 


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Co spravi ssr v pripade skratu? Streli? Prezije a pocka na istic? Ja osobne mam z toho trosku strach, plus chladenie atd...


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

Plním slib změření odběru SSR relé. Dorazily po 3měsících 🙁  (příště už se s nima mazlit nebudu)

Spotřeba při sepnutí je následující: (uvádím spínací napětí)

při 5V je proud 0,010A = 0,05W

při 12V je proud 0,016A = 0,192W

při 24V je proud 0,022A = 0,528W


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Hmm, to nevypadá špatně. Hlavně ta cena teda. To mi připadá jako z pohádky. 

Hooodně mě zajímá ssr relé, protože já jsem si udělal spínání bojleru přes loxone. Takže koupil jsem levnou nádrž Dražice NTRR200, která je připravena na napojení na soláry (které nikdy nebudou), plus na kotel (taky nikdy nebude). Je tedy bivalentní. Oba výměníky jsem propojil a napojil je na výstup TČ. takže voda v bojleru je předehřívána tepelným čerpadlem. Vstup pro elektrické topné těleso je uprostřed a já použil levnou variantu - pouze spirály. Pak jsou v bojleru jímky pro teplotní senzory. Do jedné jsem dal teplotní čidlo 0-10V - zapojené na analogový vstup loxone (hurá konečně využito). Úplně nahoru jsem pak dal ještě jedno havarijní čidlo z bimetalovou trubičkou, které odpojí celou regulaci pokud teplota stoupne okolo 90°C - to jsem připojil na digitální vstup Loxone. No a pro jistotu ještě jedno teplotní čidlo 1-wire jako kontrolní. No a ohřev spínám "klasickým 3F relé na din liště. 

Funguje to zatím v pohodě - ale celé to chci předělat na SSR relé z důvodu hlučnosti při spínání a protože jsem srab a bojím se, že by se třeba spekly kontakty. Proti spečení jsem chtěl zapojit dvě relé do série, ale nezbylo místo.

Nyní tedy bude následovat úprava, protože plánuji fotovoltaický ohřev vody. Takže bude potřeba přepínat mezi elektřinou z FV a EON, plus samotná kontrola teploty.

Uff to by vyčerpávající - jdu si dát kafe 🙂

jo - takže potřebuju 3F ssr relé - ale nééé za 3000.


   
ReplyQuote
 Bery
(@bery)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 379
 

Také existují bistabilní relé, které používá tuším loxone na výstupech, jde o impulsně spínané relé, které je sepnuté i bez přítomnosti napětí na cívce. Prostě se přepne impulsem do druhého stavu a dál má nulovou spotřebu. Nevím ale, za kolik by se dalo sehnat něco kloudného na DIN.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Tak to už máš hodně silový relé na 40A.

Jsou případy, kdy by ti mohlo stačit i toto ssr relé do 3A. To by mělo mít odběr (při 10VDC) 0,05 .. 0,12W.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Mohl bych se zeptat zdejších živnostníků jestli někdo nenakupuje u Teco?

Líbí se mi Modul 11 reléových výstupů 16A/ 800A inrushModul 11 reléových výstupů 16A/ 800A inrush

Hlavně ten nárazový proud 800A. Pokud by byla cena dobrá, pak je ještě otázkou jak tento modul ovládat z Loxone. Nevím jestli někdo řešil komunikaciLoxone / CIB sběrnice.

A tohle je v Loxone Rellay Extension


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Kdyby někdo měl zájem o diskusi na toto téma, tak jsem si dovolil se zeptat na portálu elektrika.cz :

http://diskuse.elektrika.cz/index.php/topic,37449.0/topicseen.html


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Dobra praca, diky. Akurat je otazka, aky je teda vysledok. Ja som si z toho odniesol, ze jedine rozumne riesenie je spravny vyber zdroja + spinanie v nule (takze SSR). O nieco horsie riesenie je odolnejsie rele (voci tomu Omronu co som kupil ja), konkretne toto:

http://www.tme.eu/cz/details/rts3t024/elektromagneticka-rele-miniaturni/te-connectivity/1415898-1/

Patica by mala byt ta ista, takze mi je to prakticky jedno, cena ale uz dvojnasobna (ale stale nadherna pre pripad obcasnej vymeny rele - 80 Kc). Akurat ze nema NC kontakt, takze ten omron aj tak niekde este pouzijem (zaluzie?) a toto rele kupim len na led osvetlenie a pulzne zdroje (tych je aj tak vacsina).

 


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1503
 

V té diskuzi na elektrice se zmiňuje toto:

http://www.schneider-electric.cz/cs/product-range/64061-acti-9-ict-/

A dle popisu je to přesně to co potřebujeme ne? Jen to stojí litr 🙁 Třeba zde

Ale má to vydržet 5mil cyklů, tak pokud opravdu ano, tak za litr dobrý 🙂

 


   
ReplyQuote
Page 3 / 27
Share: