Forum
Existuje ještě tabulka, kde jsou všechny odzkoušené zařízení s M-Bus komunikací uvedeny.
Je tam i zda tu funkčnost ověřoval přímo Loxone nebo Loxone partner.
Je ti na webu Loxone
Loxlink je canbus.
RS485 je ina zbernica.
A obě se zakončují odporem 120 ohmů a proto se to některým plete 🙂
@kobra23 Ano, ale to je skor nahoda nez spolocna vlastnost. Coz vo mne teraz evokuje offtopic otazku - ked mam problem z relatkami zavlahy na zahrade, ci som tam tie odpory vobec daval 😀
My montujeme různé průmyslové zařízení s oběma druhy sběrnic a pokud je tam nedáme, tak to zlobí ať je to Can-bus nebo RS485. Takže striktně dáváme.
@kobra23 Vravim, nepamatam si. Dal som si do kalendara pripomienku na leto, ked ma to zacne stvat.
Existuje ještě tabulka, kde jsou všechny odzkoušené zařízení s M-Bus komunikací uvedeny.
Je tam i zda tu funkčnost ověřoval přímo Loxone nebo Loxone partner.
Je ti na webu Loxone
Hele, chtělo by to pořádně číst. Všechno tohle se týká zařízení, která komunikují přes IR, už jsem to tady psal, dokonce s odkazem.
https://www.loxone.com/wp-content/uploads/datasheets/Datasheet_IRMeterReaderAir.pdf
M-Bus
supported meters:
https://www.loxone.com/enen/info/smart-energy-meter-list/
Co se týká Loxlink/485/Canbus - na debilní posty "chytrolínů" už reagovat nebudu. Já o voze (fyzická vrstva), vy (+MSK +Smotek) o koze (protokol).
Možná ještě jeden odkaz:
https://www.influxbigdata.in/post/can-bus-vs-rs485-3-reasons-why-can-is-better
Ale chápu, někdo potřebuje ke štěstí mít pocit, že ví vše nejlépe.
Nejsem expert na CAN bus, ale rozdily i na fyzicke vrstve jsou podle mne zasadni. Napriklad RS485 pouziva pro stavy +-200mV (proud proudi obema smery) a je pro nej zcela nedulezita zem, zatimco CAN pouziva 2 stavy vuci zemi (resp vytvori si kolem 2.5V virtualni zem), takze vsechny CAN zarizeni musi sdilet stejnou zem.
Když už se to tu takhle rozjelo všemi směry, tak tomu trochu pomohu 😉
Nezkoušel jste někdo připojovat proudový transformátor (CT) přímo na analogové vstupy Loxone? Mě zbyli tři v krabici od Solax měniče k FVE, tak jsem si říkal, že bych je využil jako elektroměry, když Loxone umí měřit napětí.
Zatím experimentuju a přijde mi, že to moc přesně ani lineárně neměří, tak nevím, kde dělám chybu. Mám CT typ CTSA016 100A/33,33mA.
Nejdřív jsem našel, že pro proudové CT je potřeba zátěžový odpor. S tím to sice měřilo docela lineárně, ale pod 500W odběru to ukazovalo nulu. Bez odporu to sice měří už od nuly, ale zase mi to nepřijde lineární.
Poslední pokus je zvýšit citlivost té 100A sondy tím, že drát skrz ní povede víckrát = v podstatě jsem udělal místo obyčejného průchodu drátu primární vinutí o pěti závitech. To by mělo snížit max rozsah na 20A, což mě netrápí, když je to stejně za 16A jističem.
Mám trochu podezření jestli problém není v tom, že když CT měří střídavý proud, tak to co z něj leze bude taky střídavý proud/napětí a Loxone nejspíš měří stejnosměrné napětí a proto to neměří správně 🤷♂️
A neni jednoduchšie použiť impulzný výstup elektromeru /hodín/ pripojený na digitálny alebo analógový vstup.
@maros2s Samozřejmě že ano. Ale mě se tu tři ty CT sondy válí a je mi líto je nevyužít 😀
@radek MDOBUS je jenom protokol a je samozřejmě výrazně jednodušší než M-BUS, kde se jedná o protokol a hardwarové řešení a jeho norma je tak benevolentní, že si ho každý dělá jak chce. Získávání proměnných z M-BUS rámců předpokládá taky jistou pracnost, pokud tedy nevyužívám nějakého SW, který to dělá za mě.
Ahojte. Nepoznate 3f elektormer ktory by vedel ist aj do zapornych hodnot (koli fotovoltaike) a mal byt LAN port (napr modbus cez lan) a dal by sa integrovat do loxone? Nechce sa mi kupovat modbus 🙂 Dakujem
@marsl rozoberane nespocet krat .
Enica, Eastron , ABB... Modbus elektormery a prevodnik Modbus LAN.