Forum

Forum

Měření spotřeby ele...

Notifications
Clear all

Měření spotřeby elektřiny pomocí Loxone nebo Arduina

Page 22 / 22

killeriq
(@killeriq)
Honorable Member
Documentator

@msk mam tento elektromer https://www.aliexpress.com/item/695870527.html , cez loxone na priamo do DI mi to ide ok, ale cez arduino to robi taketo skoky.

Mozno to robi aj to cyklovanie kodu v arduine, dlho som sa toho uz nechytal 😀

image

ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Noble Member Moderator
Donator

Tak pokial tam mas arduino a nevies co presne sa tam deje, tak je tazke cokolvek hladat. Ja mam elektromery priamo do loxone a to mam 80% baraku na arduino. Skus zvysit T, ja tam mam 3600 napr. a nepozorujem ze by to malo vadit, alebo ze by to robilo nejake hodinove priemery.

ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Noble Member Moderator
Donator

Len dodam zaver - s killeriq sme riesili privatne - jeho arduino firmware, ktory cita ten elektromer, zaroven saha na 1wire (no a v tej dobe preignoruje pripadne pulzy z elektromeru, preto to pravdepodobne tak skace). Koniec hlasenia.

jimyjims liked
ReplyQuote
_Petr_
(@_petr_)
Reputable Member

@jimyjims Já ten dotaz příliš nechápu, nebo spíš to, co vlastně vyčítáš z elektroměru. Ten přeci umí poslat celkovou spotřebu a tu můžeš číst v libovolném intervalu. V bloku elektroměru pak nastavíš, že se jedná o celkovou hodnotu. Ve výsledku tedy nemůže být žádný rozdíl.

ReplyQuote
jimyjims
(@jimyjims)
Trusted Member

@_petr_ šel jsem na to špatně - zaznamenával jsem to přes aktuální spotřebu a ne přes stav elektroměru.... teď si mě nasměroval, kam potřebuji, trochu jsem si seděl na vedení :/ Díky! Jen pro představu, jak se to nemá dělat 😀

Výstřižek1

ReplyQuote
Page 22 / 22
Share: