Forum

Forum

Meteostanice Loxone
 
Notifications
Clear all

Meteostanice Loxone

408 Posts
55 Users
25 Likes
100.2 K Views
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

@kobra23 tak to jsi jeden z mála... já jí provozoval 6 let a každý rok vyžadovala opravu. Nejdříve čidlo větru, ale následně každý rok řídící jednotka.

Znamenalo to z ní demontovat řídící jednotku, odeslat výrobci a zase namontovat zpět.

Náklady na opravu cca. 1.500 Kč + DPH + dopravné.

Už jsem se na to vykašlal a aktuálně měřím jen teplotu jednoduchým 1-wire teploměrem z Alíku za pár korun. Ještě dořeším vítr a bez ostatních veličin přežiju...


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2216
 

To rozhraní je u ME super. 

A informace přes Modbus do Loxone taky super. 

Já si myslím, že ji mám už 3-4 roky a ještě ani jednou jsem k ní nemusel.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2216
 

@vlada 

A máš ME12 nebo ME13?


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

@kobra23 ME13


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2216
 

@vlada 

Máš na domě hromosvod?

Máš udělané cívky z přívodních UTP vodičů před vstupem do meteostanice? 


   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

@kobra23 Hromosvod mám, od meteostanice a dalších zařízení je přímo svod do chráničky do domu, kde je pak přepěťovka, jsou použity STP kabely. Není tam žádný souběh se silovým vedením, nikde po střeše se to neválí. Cívky tam nejsou.

Nemyslím si, že by závady byly způsobené přepětím (tam asi míříš), protože meteostanice prostě přestala měřit teplotu, vlhkost, osvit, přičemž jinak fungovala...

EDIT: Tak i ty cívky tam jsou, resp. asi 3x otočeno a staženo el. páskou...

This post was modified 2 years ago by Vlada

   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

Zdravím všechny,

já mám na domě WH1090 (p.c. 1800,-) a k tomu mám TP-LINK TL-WR902AC (version 3.x) (p.c. ccaa 800,-Kč). TL-WR902AC jsem flashnul dle návodu zde. A mám meteostanici podobnou ME13 (bez vyhřívaného srážkoměru) za 2600,- která mi taktéž poskytuje data lokálně do LOXONE.

Už to takto mám 4. rokem a jede mi to bez problémů.

EDIT: ještě zde musí být USB aktivní rozbočovač, protože potřebujete číst přes USB port z meteostanice a zároveň napájet ten TP-link.

This post was modified 2 years ago by pavelf

   
ReplyQuote
(@vlada)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 99
 

@pavelf To vypadá pěkně. Akorát jak tu WH1090 napájíš? Představa, že lezu na střechu měnit baterky je dost děsivá...


   
ReplyQuote
(@pavelf)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 81
 

@vlada ahoj napájení mám udělané tak, že mám na střechu na stožár vyvedenou dvojlinku pro napájení vysílací jednotky. Pod střechou mám udělané napájení a pokud vypadne napájení, tak se přepne na záložní baterie aby nedošlo k výpadku.

Tzn. na střechu vůbec nemusím, ale když by bylo potřeba mám výlezové okýnko hned vedle stožáru, na kterém mám antény i meteo.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 689
 

Uz jste nekdo predelaval venkovni jednotku WH2900 na napajeni zdrojem?

Pokud jo, neni problem s tim solarnim dobijenim (nebije se to)?


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 689
 

A jeste jeden dotaz na ty co pouzivaji nejaky klon WH2900. Jaky prumer antenniho stozaru jste pouzili. Premyslim, co pripravit, tak jsem se dival do navodu  a nejsem si uplne jisty.

Zminuji prilozenou okrouhlou trubku 30mm a 50mm okrouhlou trubku, tak netusim, jaky prumer je ideal, abych to pri montazi nemusel bastlit.

 


   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 
Posted by: @l-adamek

Uz jste nekdo predelaval venkovni jednotku WH2900 na napajeni zdrojem?

Pokud jo, neni problem s tim solarnim dobijenim (nebije se to)?

1. Naco by to niekto robil? mam tam baterky tusim uz 2r+ a frci to

2. tyc...v podstate to mozes nasrobovat na hodico je tam taky zaobleny uchyt co pocita s viacerymi priemermi. Ja to mam na skleniku, kupil som 1m dlhu hlinnikovu trubku priemer asi 4-5cm.


   
ReplyQuote
 Yco
(@yco)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 15
 

Posted by: @jaant

Ahoj vsichni,

 

vanoce se blizi a narazil jsem na zajimavou meteostanici, ktera by mela umet i lokalni webove zobrazeni dat.

 

https://www.garni-meteo.cz/wi-fi-meteorologicka-stanice-garni-940.html

Garni Weather Station server PHP script

https://github.com/buffy007/garni

 

Nema nekdo zkusenost? Dalo by se to naprimo integrovat do Loxone?

 

@JaanT, @killeriq, dá sa už dnes pripojiť Garni meteostanica k Loxone -u (čítať z nej (napr.) cez ModBUS) aj bez "nadstavby" LoxBerry? (Predsa len ubehol nejaký čas.) 

p.s.: Ešte mi napadlo čítať z podporovaných meteoserverov Weather Underground a Weathercloud cez APi?

Vďaka.

 

This post was modified 5 months ago by Yco

   
ReplyQuote
(@killeriq)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 816
 

pozri na loxforum.com a https://loxwiki.atlassian.net/wiki/spaces/LOX/overview?mode=global

 


   
ReplyQuote
 Yco
(@yco)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 15
 

Vdaka, @killeriq
Len ja nemecky nehovorím a aj vo vlákne, ktoré som našiel ako "príbuzné" (zadal som Eurochron, keďže Garni mi nič nevrátilo), na anglicky napísanú otázku odpovedali opäť nemecky. Navyše je to vlákno o Loxberry, takže asi priama integrácia zatiaľ nula bodov.


   
ReplyQuote
Page 27 / 28
Share: