X
Forum

Forum

Chytré hodiny - LaM...
 
Notifications
Clear all

Chytré hodiny - LaMetric Time

38 Posts
7 Users
1 Likes
4,889 Views
Ptačí hnízdo
(@ptacihnizdo)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 14
 

Objednal jsem si pod stromeček Ulanzi Clock ($50). Je to levnější varianta LaMetric Time ($200). Existuje na to custom firmware Awtrix Light pomocí kterého se to pak dá plně customizovat a s pomocí MQTT nebo HTTP tam posílat libovolné informace. Mám v plánu to propojit s Loxone a zobrazovat si info jako průměrná teplota, vlhkost, maximální CO2, denní spotřeba elektriky, stav zavřenosti oken, stav vody v nádrži apod. Dá se to používat i na notifikace a má to repráček, takže bych to chtěl použít jako zvonek nebo alarm když je něco špatně (málo vody v nádrži, otevřené okno při zastřežení, únik vody, vítr venku). Nemám žádné zkušenosti s MQTT, takže prvně bych to zkusil použít obdobně jak popisuje @kubikm s využitím virtuálních výstupů a HTTP requestů. Potom můžu poreferovat, jak to funguje.


   
ReplyQuote
(@koty007)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 197
Topic starter  

@kubikm Ahoj, podařilo se vytvořit nějaký návod? Zkouším to tam dostat stejným způsobem jako před tím, ale nejde mi to a potřeboval bych tam přidat další data. Díky za pomoc


   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Ahoj @ptacihnizdo mám v košíčku za 50 USD ... pokročil jsi nějak s propojením na Loxone ? za ty peníze by to celkem stálo rozchodit pro mne ideálně přes NodeRed


   
ReplyQuote
Ptačí hnízdo
(@ptacihnizdo)
Active Member
Joined: 4 years ago
Posts: 14
 

@dalibor Ahoj. Ano, rozběhal jsem na Ulanzi Clock ten custom firmware Awtrix Light a funguje to dobře. Používám HTTP virtuální výstupy Loxone. Prozatím tam mám tyto funkce: čas + datum, průměrná teplota v domě, průměrná vlhkost, maximální CO2, zvonek jako jednorázová notifikace, noční režim (vše se zbarví do červena). Jediný problém co jsem měl je, že Awtrix neumí zabarvit ikonky do červena, takže jsem si musel vyrobit červené varianty pro ten noční režim a ikonku nastavovat pomocí Status bloku.

image

   
ReplyQuote
(@cuchty)
Active Member
Joined: 3 years ago
Posts: 7
 

Taky jsem rozchodil, je to lehký.

 

2024 02 24 at 9.46

 

IMG 5031
IMG 5032

   
ReplyQuote
dalibor
(@dalibor)
Member
Joined: 5 years ago
Posts: 458
 

Ahoj, @ptacihnizdo a @cuchty právě přistála krabička za 50,98 ( 1.243,95 Kč ) objednáno 22.2. přišlo poštou z Germánie…

IMG 5565

Můžete mi ( abych zbytečně nebloudil ) napsat postup až po Loxplán ? Zatím jsem to neaktivoval jen vybalil. Stačí jak poslat : text, zvuk pro zvonění …  cokoli dalšího uvítám … 

ideálně doplnit do WIKI ? 
díky Dalibor

 

This post was modified 2 months ago 3 times by dalibor

   
ReplyQuote
(@kubikm)
Active Member
Joined: 8 months ago
Posts: 13
 

Kdyby někdo hledal návod jak zobrazit data na Lametric, tak:

 

Co jsem se díval na to, co se změnilo od mého původního návodu, tak by mohla být autorizace.

image

kde adresa je:

 https://dev:<Vaš  API key>@<IP adresa>:4343

a

image

kde instrukce při zapnutí je:

/api/v2/widget/update/com.lametric.diy.devwidget/<číslo z URL adresy>

 

Bohužel jsem si všiml, že když mám aplikace duplikované (abych mohl mít v každé jiná data), tak se mi přepíšou data ve všech. Řešení s více daty mi teď přijde nejlepší udělat přes frames. V hodinách budete mít jen jednu "My Data DIY" aplikaci, do které budete posílat místo:

{
    "frames": [
        {
            "text": "Text1",
            "icon": 34
        }
    ]
}

něco takového:

{
    "frames": [
        {
            "text": "Text1",
            "icon": 34
        },
        {
            "text": "Text2",
            "icon": 35
        },
        {
            "text": "Text3",
            "icon": 36
        }
    ]
}

Pak se vám budou data rolovat ne zprava do leva, ale shora dolů. Dejte si pozor na čárky.

 

Do framu můžete přidat čas, jak dlouho se má frame zobrazovat (v milisekundách):

{
    "frames": [
        {
            "text": "Text1",
            "icon": 34,
            "duration": 1000
        },
        {
            "text": "Text2",
            "icon": 35,
            "duration": 3000
        },
        {
            "text": "Text3",
            "icon": 36,
            "duration": 8000
        }
    ]
}

V dokumentaci to mají "pěkně" napsané, ale už jsem se tam nedočetl, že:

  • když "duration" nezadáte, tak čas je okolo 4s
  • když "duration" zadáte, tak čas bude asi o 2s delší (1000 = 3s)

 

Pokud chcete zobrazovat max. 4 hodnoty, stačí na to jeden Status blok (také by to šlo přes Generátor textu, kde je max. 8 vstupů):

image
image

kde Text statusu je

{
    "text": "Text <v1>",
    "icon": 34
},
{
    "text": "Text <v2>",
    "icon": 34
},
{
    "text": "Text <v3>",
    "icon": 34
},
{
    "text": "Text <v4>",
    "icon": 34
}

pak v HTTP body při zapnutí musí být

{
    "frames": [
        <v>
    ]
}

 

Pokud máte více hodnot, nakopírujete předchozí Status bloky a dáte je jako vstup dalšího Status bloku

image

kde (v pravém) Status bloku je Text statusu

<v1>,
<v2>,
<v3>,
<v4>

a v HTTP body při zapnutí musí být opět

{
    "frames": [
        <v>
    ]
}

Podle "My Data DIY" dokumentace můžete zobrazit max 20 framů (dat).

 

Více v:

https://help.lametric.com/support/solutions/articles/6000225467-my-data-diy

https://lametric-documentation.readthedocs.io/en/latest/reference-docs/lametric-time-reference.html

 


   
ReplyQuote
(@kubikm)
Active Member
Joined: 8 months ago
Posts: 13
 

Jednorázová notifikace na Lametric může vypadat třeba takhle:

image

v Instrukce při zapnutí je

/api/v2/device/notifications

v HTTP body při zapnutí je

{
  "priority": "info",
  "icon_type":"none",
  "lifeTime":60000,
  "model": {
   "frames": [
    {
      "icon": 5453,
      "text":""
    }
    ],
    "sound": {
      "category":"notifications",
        "id":"knock-knock",
        "repeat":0
    },
    "cycles":1
  }
}

 

Podle toho co píší v dokumentaci tak lifetime (asi) není moc použitelný. Je to doba, po kterou notifikace zůstane ve frontě, pokud není do této doby zobrazena, zahodí se. Defaultně 2min.

 

Jak nejjednodušeji používat notifikace je podle mě jim nastavovat čas, jak dlouho mají být zobrazeny. A to v "sound" - "repeat" = počet přehrání zvuku (defaultně 1) a v "cycles" = doba zobrazení (po přehrání zvuků, defaultně 1). Jakmile nastavíte jednu z těch hodnot na 0, bude se notifikace zobrazovat (/zvuk přehrávat) dokud ji nepotvrdíte. Ideální na nějaký poplach. Při poplaších bych ještě změnil "priority" a "icon_type".

 

Samozřejmě jde notifikace "potvrdit" nebo smazat příkazem DELETE /api/v2/device/notifications/:id, složitost je podle mě v tom, že musíte znát ID té notifikace. ID notifikace lze získat z odpovědi na příkaz zobrazení notifikace (to v Loxone nezískáte) nebo přes příkaz GET /api/v2/device/notifications, který vrátí seznam notifikací ve frontě. To by šlo vyčítat z virtuálního HTTP vstupu. Myslím ale, že na 95% notifikací bude stačit nastavit jim čas.

 

Více v:

https://lametric-documentation.readthedocs.io/en/latest/reference-docs/device-notifications.html


   
ReplyQuote
Page 3 / 3
Share: