Forum

Forum

Notifications
Clear all

Prodej/nákup BTC

4 Posts
2 Users
0 Likes
1,445 Views
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 445
Topic starter  

Ahoj všem,

co se dnes obecně doporučuje za burzy pro prodej /nákup bitcoinu do/z Fiat? Stále jen coinbase nebo i něco jiného? Já jsem svého času používal bitstock, kde nehrozilo hacknutí burzy, bitcoiny nikdy nebyly na jejich účtě (v jejich peněžence) burza jen zprostředkovala obchod, platbu zadával prodejce přímo kupujícímu do peněženky. Mám pocit ale, že se majitelé měnili a nevím, jestli stále fungují jak mají.

Takže hledám osobní doručení na snadnou levnou s bezpečnou burzu. 

 

Díky,

A. 


   
Quote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3075
 

Chvíli jsme používal na nákup tu crypto.com, ale s tim jak zavedli opet poplatky na platbu kartou, tak neni moc duvod.

Takze pouzivam zase coinmate.io a binance.com. Coinmate bohuzel ted nema CZ deposit, ten nejak resi, ale zatim neni. Binance pak CZ deposit taky nema. obe podporuji SEPA EUR deposit.

Takze penize vymenit bud pres revolut (do 25k CZK mesicne), nebo pak pres FX trading v KB. CZ->EUR.  A ty pak poslat do binance/coinmate. A to stejne pripadne postup zpetne.

Je dobre mit EUR ucet v bance, aby se ti to automaticky nekonvertovalo do/z CZK, tam pak davaji nesmyslny kurz.

Osobne myslim, ze momentalne Coinmate nema moc smysl, protoze ma nizsi likviditu a stejne neumi CZK. Takze osobne delam ted vse pres Binance.

V binance idealne asi idealne prodat normalne BTC->USDT a pak USDT->EUR, nevim jak je na tom primo likvidita v BTC-EUR, navic nerad obchoduju cokoli primo EUR, protoze nikdy nevim za kolik vlastne prodavat, cenu resim vzdy vuci usdt.

PS: Linky obsahuji moje refy, takze jestli chces, hod se prezemne.


   
ReplyQuote
Aleq
 Aleq
(@aleq)
Honorable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 445
Topic starter  

Ahoj @l,

díky. Eura/FX nejsou překážkou, měním na Exchange (dřív i na Roklenu) poměrně často. CZK tedy není nutné. Na Coinmate už starý účet mám, ale o Binance jsem myslel, že je jen na trading mezi měnama, ne fiat. Hned jsem si založil účet (přes referal link samo), díky za tip.

A přiznám se, že jsem vůbec neznal USDT...

 

Díky
A.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3075
 

Binance uz umi uplne vse a je to nejvetsi a i nejlepsi smenarna vubec.

Porad se chystam, ze o ni i napisu clanek, ale neni cas. Lze tam uz mit i jejich kreditni kartu, co nabijis EURama a pak dle toho, kolik drizs tech jejich tokenu mas i cashbacky. Da se jit az na 8%, ale tam je potreba drzet nesmysl. ale na 3-5% se dostat realne da.

Jinak na binance prave smenis i EUR-USDT, USDT je Tether-USD coin, coz je virtualizovany dolar, ktery pak jde posilat klasicky pres crypto sit.


   
ReplyQuote
Share: