Lendy (SavingStream) – Špatné zprávy

Lendy (SavingStream) – Špatné zprávy

Tak a je to v hajzlu….. Dlouho trvající problémy v Lendy zřejme nebyly jen drobné bolístky, ale rovnou pořádný průser.

Lendy včera přešlo do řízené administrace, což imho není nic jiného než insolvence. Podle zprávy na webu https://lendy.co.uk/ mají pozastavené všechny aktivity a fondy a začne se řešit co dále.

Dále pak podle tohoto článku na P2P banking:

UK P2P Lending Marketplace Lendy in Administration

mělo Lendy problémy už od ledna, kdy bylo zařazeno na FCA (Financial conduct authority) list a kdy v dubnu pak bylo Lendy zakázáno jakkoli nakládat s prostředky klientů.

To ovšem Lendy vůbec nezabránilo dále vystavovat nové úvěry a tvářit se, že fungují jak mají.

No, bojím se, že peníze z toho ve větší míře zřejmě neuvidíme :(.

Update:

Tady je pak ještě vlákno na P2P Independent, kde by měli průběžně zveřejňovat důležité informace.

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

21 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
doonio
Guest
doonio
5 years ago

Taky jsem to četl včera a docela masakr, ze dne na den, prostě konec. Zaměstnanci můžou jít domů, na platformě už nejde nic kupovat, prodávat. Nevím v jakým je stavu ten fond pro “Default” půjčky z kterého nazačátku Lendy ještě jakš takš plnilo (to byli ty první defaulty cca 3roky zpět :-D)
Někteří (většinou angličané) tam mají docela velkou sumu peněz – desítky tisíc GBP, tak to je docela v pr*** přijít o všechno – co se nerozkradlo doteď, sežerou různé poplatky, fíčka pro administrátora. Já jsem s konečnou ztrátou -100GBP ještě v pohodě, síce mě tam visí cca 500GBP v defaultech, které už asi neuvidím, ale ty úroky, které se tam cca za 2 roky co jsem tam nastřádal(2016-2018), to trochu zmírnilo na tu ztrátu jen 100GBP.

Co vy ostatní?

torgar
Guest
torgar
5 years ago

Neovlivni te toto nejak v pohledu na dalsi P2P portaly? Nezacnes z nich stahovat penize?

Georgio
5 years ago

https://www.lendyactiongroup.co.uk/
Třeba z toho něco bude.. minimálně lze na facebooku skupiny dohledat aktuální dění ohledně Lendy …

Radek
Guest
Radek
5 years ago

ja na lendy neinvestoval, protoze s nemovitostmi je to vzdy na dlouhe lokte. a na 1 velkem podvodu se vydela balik a tak to stoji za to. likvidita “zastaveneho” majetku je mizerna, soudni pre na desetileti.

vojta
Guest
vojta
5 years ago
Reply to  L

Já to taky beru jako takovou zkušenost, a stále si myslím, že jsem z toho začal couvat docela brzo a dostal většinu kapitálu včas ven. Aspoň člověk vidí jak riziková investice ty P2P jsou za nějakých 12% pa.

Jsem zvědav, jak to celé dopadne (na FB stránce je docela živo) a myslím, že někteří tam mají určitě velký zájem na tom, aby dostali jejich třeba i celoživotní úspory domů, já jsem tam spíš takový přihlížeč a jako nedaňový rezident UK toho z CZ moc asi nezmůžu.

Georgio
4 years ago

Četli jste poslední Administrators Update ?
http://cloud1.zoolz.co.uk/s-7upxHAU5
Čeká se od nás nějaká akce ? viz. Appendix III – Proof of Debt Form.
Ta obchodní angličtina není úplně jednoduchá 🙂
Dík za info.

Georgio
4 years ago
Reply to  L

OK díky za info 🙂
Mě ta příloha 3 vyděsila v tom smyslu, že jsem si myslel, že máme vypisovat ty naše defaulty 🙂

Dominik
Guest
Dominik
4 years ago

Hmhm, tzn, pokud tam mám peníze, jako že mám (cca 5000GBP), mam se o svuj narok nejak prihlasit nebo zatim jen “cekat” a modlit se? 🙂

vojta
Guest
vojta
4 years ago
Reply to  Dominik

Ufff, kdybych tam měl 5000GBP, to bych se asi sakra zajímal aktivněji. I já s 500GBP jsem to sledoval tak nějak z povzdálí ale ten dokument “proof of Debtor” jsem nevyplňoval, protože to měl jen smysl, pokud by se člověk účastnil hlasování na tom meetingu, který byl min. týden…
A to se mě tam opravdu jen kvůli tomu do Londýna jet nechtělo.
Tzn…zvolil jsem také vyčkávací taktiku a uvidíme, ale jsem realista, takže když uvidím 30% mých financi co tam zůstalo v Defaultech, budu rád… jako ponaučení dobré. Trochu mě to připomíná Eurocent 😀

Dominik
Guest
Dominik
4 years ago
Reply to  vojta

Toz, to zajimat se mohu, ale nemuzu nic ovlivnit myslim, takze tedy cekam a modlim se.:)
Myslim, ze tento pad bude signalem pro utek z p2p, hlavne pro ty, co tam meli vic penez a ne par stovek gbp 😀
Pokud se vetsina vrati, tak kazdy bude vesele dal fungo at pokud se vratinejake drobne nebo nic, myslim, ze tohle poznamena i ostatni platformy, aspon minimalne utekem tech, kdo byli na lendy a meli proste smulu 😀
Mela nejaka p2p firma v poslednich letech taky takove potize? Rikal jsem si, ze kdyz ekonomika slape, ze by to melo byt ok, ale spletl jsem se a asi jsem nebyl sam 🙂

vojta
Guest
vojta
4 years ago
Reply to  Dominik

jj, to mě taky překvapilo, že není nikde žádná krize, staví se ostošest, peníze jsou a v tom příjde krach Lendy…Ono se to dalo přepokládat už tak rok zpátky, když se rapidně zvýšil Default půjček, nové půjčky se skoro neobjevovali, jen ty staré se prodlužovali…Já tam měl na začátku taky stejně jako ty, ale počátkem 2018 jsem to začal vybírat a nestihl jsem holt všechno.

Podobně žalostně se mě zdají i ostatní GBP P2P platformy kde jsem – Fundingsecure,moneything, tam je to podobná písnička jak u lendy, tak uvidíme. Jinak potíže měl právě 2 roky zpět na Mintosu ten slavný Eurocent, tam mám taky stále docela dost a výhled docela nejistý a hlavně je to zdlouhavý.

Že by to byl signál pro útěk z P2P si nemyslím, ti co to tušili, už odešli a zbytek snad nedal všechny vajíčka do stejnýho košíku, takže v rámci diverzifikace je to jen malá část.

Dominik
Guest
Dominik
4 years ago

Slo by prosim dat prijmeni pryc? 😀 Doplnil mi to automaticky chrome a nemusim se zase tak verejne prezentovat s tim 😀

21
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x