Další Bitcoin boom?

Další Bitcoin boom?

Vypadá to, že se nám blíží další zlatá horečka s kryptoměnama. Po více než roce, kdy o kryptu nebylo nikde slyšet ani ho vidět máme posledních pár dnů všude opravdu rušno. Ve specializovaných skupinách, kde ještě donedávna bylo vcelku mrtvo a psalo tam jen pár lidí je najednou spousta nováčků s dotazy, kde/jak koupit krypto.

Stejně tak v novinách či televizi se najednou všichni předhánějí, jak Bitcoin za den udělal 10%, jak má tento rok nová maxima, atd. Dokonce i na blogu se mi sešlo pár dotazů, co si o BTC nyní myslím a jak to vidím. Tak jsem si říkal, že nějaký svůj názor sepíšu i veřejně.

Graf ceny bitcoinu od roku 2016

Hned úvodem říkám, že jsem v kryptá stále jen “chvilku” a i po dvou letech se mám pořád co učit. Na druhou stranu, prošel jsem celým bear-marketem (tzn od 20.000USD pokles až na 3200USD a zpět k nynějším 7000USD) a nějaké zkušenosti jsem cestou posbíral.

Pokud se ptáte, jestli hned dnes nakoupit, tak je nutné se zeptat, na jak dlouho nakupujete. V dlouhodobém měřítku totiž krypto půjde nahoru a podle všech ukazatelů to tentokrát bude opět ještě větší fičák než minule. Někdo tipuje 50.000USD, někdo 100.000USD. Jsou dokonce lidé, co se vsázejí, že sní svůj penis, pokud BTC nepřekoná 500,000USD respektive 1mil USD do konce 2020 :). A zrovna John McAfee má v případě potřeby dost peněz, aby tam tu cenu dostal :).

Vývoj ceny bitcoinu od prosince 2018 do teď

Na druhou stranu, v krátkodobém měřítku v řádu dnů a týdnů se může stát, že cena ještě na chvíli o trochu spadne. Pravděpodobně na cca 6000USD, možná 5800USD či 5600USD. Níže už nejspíš ne.

Stejně tak je ale možné, že teď ještě nějakou dobu žádný pád nebude. Stalo se to v minulosti už několikrát a vždy to vedlo k novým cenovým vrcholům. Krypto se za poslední dny totiž rozjelo natolik, že se o něm zase začíná mluvit a psát úplně všude. A díky tomu začínají do crypta přicházet nové a nové peníze a to žene cenu dále nahoru.

Správná odpověď, jestli nyní nakoupit či nikoli tudíž neexistuje. Teda, existuje. Že už máte mít nakoupeno z dob, kdy zájem o BTC upadl, byl levný a pohyboval se mezi 3000-4000 USD :). Ale to se takhle zpětně dobře říká.

Závěrem ještě přiložím několik článků z minula, kde jsou popsány návody jak případně Bitcoin nakoupit a kde ho bezpečně uložit.

 

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉
Become a patron at Patreon!
0 0 votes
Hodnocení články
Subscribe
Notify of
guest

13 Komentáře
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
doonio
Guest
doonio
5 years ago

Má někdo ještě nějaký typ, kde jde směnit krypto do Fiat měny gratis? Ten coinbase PRO má už poplatky i pro “makery”, sice ještě docela nízký, ale už to není ZDARMA.
Říkal jsem si, že bych vybral trochu zisky ze své spekulativní investice.

Kefas
Guest
Kefas
5 years ago
Reply to  doonio

Coinmate.io
Fee 10 Kč za výběr do CZK.

Kefas
Guest
Kefas
5 years ago
Reply to  L

Dotaz zní: “kde jde směnit krypto do Fiat měny gratis?”
Já nic levnějšího a rychlejšího na výběr a převod do CZK neznám. Coinmate má účet u FIO a druhý den jsem měl peníze na účtu, též FIO.
Ano, Coinmate nemá takovou likviditu a objemy jako velké burzy, ale umí CZK. A vklad a výběr díky účtu u FIO je nejlevnější.

Kefas
Guest
Kefas
5 years ago
Reply to  L

Všechno dobré, žádný tón při psaní neslyším. 🙂
Pěkný den a na oplátku jedno krypto doporučení.
Heslo zní IOTA/MIOTA 🙂

vojta
Guest
vojta
5 years ago
Reply to  Kefas

Díky, ale jak psal L. Kromě převodu do CZK (to je ten zanedbatelný poplatek 1€), je tam hlavně poplatek za směnu 0.12% – mám ETH a účet v EUR. Tzn. si moc nepomůžu od coinbase PRO.

Coinbase – 0.15% pro makery
Coinmate – 0.12% pro makery + 25Kč 😀

Plus bych si všude musel založit účet + verifikace + tam převést ty shitcoiny…a to všechno taky něco stojí (jak čas + gas za převody) a kvůli pár tisícům € to asi nemá cenu takle přesouvat – ten poplatek bude při cca 7€ (při směně 5000€)

Bohumila Králová
Guest
Bohumila Králová
3 years ago

Ahoj, právě jsem narazila na tento blog a musím Vám moc poděkovat! Jsou tu velmi zajímavé články, kde jsem se dozvěděla to, co jsem potřebovala a co mě zajímalo. Je to pár dní, co jsem se rozhodla, že bych chtěla, až to bude výhodné, investovat do kryptoměn. Něco jsem si o tom zjistila na internetu a od známých a teď jen čekám, kdy to bude nejvýhodnější!

13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x