Další Bitcoin boom?

Další Bitcoin boom?

Vypadá to, že se nám blíží další zlatá horečka s kryptoměnama. Po více než roce, kdy o kryptu nebylo nikde slyšet ani ho vidět máme posledních pár dnů všude opravdu rušno. Ve specializovaných skupinách, kde ještě donedávna bylo vcelku mrtvo a psalo tam jen pár lidí je najednou spousta nováčků s dotazy, kde/jak koupit krypto.

Stejně tak v novinách či televizi se najednou všichni předhánějí, jak Bitcoin za den udělal 10%, jak má tento rok nová maxima, atd. Dokonce i na blogu se mi sešlo pár dotazů, co si o BTC nyní myslím a jak to vidím. Tak jsem si říkal, že nějaký svůj názor sepíšu i veřejně.

Graf ceny bitcoinu od roku 2016

Hned úvodem říkám, že jsem v kryptá stále jen “chvilku” a i po dvou letech se mám pořád co učit. Na druhou stranu, prošel jsem celým bear-marketem (tzn od 20.000USD pokles až na 3200USD a zpět k nynějším 7000USD) a nějaké zkušenosti jsem cestou posbíral.

Pokud se ptáte, jestli hned dnes nakoupit, tak je nutné se zeptat, na jak dlouho nakupujete. V dlouhodobém měřítku totiž krypto půjde nahoru a podle všech ukazatelů to tentokrát bude opět ještě větší fičák než minule. Někdo tipuje 50.000USD, někdo 100.000USD. Jsou dokonce lidé, co se vsázejí, že sní svůj penis, pokud BTC nepřekoná 500,000USD respektive 1mil USD do konce 2020 :). A zrovna John McAfee má v případě potřeby dost peněz, aby tam tu cenu dostal :).

Vývoj ceny bitcoinu od prosince 2018 do teď

Na druhou stranu, v krátkodobém měřítku v řádu dnů a týdnů se může stát, že cena ještě na chvíli o trochu spadne. Pravděpodobně na cca 6000USD, možná 5800USD či 5600USD. Níže už nejspíš ne.

Stejně tak je ale možné, že teď ještě nějakou dobu žádný pád nebude. Stalo se to v minulosti už několikrát a vždy to vedlo k novým cenovým vrcholům. Krypto se za poslední dny totiž rozjelo natolik, že se o něm zase začíná mluvit a psát úplně všude. A díky tomu začínají do crypta přicházet nové a nové peníze a to žene cenu dále nahoru.

Správná odpověď, jestli nyní nakoupit či nikoli tudíž neexistuje. Teda, existuje. Že už máte mít nakoupeno z dob, kdy zájem o BTC upadl, byl levný a pohyboval se mezi 3000-4000 USD :). Ale to se takhle zpětně dobře říká.

Závěrem ještě přiložím několik článků z minula, kde jsou popsány návody jak případně Bitcoin nakoupit a kde ho bezpečně uložit.

 

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉

11 thoughts on “Další Bitcoin boom?

 1. Má někdo ještě nějaký typ, kde jde směnit krypto do Fiat měny gratis? Ten coinbase PRO má už poplatky i pro “makery”, sice ještě docela nízký, ale už to není ZDARMA.
  Říkal jsem si, že bych vybral trochu zisky ze své spekulativní investice.

  1. Hmm, to jsem vubec nezaregistroval, ze uz pridali fee i tam.

   Tim padem se obavam, ze to bez fee nepujde. Tech 0.15% je stale hodna malo, stejny fee ma i Binance.Na binance je 0.075% fee (maker i taker). Ostatni platformy pak maji 0.3% a vic.

   1. Tak kecam, na binance je jen 0.1% a navic s BNB je poplatek snizen na 0.075%.

    Takze Coinbase PRO je defakto 2x drazsi.

    Bohuzel na binance nesmenis do USD/EUR, ale jen do ruznych Tether men (TUSD,USDT,PAX,…)

    1. Dotaz zní: “kde jde směnit krypto do Fiat měny gratis?”
     Já nic levnějšího a rychlejšího na výběr a převod do CZK neznám. Coinmate má účet u FIO a druhý den jsem měl peníze na účtu, též FIO.
     Ano, Coinmate nemá takovou likviditu a objemy jako velké burzy, ale umí CZK. A vklad a výběr díky účtu u FIO je nejlevnější.

     1. Neni ten ton odpovedi trochu zbytecny?

      Jen jsem dodal, ze neni zdarma, jak se mohlo z tveho postu znat. Protoze 0.12% rozhodne nesplnuje “gratis”.

      Z tve odpovedi to vypadalo, ze jediny poplatek za smenu je 10kc, coz nebyla pravda.

      1. Všechno dobré, žádný tón při psaní neslyším. 🙂
       Pěkný den a na oplátku jedno krypto doporučení.
       Heslo zní IOTA/MIOTA 🙂

   1. Díky, ale jak psal L. Kromě převodu do CZK (to je ten zanedbatelný poplatek 1€), je tam hlavně poplatek za směnu 0.12% – mám ETH a účet v EUR. Tzn. si moc nepomůžu od coinbase PRO.

    Coinbase – 0.15% pro makery
    Coinmate – 0.12% pro makery + 25Kč 😀

    Plus bych si všude musel založit účet + verifikace + tam převést ty shitcoiny…a to všechno taky něco stojí (jak čas + gas za převody) a kvůli pár tisícům € to asi nemá cenu takle přesouvat – ten poplatek bude při cca 7€ (při směně 5000€)

    1. Je otazka, jestli to neudelat OTC (mimo burzu).

     Diky bullrunu ted spousta lidi chce krypto, takze se da prodat osobne. Je to sice trosku vetsi opruz, ale zase bez jakehokoli fee (vetsinou se prodava za 0%, jsou i borci, co prodavaji treba za 1-2% poplatek).

     Jen je potreba se s dotycnym potkat, penize prevest a vyzvednout na miste.

     Na strane druhe, o dane transakci pak neexistuje zadny zaznam v bance 😉

     Nejvic nabidek/poptavek je asi tady https://www.facebook.com/groups/161651711267271/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Subscribe without commenting