X
Forum

Forum

Loxone | rekonstruk...
 
Notifications
Clear all

Loxone | rekonstrukce | co má význam integrovat

7 Posts
2 Users
1 Likes
400 Views
(@tresik)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 5
Topic starter  

ahoj všem,

moc děkuji za toto forum, spusty zajimavých informac.

Moje sitauce:

Rekonstrukce bývalé vlakové zastávky (pod Boubínem, Šumava)

vše od podlahy až pod střechu, zůstane sklep a zdi. Odhadovaná TZ cca 6KW.

Budou tam nově dva apartmány, podlahovka, vytápění TČ (ješte nevím vzduch nebo vrt) nadmořská výška 850M. Obytná část bude podlahovka, podkroví asi radiátory)

Budu rád za tip na spolehlivé čerpadlo a řešení.

Potřebuji:

  1. řídit podlahovku v každém apartmánu vzlášt, ideálně aby si klient mohl přitopit (tlačítkem, displej, tablet) v kombinaci TČ a příprava teplé vody - bude az 12 lidi součsně
  2. řešit vstup pomocí PINů a elektrických zámků plus vzdélená konfigurovatelost
  3. kontrolu oken a dvěří zavření/otevření
  4. předokení zaluzie
  5. zakladní alarm
  6. napojení a FV a baterie

Elektroinstalaci zvládnu udělat sám s pomocí zapojení rozvaděče

Vím, že toto loxone zvládne a jsem připraven zainvestovat. Jen nevím jestli je to vhodný systém, havně jestli bude dobře umět řídít topení.... 

nebo se na loxone vykašlat a pro kazdej bod mit nativní řešení od dodavatelů 

 

Děkuji za rady a postřehy.

Petr

 PS: vím, že čas není levný, takže rád zaplatím za profikonzultaci případě poradenství. Nebo mohu nabídnout zdarma ubytování (cca za rok 🙂 )

 

 

This topic was modified 1 year ago by tresik

   
Quote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Proč proboha v podkroví radiátory? Kombinace dvou různě teplotních systémů je kravina. I z pohledu vztahu k TČ je vždy lepší nízkoteplotní vytápění.

Vzduch-voda má v dnešní době vynikající parametry. Vrty bych zavrhnul.

Já mám nejraději NIBE. Tiché a kvalitní TČ s napojením do Loxone.

Návštěvníkům bych omezil jakoukoli možnost hrát si s topením.

Loxone je pro toto vhodný systém.

This post was modified 1 year ago by kobra23

   
tresik reacted
ReplyQuote
(@tresik)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 5
Topic starter  

Děkuji za reakci,

no jednodušše, je to rekonstrukce, strop zůstane, nemyslím, že bych měl možnost tam dát podlahovku. Pokud to půjde, určitě ji dám.

Tem vzduchac mám furt v merku, ale 850m nad mořem podstatně omezí COP čerpadla, kdy vrt bude stále konzistentní. A těch 200k navíc se možná vrátí do 10 let. Další dobra věc je vizuální a hlukovej faktor pro klienty. 

Chceme bejt prozakaznicky, tedy pokud marusce bude zima při teplotě 23, tak ať neotravuje a může si přitopit. 

Je teda loxone vhodný pro aplikaci na dva apartmány? Já si právě neumím představit, jak by fungovala jeden termostat pro celej objekt... hlavně bude stav, kdy apartmán A bude obsazen a B nebude...takže je blbost to vytápět naplno.

 

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Suchá podlahovka v patře a není co řešit. Děláme to tak standardně v drevostavbách.

TČ koupit s 2 nezavislými smešovacími okruhy. 

Vrt bude konzistentní za podmínky, že se do něj bude v létě teplo vracet, tj. objekt se bude klimatizovat a odpadní teplo půjde zpět do vrtu.

Loxone je v pohodě na cokoli si vymyslíš. Hlavně plánovat dráty a ne Air.


   
ReplyQuote
(@tresik)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 5
Topic starter  

Jop, mrknu na tu suchou cestu jak na podlahovku. 

Ano, chladit vrtem by byla taky výhoda...tohle ještě promyslím. 

Mam zkusenosti s fibarem a vím, že bezdrat nechci, ne že by to nefungovalo... ale prostě drát je drát.

Moc díky za postřehy 

 


   
ReplyQuote
(@tresik)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 5
Topic starter  

Ještě otázka, proč cerpadlo co má 2 směšovací okruhy? Každé na jeden apartmán? Nebo jeden okruh na přízemí a druhý okruh do podkroví?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Ano, každý apartmán svůj topný okruh. Pak už to doregulovat hlavicemi na základě interiérové teploty.


   
ReplyQuote
Share: