Forum

Forum

Střídač Goodwe Good...
 
Notifications
Clear all

Střídač Goodwe GoodWe GW10K-ET

154 Posts
20 Users
19 Likes
15.7 K Views
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@ondy tek jsou tu dvě teoretické možnosti, pokud by fungovali, páč jak se ukazuje, tak co jsem si myslel, že by mělo fungovat nejde.

1/ ten režim Eco a do těch procent výkonu nabíjení bys dal 1%, takže nula nula nic

2/ je tam režim Back-up, který napájí pouze při výpadku Gridu. the battery is only discharged in urgent cases tu support backup loads when grid is unavailable. Battery charge time set to 00:00-23:59.

 Ale jak jsem se přesvědčil u Eco modu, jedna věc co píšou, druhá věc co nastavíš a třetí věc jak si to bude fungovat.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

@kostalkarel 

zmena rezimu -> mel jsem za to, ze z ECO na NORMAL se stridac restartuje, ale on top PVMaster jen vyhodi ze to chce, ale kdyz se mu rekne "NE" tak se rezim i tak zmeni, nicmene ne vzdy. Ze SEMS je to uplne netransparentni, protoze tam se deje buh vi co

2. ta zmena z prispevku -> PVmaster nebo SEMS?

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

@kostalkarel 

me tedy ECO mod funguje presne tak jak ma, nabiji kdyz ma nabijet, vybiji do site kdyz ma vybijet (prodavat). nastaveni "nepouzivej" baterku v ECO rezimu jde docilit tim, ze se na ONGRID status nastavi vybijeni na 0% resp do 100%. timto se zajisti "nepouzivani" baterky protoze by jeji SOC dostahoval ihned naminimalni hranici


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@elpaso já to dělám v PV Masteru, jen v nouzi přes SEMS, ale s tím restartem jsem to nevěděl. Ono prakticky, když jsem na Eco mode a nemám zatržené žádné group, tak by to mělo jet jako režim General, pokud se nemýlím?


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@elpaso to je už poslední věc nad kterou jsem uvažoval, že bych udělal, ale já z té baterky zase jedu pak celej den (když by se tedy nabila) a vstávat se mi kvůli ručnímu předělání nechce.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 
Posted by: @kostalkarel

@elpaso já to dělám v PV Masteru, jen v nouzi přes SEMS, ale s tím restartem jsem to nevěděl. Ono prakticky, když jsem na Eco mode a nemám zatržené žádné group, tak by to mělo jet jako režim General, pokud se nemýlím?

jo, videl bych to stejne... skrz ovladani SOC/DOD skrz modbus by se fakt dalo jednoduse ridit kdy baterku vybijet a nabijet a teoreticky i spojit nasledne se SPOT monitorem a vybijet fakt v nejdrazsi hodiny jak na spotrebu tak na vybijeni do site opacnou hodnotou SOC 🙂 bohuzel vsechny modbus adresace co jsem ke goodwe videl maji jen READ hodnoty... jdu udelat ticket na goodwe abych to zjistil ofiko


   
ReplyQuote
(@mbranza)
New Member
Joined: 1 year ago
Posts: 4
 

@elpaso Ahoj, dostal jsi od Goodwe podpory nějakou informaci ohledně nastavování SOC nebo DOD přes modbus? Řeším situaci, že bych chtěl zakázat přes Modbus (Loxone) vybíjet baterii, pokud mi sepne elektrokotel nebo poběží wallbox, ale nechce se mi elektrokotel a garáž zapojovat před měřící cívky měniče.


   
kumpa reacted
ReplyQuote
(@kumpa)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 51
 

@vary Resime to v paralelnim vlakne 🙂 https://www.vodnici.net/community/loxone-a-arduino/stridac-goodwe-gw10k-et/paged/6/

 


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Díky,l nevšiml jsem si. Přehodil jsem to tam.

This post was modified 1 year ago by Dáda

   
ReplyQuote
(@michald)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 13
 

Zdravím, narazil jsem na to, že mi střídač posílá nějaké divné hodnoty.

Config mám stejný, jak je uvedeno na https://library.loxone.com/detail/goodwe-inverter-461/overview v editu z 31.1.2023. Do bloku monitor toku energie mám přidané i bloky "Měřič s fixní hodnotou" pro každý pokoj, kde mám elektrické podlahové topení. Tady mám jako parametr Pf hodnotu z protokolu o montáži podlahového topení.

Problém je v tom, že spotřeba získaná z registrů 35140, 35183, 35105 a 35109 (na výše uvedeném obrázku je to ten součet směrující do měřiče "Spotřeba domu" je nižší, než spotřeba elektrického topení. Když se podívám na registr 35205 (E-Load-Day), tak tam vypadá být celková spotřeba reálná (62,7kWh, z toho topení 32,7kWh). Pak mi ale nesedí to, co jde z registru 35140, kde se mi celkový odběr ze sítě po celém dnu ukázal jako 30kWh. Je to skoro jakoby to vůbec nebralo potaz to elektrické topení.

Nestkal jste se někdo s podobným problémem? Kdyby se to lišilo řádově, tak tam mám asi někde špatný převod jednotek, ale takto mi to přijde, že střídač na registru 35140 (a stejně tak i 35172 neposílá skutečné hodnoty).


   
ReplyQuote
(@fedrajiri)
Active Member
Joined: 2 years ago
Posts: 6
 

Ahoj, registr 35140 čtu ve "W". Dělím ho 1000. 


   
ReplyQuote
(@michald)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 13
 

Ahoj, to mám řešené v korekci. Navíc kdybych to dával ve W tak mám rozdíl v řádech a navíc bych měl o hodně vyšší spotřebu - já mám problém opačný, mám nižší spotřebu z registru 35140 než je skutečná. A není to řadový rozdíl


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

panove nevite nekdo jestli existuje registr na nastaveni % dobijeni baterky?

Potrebuju regulovat nabijeni podle ceny na SPOTu, prepinani rezimu modbusem je nejaky divoky 🙂 takze me napadlo, ze zmena limitu nabijeni by byla idealni a v noci nastavovat na 100% nebo 0% a tim zapinat/vypinat nocni nabijeni baterky v ECO rezimu

ale mam pocit, ze to tam vubec neni. Cekam na vyjadreni podpory, podepsal jsem NDAcko abych dostal celou MODBUS RW dokumentaci...

DIKY!


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 1 year ago
Posts: 85
 

@elpaso - ahoj, řešili jsme to v jiném vlákně https://www.vodnici.net/community/postid/36458/ - je to velmi jednoduché. Jsou 2 registry, jeden na min SoC ongrid a offgrid. Mrkni na to vlákno pokud bys potřeboval, napiš, dořešíme.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 826
 

@ondy sorry, zapomel jsem podekovat. vse jede perfektne... krom tedy bloku (un)optimalizatoru spotovych cen... na ktery to zatim odmitam napojit


   
ReplyQuote
Page 6 / 11
Share: