Forum

Forum

Střídač Goodwe Good...
 
Notifications
Clear all

Střídač Goodwe GoodWe GW10K-ET

158 Posts
21 Users
20 Likes
16.5 K Views
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

 Tak zase si jdu pro radu jestli to dělá jen mě nebo je to u všech. Dnes jsem si všiml, že po aktualizaci má Energetický manažer na výstupech místo 0 / 1 hodnotu !jmenovitý výkon" daného zařízení a to dělá bordel v nastavených podmínkách bloku Status. Máte to také případně nevíte jak se vrátit na 0 / 1?

energetický manager

 Díky za rady


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 1 year ago
Posts: 86
 

Ahoj,

já mám en. manažer je v nouzovém režimu použití, ale vypadá to, že s aktualizací se změnil. Přibyl příznak kdy bude další přepočet (výstup Next) ale to, jestli je výstup analog nebo digitál není nastavitelné a vypadá to, že si to "zjistí" sám. Já mám jeden analog a jeden digi:

obrazek

Takže upřímně - nevím čím se to nastavuje...


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

Chápu to správně že GoodWe nemá žádné MODBUS -TCP registry k zápisu..?


   
ReplyQuote
 Yco
(@yco)
Active Member
Joined: 1 year ago
Posts: 15
 

@chucky, jasne, že má aj RW registre. Napr. 45244 - Safety country code, inak by sa nedal tento parameter v PV Master nastaviť...


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 1 year ago
Posts: 86
 

@chucky - ahoj, má spoustu. Vše co je v dokumentaci označeno jako RW jde číst i zapisovat.


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

@ondy Tak jsem asi natvrdlej ale v zadne dokumentaci co jsem si stáhnul registry viz nize nevidim vlozite sem prosím odkaz na aktualni dokumentaci MODBUS -TCP komunkaci i s RW

Díiky

Nebo nejlépe vyexportovanou sablonu 🙂

 

""Pres vikend byl cas, tak sem zprovoznil fast charge rizeni z Loxone. Registry sedi - 47545 pro zapnuti nabijeni (a vycitani stavu nabijim/nenabijim) z gridu a 47546 pro nastaveni hladiny nabiti. Trochu sem laboroval se detekci ukonceni nabijeni, nakonec pomohl blok pro detekci sestupne hrany z 1 na 0 z registru 47545, kdyz stridac ukonci nabijeni.""

This post was modified 12 months ago by chucky

   
ReplyQuote
(@zcheva)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

Ahoj, měl bych totaz. Neví někdo z Vás, jaké je číslo registru pro zákaz přetoků do sítě a poté povolení přetoků do sítě. V něděli ceny na Spotu padají k nule a s poplatkama je člověk v mínusu, tak bych to chtěl ošetřit v loxonu. V PV masteru to nejde, když nejsem na lokální síti.

 


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 1 year ago
Posts: 86
 

Ahoj,

dokumentace je např. zde https://forum.mypower.cz/viewtopic.php?t=8041, bohužel nemohu ji tady přidat kvůli omezení velikosti přílohy.

Hodně zdaru!


   
ReplyQuote
(@zcheva)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

Ano tuto dokumentaci mám, podle ní jsem dělal propojení loxone- goodwe. Jenom nevím, která je to funkce z této dokumentace. Který řádek je na zakázání (povolení) přetoků 


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 1 year ago
Posts: 86
 

@zcheva - tak to bohužel nevím, těch pár slov ke každému řádku je občas dost zavádějící, takže bych zkusil mrknout do PV masteru, jak se to jmenuje tam a pak zkusil najít podobný registr. Určitě tam bude, PV master nedělá nic jiného, než pomocí těchto registrů nastavuje hodnoty...


   
ReplyQuote
(@kumpa)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 51
 

Ty registry jsou popsané v https://github.com/marcelblijleven/goodwe/blob/master/goodwe/et.py napr ten na povolení pretoku je 47509. 


   
ReplyQuote
(@zcheva)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

@kumpa Moc děkuji za odkaz, registr 47509 dělá přesně to, co jsem potřeboval.


   
ReplyQuote
(@chucky)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 169
 

@Zcheva

Ahoj nedal bys sem export Modbus commandu..

Pripadne orezany Loxone projekt 🙂

DIky


   
ReplyQuote
(@kumpa)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 51
 

@zcheva Super. Muzu jen dotaz, protoze sem to zatim nezkoušel. Kdyz vypnes/zapnes pretoky, pamatuje si to v nastavení kolik byla hodnota maximalniho výkonu ven do site? Nebo je tahle hodnota pri kazdym povolení pretoku znova nastavit? Diky!


   
ReplyQuote
(@zcheva)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 46
 

@chucky Můžu ti to poslat, zítra na to mrknu, jak bych to nejlépe vyřezal z loxonu


   
ReplyQuote
Page 7 / 11
Share: