X
Forum

Forum

Střídač Goodwe Good...
 
Notifications
Clear all

Střídač Goodwe GoodWe GW10K-ET

158 Posts
21 Users
20 Likes
16.8 K Views
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

Hmmm, tak určitě změnou IP v Loxone config to vyřešíš - bude se to ptát neexistující IP a budou ti akorát chodit upozornění pokud máš nastavené hlídání vstupů.

Jinak díky za info o statistikách a resetu, moc nevím k čemu tam ten reset tedy je...


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@ondy reset zrusi aktualne zobrazovane hodnoty a zacne od nuly, ale co jiz bylo zapsano je vytesano do kamene, takze celkove je reset k prdu


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@Ondy tak jsem si dneska sedl k monitoru a koukám, že výroba - ukládka do baterie - spotřeba domu nesedí. Tak jsem se koukl a ve střídači novej firmware (nevím jak se jim to povedlo, když jsem neodpojil Loxone), ale nebralo to správně spotřebu z fází. Restartoval jsem střídač, což pomohlo, že hlásí spotřebu na fázích dobře, ale co je horší produkce spadla ze 1700W na 450 až 500W při stejných podmínkách zrovna když se mi spustila pračka, protože bylo dost výkonu a teď všechno žere ze sítě.


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

Takže provedli update firmwaru aniž bys to věděl a po update se zhoršila produkce? To je výhodný update, předpokládám, že vůbec nemáš informaci, co tam poslali a co bylo ve změnách? A to s nimi komunikuješ přímo?

A restart střídače děláš odpojením od sítě, nebo jen vypnout/zapnout pomocí toho otáčecího vypínače na boku?


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

restart dělám softwarově přes PV Mastera

 


   
ReplyQuote
(@kumpa)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 51
 

Zdarte ve spolek, podarilo se mi i z pomoci informaci tu z fora rozchodit integraci s GW10K... diky za sdileni! Nejakou dobu uz hledam a zatim bez vysledku, tak zeptam i zde. Neporadilo se nekomu prijit na zpusob, jak z loxone "ovladat" GW? Jde mi vlastne jen o jednu ficuru (normalne dostupnou z PV masteru) a to je nucene nabiti baterie ze site na XY procent. Nekde sem cetl, ze v nove verzi LoxConfigu budou dostupne informace o spotovych cenach na burze, tak by se to dalo vyuzit v logice Loxonu s nabijenim baterek v noci pri nizkych cenach (ano, jsem si vedom zvyseneho cyklovani baterky a tak 🙂 jde mi ted zatim jen o nejake experimentovani. Plan b) je nastavit pevny cas nabiti baterie pres PV master, ale to neni tak elegantni... :-/ Diky za pripadne tipy a prijemne svatky vsem!!


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@kumpa o ovladani z Loxonu nevim, ale opatrne s tim co mas v planu. take jsem se na to dival a nemuzes koukat jen na cenu Spot proti sobe. Na vstupu mas: cena Spot + dph + poplatek dodavateli ( nebo zastropovana cena) + distribuce a ubyvani cyklu baterie - to je tvuj naklad. proti tomu cena Spot - poplatek odberateli a pokud budes mit vic jak 30k Kc za rok, tak jeste dph 15%. aby se to dalo, tak by na strane vstup Spot muselo byt kolem 100Eur MWh a na strane vykup pres 400Eur vykup (spis 500).


   
ReplyQuote
(@kumpa)
Trusted Member
Joined: 5 years ago
Posts: 51
 

@kostalkarel Diky za odpoved a nazor. Souhlasim s tim, ze tam je vice promennych a neni to jen o te absolutni/aktualni cene. V kazdem pripade, pokud by nekdo v ramci experimentovani prisel na zpusob zasilani prikazu zpet do GW, tak budu rad za pripadne rady. Diky!


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

Zdravím, dokázal by mi někdo poradit, který způsob nastavení provozu střídače zvolit pro následující případ?

 Dle cen SPOTu si nastavím spuštění topení (elektrické) a nahřátí bojleru. Obvykle to jsou tak 3 hodiny v noci a zbytek dne (až na pár výjimek) mi to vydrží do další periody. Potíž je, že mi to nejprve vybije baterku na SOC, což mám 50% a až pak to tahá ze sítě. Zbytek dne pak celou dobu jedu ze sítě (+/- 200 W/hod), když nesvítí, páč baterka je vybitá. 

 Potřeboval bych nastavit, aby se v době spuštění topení a bojleru (SPOTU) místo vybíjení baterie, baterka dobila a po těch třech hodinách jel dům jen z baterky a až by se dostala k těm 50% jel dům ze sítě.

 V PV Masterovi a v SEMS je režim ECO (dva druhy), ale tam se musí nastavovat procenta výkonu, což je závislé na odběru topení a bojleru a následně při vybíjení nechci natvrdo cpát do distribuce, ale pouze na aktuální požadavek domu. Pak je možnost Back-up mode nebo ruční dobití, ale to bych u toho musel v ten daný čas být. DOD holding nevím co dělá.

 Ideál by byl jestli nějak jde udělat, aby se mi v nastaveném rozpětí (třeba 2-5 hod v noci) přepnul střídač na nabíjení baterie aktuálně možným výkonem a pak se opět přepl do do normálního pracovního režimu. Nejlépe automatikou z Loxonu, ale to už bych chtěl asi moc.

 Díky za rady


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@kostalkarel Ahoj, imho tam mam moc promennych, ktere se nebudou dat do radice lehce dostat...

me navic SEMS nastavovani rezimu moc nefunguje, mozna je to problem web rozhrani a skrz API to pojede OK.

V ECO rezimu pokud zvolis nabijeni, tak pojede pouze nabijeni, aktivni vybijeni v ECO rezimu je v podstate prodej do DS.

Ja v tuto chvili jedu skrz Modbus TCP, kde neni podporovany zapis, takze se chystam prejit na Modbus over RS485 a zacit to ridit plne z loxonu.

Ad ceny v noci, ja mam ted ECO rezim nastaven na 4-5h adekvatnim vykonem abych mel v 7am plnou baterku a vic neresim. Navic, cim nizsi proud nabijeni tim mensi amortizace baterky, coz je pri cene 1-2kc vlastne dost zasadni

Tvoje automatizace ve finale narazi na fakt, ze cena elektriny muze byt tak nizka, ze bude drazsi amortizace baterky, takze musis vzit jeste v potaz kdy se tento cely system vubec aktivuje, nebo?

Teoreticky se to da opravdu automatizaovat cele, za predpokladu, ze se daji hodnoty menit skrz modbus. Dalsi vec co bude treba osetrit jsou kontroly, ze se ve stridaci zapsaly opravdu hodnoty co chces 🙂 Ja to ted v jinem vlakne resit pro jednoduchy zapis teploty do tepelneho cerpadla a i tam jsem si udelal minutovy impulz na kontrolu ze v TC je zapsano to same co chci na analog virtual-out v loxonu...

Taky nezapomen na to ze nektera zmena rezimu vyzaduje restart stridace, coz v pripade vysokeho vykonu PV a odberu muze trva az 20 minut nez stridac plne syncne faze, takze nabeh vykonu je opravdu rozprostren do delsiho casoveho useku.

sorry, ze jsem neodpovedel primo, spis na rychlo vysdilim "subjektivni fakta" co jsem za necelej rok provozu navnimal 🙂

Kuba

This post was modified 1 year ago by elpaso

   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@elpaso díky, mě to takto nejspíš bude stačit, páč jsem nezkoušel ten Eco mode a čeština v SEMS je na odstřel, takže jsem z toho pochopil, že musím mít nastaveno nabíjení i vybíjení. Takže si můžu Eco nastavit nabíjení na 3-6 hod a na třeba 15% a vybíjení nechat prázdné (0%). A ten druhej Eco mode, který má v sobě zahrnuté ještě nějaké špičky jde úplně mimo mě a jeho vysvětlení jsem na netu nenašel.

 Já mám Modbus TCP/IP a přecházet na RS485 nemám v plánu, takže to budu muset dělat ručně. Stejně tak to dělám v Loxonu, kam do časovače po uvolnění cen na následující den zadám nové údaje.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@kostalkarel takze za 1, jsem to zpletl a ani v modbusu nevidim RW registry, nevim kam jsem koukal 🙂

a 2 ad nastaveni menice a ECO rezimu, ty tam ty jednotlive casove useky a jejich funkce CHANGE/DISCHARGE zapinas a vypinas... takze tobe bude stacit 1 povolenej usek 1-5am CHARGE a hotovo... nastaveno za 5 sec...

me to cca 6 mesicu zpet jelo pres SEMS... ted to pres SEMS failuje tak jedu pres PVMaster...


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@elpaso ještě se tě zeptám. při každé změně časového úseku se střídač restartuje a znovu přifázovává nebo to je jen při první změně na Eco a pak už se jen mění časy bez restartu?


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@elpaso

@elpaso jsem si na dnešek ráno nastavil v Eco: Start 2:00 ; End 5:55 ; Repeat Never ; Rated power 13% ; Charge Ano ; Charge cut-off SOC 100%. neseplo se. Myslel jsem, že by to mohlo být tím, že jsem tam měl zátěž, tak jsem to zkusil znovu bez zátěže topením od 7:40 do 8:45, ale také. Musel jsem použít ruční "fast charge".

 Nevíš kde bych mohl dělat chybu?


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

Ahoj vespolek,

a předpokládám, že nastavit pouze odběr ze sítě bez vybíjení baterie časově omezený (např. na to natápění přes noc) asi taky nejde - musím rovnou i nabíjet baterii?

Spotové ceny nemám, tzn. není to kritický dotaz, spíš mě zajímá, jestli je možné střídač přepnout do režimu čistého gridu bez sahání na baterii...

Díky a hezký den.


   
ReplyQuote
Page 5 / 11
Share: