X
Forum

Forum

Střídač Goodwe gw10...
 
Notifications
Clear all

Střídač Goodwe gw10k-et

125 Posts
21 Users
5 Likes
15.7 K Views
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@ondy

nasimuloval sem si to tu v rychlosti na testovacím MS

zkus takto:

Analogový  výběrový přepínač (nastav analog h. pro vtupy 1-4,   já si dal 10,20,..)

Vstup VI15  je tvůj radiobutton(1,2,3,4)

VstupVI16   nahraď vyčtením registru ( interval určí jak často se porovná)

nerovnost pošle 1 když se nerovnají hodnoty a zapíše přes zdroj impulsu dokud se nebude rovnat

 

image

 

 tracker  pro otestování abych viděl  a ověřil že se zapíše hodnota

 


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@ondy u toho analogového aktoru máš také zatrženo 16-Bitový registr nebo jenom Datový typ - 16-bit unsigned integer? Opravy a zobrazení ponechat v základu?

díky


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

@pavka28 - moc díky za tip, jak bude chvíle, zkusím se tím prokousat.

@kostalkarel - je to právě překvapivě jednoduché:

obrazek

Zkus a snad se povede.


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@ondy ty jo, kluciiii to je dobrý, to jsem hledal od začátku. A zapíše se změna hned. Tak teď si ještě k automatice do vzorce přidělat možnost ruční úpravy a bude. Díkes 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

rucni upravu DOD? k cemu? mas nejakej usecase kdy to muze byt "vyhodne"? ja nastavuju bud 100 anebo puvodni/standardni hodnotu 10/20 pro Backup/Grid


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@elpaso taky by mě  to zajímalo 


   
ReplyQuote
 Ondy
(@ondy)
Trusted Member
Joined: 2 years ago
Posts: 86
 

Já to mám na nastavení 3 hodnot - v létě 10, v zimě při vypnutém elektrokotli 40 a při zaplém na 90 (aby se žádná energie z baterek necpala do kotle). Ale mám to přes radiobutton, který vidím, tzn. jsem schopen si s stím hrát. Proč? Protože mě to baví 🙂 To je asi jediná smysluplná odpověď, jinak automatika to samozřejmě dělá lépe a hnedka...


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

Po pravdě se na to teď asi vybodnu. Já mám elektrické podlahové topení, které teď používám pouze pro užití přebytků, páč jsem si nechal nainstalovat klimatizaci, která mi vytápí celej barák. 

 Máte pravdu, že prakticky využívám hodnotu 100%, když beru ze Spotu na natopení bojleru a když je hodně nízká cena, tak podlahy v koupelně. Jinak mám nastaveno v zimním období 50% a v letním 30%.

 Celé to mám ve vzorečku IF napojeno na status "Zimní období" a pak na časovače Spotu, které musím zadat ručně podle cen, protože nemám Beta verzi Configu, tak ještě nemám přístupný blok SPOT.

 Jediné, kde mě napadá využití ručního zadání je při oznámení přerušení dodávek el. energie, tak abych měl v baterce na toto období dostatek energie a třeba jel před tím celou noc na grid, i když nebude výhodná cena na Spotu.


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@kostalkarel   

ad Beta  - tak si udělej vlastní logiku ať nemusíš zadávat ručně

 

já ji na testování mám ale blok SPOT stále nedodělán...

v dubnu půjdu na 1.  školení do LOXONU ( po 10 letech kdy ho mám doma)  tak snad se dozvím zda to na další topnou sezonu zprovozní

zatím mě  SPOT nákup  netrápí neb  mám až od srpna, zatím jen prodávám na SPOT

 

 


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

ok, ta oznamena odstavka je asi opravdu to jedinne co me dava smysl, ale za me se to deje 1x do roka

betu taky nemam, ale ceny energii si tahat a porovnavam velmi jednoduse... vic casu tomu venovat nebudu, budu cekat na spot optimizer 🙂


   
ReplyQuote
(@pavka28)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 309
 

@elpaso  poslední odpověď  LOX na telefonu byla že na OPTIMIZERu pracují

Že bych tam jako masochista zajel se zeptat???  Jsem skoro z ČB = mám je kousek 🙂

Jak sem Ti onehdy psal snad do příští topné sezony udělají ,  když ne tak i pro zákazníky asi budu muset řešit vlastní logiku.

 

 

 


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@elpaso já už jsem po měsíci na Spotu přestal honit desetníky. Úpravu dělám jen když je cena Spot pod kolem 1,5 Kč a níže a nebo má být několik dní hnusně, abych netopil do bojleru v ranní nebo večerní špičce. Dneska nebo zítra se to nabízí, páč má být několik dní zataženo a mizerně.

 Při zatažené obloze mi dostačuje výkon FVE na provoz klimatizace, která mi bere mezi 400-600W místo původního podlahového topení 5 - 7 kW. Takže jsem teď s topením vysmátej.


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

hmhm, ja to delam jakmile je "prumer" mezi 00-06am nizsi o 1kc nez prumer navecer. potom nabijim baterku, zvysuju teplotu tepelka a natapim podlahu o 4st vys, tedy kumuluju obrovske mnozstvi egernie do desitek kubiku betonu bez zasadni zmeny teploty v mistnostech (histerze behem 6h)


   
ReplyQuote
(@kostalkarel)
Estimable Member
Joined: 4 years ago
Posts: 140
Topic starter  

@elpaso když jsem měl jen podlahové el. topení, tak jsem nabíjel většinou mezi 23 - 5 hod. S dobíjením baterky jsem po půl měsíci přestal, protože to blbne statistiky (nabití baterie ze sítě potom bere jako výrobu FVE) a aby se cenově vyplatilo nabíjet baterku a případně takto natápět, tak by musel být rozdíl alespoň 100% noční ceny. V noci nakoupíš za 2 Kč Spot + DPH + reg. služby = nakupuješ za 3,4 Kč (podle sazba...) a přes den když svítí, tak je třeba teď cena 3,36 Kč mínus poplatek obchodníka, takže 3 Kč čistá ruka a seš v mínusu. Ještě to chce přihlédnout na opotřebování baterky. Někde někdy spočítal, už nevím jestli jsem to četl tady nebo ve vláknu na FB a spočítal cenu kWh z baterie kolem 4,5 Kč (použil cenu baterky, počet cyklů, využitelnou kapacitu).


   
ReplyQuote
elpaso
(@elpaso)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 829
 

@kostalkarel jojo tomu rozumim. jako vyrobu FVE mi to samozrejme nepocita to bych to nikdy nezapnul. s amortizaci baterky to beru, ale to zalezi na tom zakolik to clovek "koupil". 

ad rozdil ceny - souhlasim, ze vypocet ovlivnuje pomerne hodne parametru. ale rozdil min. 100% je imho trosku pritazeny


   
ReplyQuote
Page 5 / 9
Share: