X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Config 13.1

87 Posts
26 Users
7 Likes
7,918 Views
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
Topic starter  

Zdravím, aktualizovali jste někdo na config 13.1? Jak vám funguje? Mně se strašně pomalu spouští, na úvodní obrazovku čumím přes dvě minuty, a navíc se mi opakovaně stalo, že se pomíchal obsah na jednotlivých listech. Přepnul jsem na nějaký list, viděl obsah jiného a na sousedních to bylo podobné. Musel jsem aktuální projekt zavřít, zahodil jsem radši změny, a znovu otevřít, aby to bylo zase v pořádku.

Pak jsem také chtěl přidal nové měření spotřeby, ale to jsem v blocích nenašel. Místo toho je tam Měřič, ale ten mi ukazuje ve vizualizaci jen text "Již brzy". Jediný funkční způsob tedy byl zkopírovat již existující blok.


   
Quote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 
Posted by: @_petr_

Měřič mi ukazuje ve vizualizaci jen text "Již brzy"

ROFL to ako vazne ?!


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
Topic starter  
Snímek obrazovky 2022 10 26 104003
Snímek obrazovky 2022 10 26 104034

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Skusal som na testovacom MS. Ked som videl ze tie bloky budu pristupne az 10.11. tak som nepokracoval.


   
ReplyQuote
(@_petr_)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 491
Topic starter  

Tak jsem zase za vola. Příště můžu čekat, že zaktualizuju a uvidím jen, že rozsvítit a zatopit si budu moct až o příštích Vánocích. Novinky jsem nestudoval a z popisu na webu bych vyrozuměl, že 10.11. bude dostupný další blok - "Nový Monitor toku energie". No nic, poučení pro příště. Kdybych nečekal, že konečně rozchodí fungování přes https bez apky v popředí, tak se na aktualizace vy.....


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Bezim 8.3.3. Uz siesty rok 😀


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

@dusanmsk To znamena, ze uz nikdy neupgradnes i kdybys sebevic chtel a potreboval. 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

@blaf Priznam sa ze mi je to fuk, ale mozes uviest dovod pre zaujimavost?


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

@dusanmsk Ma zkusenost z IT je, ze upgrade o dve verze byva casto velmi bolestivy obcas u vetsi apky i nemozny. Upgrade o 5 verzi si nedokazu predstavit. Ale treba by byl prechod naprosto seamless. 🙂


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Moja skusenost je, ze poskaces po vsetkych major verziach medzi a pokial vyvojar nie je debil tak by si nemal mat ziaden problem. Ale ano, bol by to oser. Priznam sa ze sa na to nechystam, jedina zmena ktora moze u mna nastat je ze pojde loxone z rozvadzaca von uplne. A na to teraz nemam cas, takze ta 8.3.3 tam este par rokov vydrzi 😀


   
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Mě po aktualizaci na 13.1 u zákazníka přestala kompletně fungovat vizualizace stíněni. Dům 1200m2, asi 25 oken a podpora mi řekne že si to mám smazat a naučit znovu všechny motory nebo zbastlít stavy žaluzii přes statusy, že nevědí co s tím 🤮 🤮 🤮 


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Neni to krasa? Vyinkasujou penize a v pripade problemu je to na partnerovi a oni nic neresi. Zlaty dul.


   
msk reacted
ReplyQuote
(@vitaddd)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

@blaf Ale slogan  zní: config je a bude vždy zadarmo 🤣 


   
msk reacted
ReplyQuote
(@gorgar91)
Eminent Member
Joined: 6 years ago
Posts: 21
 

Mne sa pre zmenu "pacia" tie nove bloky na "meranie" spotreby, pytam sa podpory ako skonvertujem povodny "elektromer" aby mi ostali statistiky .. odpoved, neda sa .. pouzivajte povodny blok 🙂  a jasne, ze ten sa "da" pridat do toho noveho bloku toku energie 🙂 jaaj .. cele zle .. sudruzi to domysleli .. 🙂 🙂 🙂


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@gorgar91 uvidime 10.11. Ako to bude fungovat


   
ReplyQuote
Page 1 / 6
Share: