X
Forum

Forum

Ovládání světel pom...
 
Notifications
Clear all

Ovládání světel pomocí DMX Extension a Dimmer Extension

491 Posts
64 Users
42 Likes
132.4 K Views
Honza
(@xbenkju)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 49
 
Posted by: slunko

Nainstalovany nemam, zatim jen odzkouseny a lezi vsechno v krabici. Tak snad za dva mesice... 🙂 Vyfotit ale muzu, napis, co te zajima. Nebo jestli nejsi z dalky (Olomouc), tak si to muzes prijet osahat... dam sem pak asi kontakt na toho Cinana. Komunikuje velmi dobre a delal jsem ted objednavku kamardovi a vse probehlo taky bez komplikaci.

Ahoj, jak ty světla vycházejí finančně?

Dáš prosím tě kontakt na toho Číňana? Na AE jsem ty světla podle kodu nenašel.

Když to objednáváš ve větším množství, jak to děláš se clem?

Honza


   
ReplyQuote
slunko
(@slunko)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 41
 

Ahoj,

muzes mu napsat: [email protected]

cenove je to o mnozstvi. Vesmes to bude podobne jako na Aliexpresu maji ostatni. Tady jde tedy o fabriku, ktera ty svetla primo vyrabi a to i na miru, pokud je treba.

Clo a DPH samozrejme pri vetsi objednavce platis, tomu se moc vyhnout neda. Bral jsem jich uz nejakou tu stovku kusu a pri objednavce za 100tis Kc byly poplatky na letisti a procleni do 10tis tusim. Muzu se pak i podivat.

Jinak uz bych asi nebral tolik barevnych. Jednak to vypraska pomerne rychle controllery, sviti pri stejnych watech podstatne min nez bily a ve vysledku jsou opravdu hlavne pro efekt a to neni pri normalnim bydleni treba vsude 🙂

 


   
ReplyQuote
Honza
(@xbenkju)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 49
 

Našel jsem tohle.

QQ20170821195019_

QQ20170821195032_

Napadá mě to použít na stmívání 230V Led bodovek případně stmívatelných Led světel na 230 kde je proudový zdroj. Jen přemýšlím jak to nastavit, jestli při vypnutí světka odeslat signál aby se nastavila hodnota DMX nula nebo raději relátko vypnulo přívod na dimmer.

A zbytek jet pak už přes 12V nebo 24V DMX controlery.

Honza


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898
 

@Honza mam 2ks doma este neodskusane.

Ale rozoberali sme to v druom vlakne, ze Triak nieje uplne idealne riesenie pre LED.


   
ReplyQuote
Honza
(@xbenkju)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 49
 

Diky za info jdu se dál topit v diskuzích a hledat nejlepší řešení.

Honza


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1898

   
ReplyQuote
scrollik
(@scrollik)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
 

Ahojte, 

mam taky mensi problem. Potreboval by som na jeden svetelny okruh (3x1,5) hodit 230V stmievatelne LED ziarovky cca 4 ks a zaroven na konci okruhu pripojit biely 24V LED pasik cca 1,5m. Okruh bude zapojeny na klasicky loxone dimmer. Staci pred LED pasik hodit nejaky zdroj 230V/24V? Bude ten LED pasik stmievatelny? Alebo treba nejaky konkretny zdroj? Ako vlastne funguje ten dimmer? Diky za rady.


   
ReplyQuote
 kazi
(@kazi)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 39
 

Vítej  kazi !

Díky za tvojí registraci na blogu a fóru www.vodnici.net

Předtím, než se pustíš do vášnivých debat a sdílení svých zkušeností ohledně domu, Arduina, Loxonu nebo čehokoli dalšího, chtěl bych tě požádat o dvě veci.

Tou první je vyplnění tvého profilu a doplnění fotky v "My profile" sekci a případně postuntí krátkého představení v tomto vlákně. Vždy je fajn vědět, s kým se na fóru bavíme.

Tou druhou věcí je pak pročtení si našeho seznamu pravidel. To důležité je, že fórum je tu od toho, aby si lidé mezi sebou vyměňovali zkušenosti, sdíleli mezi sebou své poznatky a celkově si pomáhali. Chápu, že tě určitě zajímá spousta věcí, ale kromě pokládání dotazů zkus také ostatním pomoct. Jen díky tomu může fórum fungovat

 

PS: Pardon ale moja PC mrcha mi nejako nechtiac premazala tvoj prispevok.
Prepac mi to a napys to znova dakujem.
Gargamelko


   
ReplyQuote
 kazi
(@kazi)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 39
 

@Gargamelko děkuji za přivítání, omlouvám se že jsem na fórum tak vtrhnul, o představovacím vlákně sem neměl ani tušení ale už jsem to napravil. Do profilu vlastně namám co napsat, takže sem toho moc nedoplnil.

Chápu tvuj PC jako vyšší moc a tahat z Vás informace budu až budu mít nějakou lepší historii.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Trochu laicka otazka:

Muzu 3 LED dimmable downlighty (kazdy ma vlastni CC zdroj na 300mA) zapojit dohromady na 1 CC zdroj 900mA?

Resp. muzu tak, ze to svetla ani zdroj neodrovna? 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Pokud je zapojíš paralelně, tak by se (za předpokladu stejných světel) měl proud rozdělit do každé větve stejnoměrně a těch 300mA by tam mělo téct. Otázka ale co to napětí, které na nich bude. Mělo by být stejné jako u toho 300mA zdroje.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Zvazuju zapojeni led downlightu a ledspotu (ruzne typy zvlast) pomoci tohoto DMX CC  decoderu  https://www.aliexpress.com/item/New-D4C-4-Channel-CC-DMX512-Decoder-Constant-Current-DMX-Decoder-DC12-48V-input-4CH-150/32821852748.html

Volty by mely sedet, proud jde na kazdy channel nastavit v rozsahu 150-1800mA. Premyslim tak hlavne proto, ze se mi nechce ke kazdemu svetlu tahat zvlast kabel z rozvadece.


   
ReplyQuote
Maros
(@maros)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 39
 

Pozor, s uvedenym DMX CC dekoderom nejde dynamicky menit prud. Mam take doma a je to od vyroby nastavene. Aj ja som s tym dlho bojoval ale nakoniec som priamo u vyrobcu zisstil ze je to nastavene napevno.

Co bolo este horsie, ze som si objednal 4ks s 350mA a dosli mi nastavene na 300mA aj napriek tomu ze na krabici bolo napisane 350mA.

Tak som reklamoval a poslali mi zadarmo dalsie 4ks a uz boli OK + odpory a navod ako vymenit tie povodne za nove aby to bolo tiez 350mA.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Ma mi dojit na zkousku typ D4C.

A nemas jiny typ, jine typove oznaceni atp? Proc by uvadeli, ze lze nastavit na kazdy kanal 150mA - 1800mA.


   
ReplyQuote
Maros
(@maros)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 39
 

Je to presne ten typ.
Tu je linka na vyrobcu.


   
ReplyQuote
Page 8 / 33
Share: