X
Forum

Forum

Dobrovolné představ...
 
Notifications
Clear all

[Sticky] Dobrovolné představení

95 Posts
79 Users
37 Likes
24.1 K Views
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
Topic starter  

Padl tu nápad, že bychom tu každý o sobě napsali pár vět a do profilu si hodili fotku. Ja myslím, proč ne, ale samořejmě dorovolně, žádná diktatura ;-).

Takže začnu, ač psát o sobě něco objevného bude dost těžké. Ostatní se pak dle chuti přidejte.

---------------------------------------------------------------------------------------

Moje práce i záliba je hlavně programování, především vývoj aplikací na desktop pro všechny platformy. Je mi 35let (i když si to nechci moc přiznávat) a dům obývám s přítelkyní a 2měsíčním synem.

Ke stavbě domu jsem se dostal dost náhodou a spíše okolnostma (ceny bytů v Brně vs stavba svého domu) a všechno know-how nabral až cestou během stavby. Loxone, arduino a celá elektroinstalace byla na domě konečně něco, na co jsem se celou stavbu těšil, čemu trochu rozumím, co mne i baví a zároveň fascinuje.

Kdybych mohl, udělal bych v domě chytré úplně všechno. Loxone beru jako stabilní základ, nad kterým pak už můžu stavět cokoli dalšího, od relátek v rozvaděči po arduino zapíchlé v záhoně měřicí vlhkost okurek ;-).


   
Quote
Hvezdic
(@hvezdic)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 144
 

Jsem Sharepoint+K2 developer, System center administrátor a mnoho dalšího. Zajímám se především o automatizace ve firemních postupech a samosebou o automatizace v RD (byť zatím jako začátečník). Bydlím v Plzni a pokud by chtěl někdo na pivko a pokecat o tom co v domě plánuje nebo by chtěl, zkuste napsat na mail a uvidíme jestli se trefíme do času 🙂

Co se týče domu, ten jsme zkrátka potřebovali. Máme 2 pejsky a bydlení (byť v krásné čtvrti přes známého) v bytě bylo dost neúnosné. Při rozhodování starý/postavit jsem měl jasno už dávno a tak jsme začali stavět RD svépomocí (viz můj blog). Co se týče automatizace, mám jasnou představu co v domě chci a postupně se snažím získat obraz jak to udělat. Každopádně jsme již skálopevně rozhodnutí pro Loxone.


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
 

Tak abych se taky trochu představil tak mě bude za pár týdnu 32. Pracuji jako rozpočtář ve stavební firmě. Bohužel pro stavbu RD je to trochu v jiném oboru nicméně se do toho rychle dostávám. A jestli mě žena nekopne do zadku (skrz čas který trávím na stavbě) tak budeme v domku bydle s našima dvěma dětmi (k26m, h1m).

Ke stavbě domku jsme se dostali doslova jak slepí k houslím. Vůbec jsme neměli v plánu stavět nebo něco podobného ale kamarád nás vyhecoval na super pozemky, které samozřejmě nejsou. Nicméně když už jsme byli nalomení tak jsme pokračovali a doufáme že bude do vánoc střecha :o) 

A ještě by mohlo být užitečné zmínit že bydlíme i stavíme v pardubickém kraji v případě že by někdo měl zájem o spolupráci při realizaci.


   
ReplyQuote
Zdenek
(@zdenek)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 36
 

Takže i já bych se mohl představit. Příští rok mně bude už !!! 40 a pracuji v jedné strojírenské firmě úplně mimo můj vystudovaný obor (automatizace). Ale stále doufám, že se k vystudovanému oboru vrátím ať už profesně nebo alespoň soukromě, což je s LOXONE v domě výzva.

Po skoro 20 letech v Brně jsme se loni s manželkou a dětmi (4 a 2 roky) rozhodli pro návrat do mé rodné vesnice kousek od Kyjova (jak říkám, jedna babička v dědině je velké výhoda). A jelikož se u nás v té době neprodávaly žádné pozemky, tak jsme koupili starší dům, který rekonstruujeme. A jak to u rekonstrukce svépomocí chodí, člověk se inspiruje kde se dá a tak dlouhodobě sleduji některé weby a blogy, hlavně „vodnický“ a nyní poslední dobou i „hvězdářský“. A už ani nevím kdy, možná inspirován „vodníky“ ,jsem se taky rozhodl pro LOXONE (ale nyní jsem rozhodnut mít LOXONE jen jako srdce a k tomu spíše NELOXONE komponenty…Quido, relé apod.)

 

Nyní jsme ve fázi natahaných kabelů co celém domě a řeším uspořádání budoucího rozvaděče. Neplánuji hned plné nasazení LOXONE ale postupné dokupování dalších „hračiček“ k obrazu svému k čemuž mně snad pak pomůže toto diskuzní fórum 🙂


   
ReplyQuote
Gargamelko
(@gargamelko)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 97
 

Zdravím vás volám sa Adam a mne je pre zmenu iba 33. Žijem a pracujem v zahraničí ( Anglicko) už skoro 10 rokov , a keďže tu stavajú domy ako naše  Kôlničky iba obvodové murivo a zvyšok je sadrokartón ale ten najtenší, tak snívam zatiaľ iba o tom že si postavím svoj dom. No len čas ukáže ci sa mi to podarí. No a tak som sa dostal k tomuto Blogu (Fóre)   a snažím sa  učiť a vzdelávať v oblasti okolo stavby. Vyštudovaný som cukrár. Záľuby PC a hranie sa s nim , príroda.      


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Ahoj, pracuju jako IT, nespecializuju se na něco konkrétního, ale baví mě sítě a vše kolem nich. Jinak je rozsah dost široký od kabelů (metalika, optika) přes klasický servis uživatelů v kancelářích, správu serverů, po kamerové systémy. Láká mě programování, tak jsem v očekávání na L a jeho články o Arduinu 🙂 Další srdcovka jsou hory nebo lépe chození po nich (většinou s plnou polní) a s tím související cestování do všemožnejch tramtárií.

Dům s ženou, dcerou(9) a psem řešíme už delší dobu a vždy jsme to uložili k ledu až loni se to nějak samo rozštíplo za pomoci mých rodičů a nízkých hypo sazeb, tak doufáme že se koncem léta zbavíme sousedů v bytovce, ten kuřák pod náma nás obzvláště s..e.

Bude to pasivní dřevostavba ve městě na půlce D5 mezi Plzní a Prahou. Jednoduchý menší domek, tak akorát pro nás, ale samozřejmě chytrý 🙂

O Loxone jsem se dozvěděl zde na vodníkách a rád bych se ubíral cestou jako Zdenek=LOXONE srdce a neLOXONE komponenty ikdyž se nevyhnu koupi některých extensions. Už si hraju s miniserverem a DMX.

Držím nám všem palce!

 

PS: Je mi 36


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Ahoj, takže já mám 45let a jsem z Kroměříže, kde jsme si svépomocí postavili rodinný domek podobného složení jako je zde na blogu, tedy VPC plus zateplení, pěnové sklo atd atd, prostě v pasivním standardu. Mým oborem je IT a pracuji zatím ve státním sektoru. Co se týče Loxone, tak jsem udělal zatím dvě instalace a to doma a na chatě. Chatu zatím neřeším. V domě se jedná podle mě o docela rozsáhlou instalaci. Pomocí Loxone ovládám osvětlení, zásuvky, Žaluzie, Multimédia, VOIP, bazén, závlahu, rekuperaci, alarm ve spolupráci s Paradoxem, Vrata a bránu ve spolupráci s KNX, Centrální vysavač, přehled o počasí - meteostanice. Kontroluji činnosti tepelného čerpadla a momentálně dělám řízení kombinované sauny plus bych chtěl dodělat řízení robotického vysavače. 

Něco málo o stavbě našeho domu mám zde: www.stavebni-denik.eu


   
ReplyQuote
(@fejtis)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 7
 

Zdar lidi, mně je 27 a zabývám se převážně programováním. Začínal jsem na PHP,MySQL (tzn. tvorba web stránek i větších systémů), pokračoval jsem přes C#, Oracle a aktuálně mě nejvíc vytěžuje programování pro Beckhoff a Simatic. 

Postupně také začínám vytvářet domácí automatizaci v našem budoucím domku 🙂


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Čau.Koukám, že věkově docela zapadám - je mi 34let. Domek stavíme kousek od Slavkova u Brna. Na stavařinu jsem si netroufl (staví nám firma), ale elektriku si dělám sám.

Profesně jsem projektant řídících systémů budov, takže volba na nějaký řídící systém do baráčku byla jasná. K Loxone jsem se dostal přes známého (který tento systém nasazuje) a věřím, že to byla dobrá volba. Kabeláže, veškerá čidla, snímače, převodníky atd. jsou mi docela blízké, naopak sw věci jsou něco, do čeho budu muset proniknout - ale těším se na to!

Momentálně jsme tak v 60% stavby a doufám, že do letních prázdnin budeme bydlet.


   
ReplyQuote
Mira
 Mira
(@mira)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Ahoj,

tak já taky přispěji svojí trochou do mlýna. Je mi téměř 31, čímž zde zapadám do věkového průměru a tak jako většina z vás dělám v IT. Začínal jsem kdysi jako programátor webových portálů, takže PHP, MySQL, trochu C a Visual Basic. Dnes máme firmu, ve které poskytujeme IT služby zejména Enterprise klientům (servery, storage, datové centra, poradenství).

Nyní se ženou stavíme dům. Původně jsme si mysleli, že stavíme malý domek, ale čím jsme dál, tím je to větší. Zašal jsem psát blog http://stavba.web-systemy.net - je to v plenkách, ale chci zde hlavně popisovat chyby, kterých jsme se při stavbě sami dopustili a jak jsme jim mohli předejít. Dům nestavíme pasivní, ale v nízkoenergetickém standardu (první chyba).

Po Loxone pošilhávím už asi rok a půl, systém domácí automatizace jsem měl vybraný dřív, než jsem koupil pozemek. Co chci pomocí domácí automatizace řídit? Zejméne osvětlení, topení, žaluzie, závlahy, domácí vrátník, garážová vrata, pojezdoovu bránu - no, asi všechno. Nyní jsme ve fázi, kdy si dělám návrh toho, co by jak mělo fungovat a po Novém roce chci všechno objednat a koncem ledna začít tahat kabely. Takže v tomto ohledu mám spoustu teoretických zkušeností naštených na netu, ale zatím nemohu přispět ničím z praxe, o to víc jsem rád, že vznikají weby jako je tento.


   
ReplyQuote
(@kimot)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 80
 

Ahoj.

Tak se ze slušnosti také představím. Věkový průměr vám zde asi trochu pokazím, je mi přes padesát. Pracuji v oblasti kancelářské techniky - opravy  a prodej.

Dům jsme stavěli se ženou v podstatě sami s občasnou zednickou výpomocí přátel, jediní řemeslníci u nás byli montéři oken a dveří.  V době, kdy jsem začínali stavět, žádné dostupné vymoženosti jako Raspberry, Loxone atp. neexistovaly, dokonce Arduino nebylo ještě sprosté slovo, protože jako vývojové prostředí pořádně neexistovalo. Veškerá již tehdy plánovaná automatizace tedy vycházela z nasazení několika spolupracujících mikropočítačů Atmel s připojeným mobilem pro odesílání SMS zpráv nebo vytáčení volání při alarmech. Internet v mobilu bylo taky sci-fi.

Světla, která měla být ovládána i jinak než vypínačem, byla tedy již tehdy připojena přes relé v rozvaděči a celý dům je obkroužen několika drátovými sběrnicemi z UTP kabelu.

Jedna spojuje všechny regulátory topení, druhá pohybová a kouřová čidla v každé místnosti, třetí je pak vyvedena na RJ11 různě po domě ( většinou vedle zásuvky pro ethernet ).  Od každého otevíraného okna jsou do tech. místnosti svedeny 2 kontakty ( otevřené okno nebo jen ventilace ).

Pro postupné zprovoznění systému aktuálně využívám sw controller Domoticz s využitím externích skriptů a Node-red. Zatím běží na Raspberry, ale ve finále půjde asi na něco spolehlivějšího. ( po půl roce i přes všechna opatření odešla SD karta, takže možná zkusím systém na ext. disku, protože jinak s touto konfigurací nebyl problém ).

Pro komunikaci po sběrnici používám CAN bus, který využívám ale trochu jinak než původně autoři asi zamýšleli. Cena modulů s CAN řídícím obvodem a budičem je někde okolo 50,- Kč, tak než se trápit s nějakým RS485 multimaster obskurním protokolem, řeším to raději takto.

Pro napojení na Domoticz využívám seriový protokol, který vymysleli na MySensors.org a lze využít i u jiných projektů stejně jako u Node-red.

 

 


   
ReplyQuote
jackclick
(@jackclick)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 10
 

Takže abych se též nějak uvedl - je mi 27 a se ženou a 2 dětma chci teď na jaře začít stavět pasivní dům z vápenopísku. V loxone jsem se shlédl zde na blogu. Povoláním jsem zkušební technik v letectví a automatizace a programování je můj koníček, který občas využívám v práci. Znalostí mám v tomto ohledu zatím poskromnu, ale čase se to snad zlepší a budu most nějaké znalosti sem do fóra i vrátit, než si je tady jen půjčovat. Přes loxone chci integrovat rekuperaci, žaluze, zavlažování, vytápění, meteostanici,...a postupně další věci podle potřeby.


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
 

Ahojte, bude mi za chvíli 32 let. Nasměroval mě zde před časem bratr kvůli p2p investicím, které jsem díky Luďkovi a jeho zkušenostem v menším rozjel taky, abych diverzifikoval investiční portfolium.

Postupně jsem web pročítal dále a vzhlédl jsem se v pasivním stavebnictví a ve smart home. Sice momentálně zatím bydlíme s přítelkyní v bytě, nicméně sen nás obou je mít svoje vlastní bydlení, kde bychom se mohli realizovat. Živím se jako PLC programátor, takže mám k řídicím systémům a k programování obecně blízko. O domácí automatizaci jsem se doteď moc nezajímal, ale chytlo mě to - zatím teda pasivně hltám 🙂 Je dobré vědět, že můžu argumentovat, kdyby mě někdo chtěl přesvědčovat, že za smart home dám šílenou dardu peněz a že se to nevyplatí. Když se to šikovně udělá, nemusí to tak být 🙂 Tím, že jsme zatím stavět nezačali a úplně hned to ještě asi nebude, máme potenciálně dost času vše dobře prostudovat a promyslet.


   
ReplyQuote
David
(@david)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 96
 

Zdravím všechny a děkuji L. za přijetí.

Bude mi 37, profesně jsem od Vás všech zcela mimo mísu (stomatolog). Pracuji v Brně, stavět se bude u Prostějova.  🙂

Jelikož se chystám stavět pasivní RD, cením si možnosti diskuze a zisku cenných zkušeností "jak na to". Pokud uvažuji o pasivu, jde ruku v ruce i inteligence domu, ale i FVE, odpadní hospodaření s šedou i dešťovou vodou, atd. 

Jako technickou podporu budu mít švagra Michala, který byl se mnou na první výroční schůzi bastlířů. 😀 Pro mě je to většinou ve věci elektro "Španelsko".

Jsem moc rád, že jsem součástí tohoto fóra a děkuji L. za myšlenku i jeho samotné založení. 

Stavbám i inteligenci zdar přátelé. 😉


   
ReplyQuote
 vlne
(@vlne)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Ahoj,

budu stručný. Pracovní "úspěchy":  https://www.linkedin.com/in/vladimir-nemansky-9a001046/

Koníček:  https://www.geocaching.com/profile/?guid=4f37694e-80af-4ab2-8db7-50cd09cab649

Dokončuji barák, plánuji bydlet 5/2017. Hrabu se v Loxone a sbírám inspiraci na fóru. Díky všem za rady a postřehy. 


   
ReplyQuote
Page 1 / 7
Share: