Forum

Forum

Ovládání světel pom...
 
Notifications
Clear all

Ovládání světel pomocí DMX Extension a Dimmer Extension

491 Posts
64 Users
42 Likes
131.3 K Views
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

@Maros ja mam na ceste D4C. Tiez som pochopil, ze vyrobca to nastavi na pevno a je to rovnake na vsetky kanali.

Da sa to podla toho navodu spocitat a zmenit podla potreby?
Mozes ten navod posunut, chcel by som to vyskusat ked dorazi. Ja som objednal 600mA a budem potrebovat aj 300mA.

Dik


   
ReplyQuote
Maros
(@maros)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 39
 

Tu je navod:

Vymenit zakruzkovane rezistory na obrazku za adekvatne pre pozadovany prud.
Pre 350mA output mam na doske R270 resistor.
Pre 300mA output mam na doske R330 resistor.
Neviem ci to ide linearne...
Predpokladam, ze sa to da nastavit aj pre kazdy kanal odlisne. Len treba prist na to ktore 2 rezistory suvisia s ktorym kanalom.

mb02
mb01

   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Pary vyzerajú 1-7, 2-8, 18-20, 13-15

ked dorazí môj budeme vedieť aké hodnoty sú na 600mA a či to je linearne. 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Neřešil jste někdo ovládání 2-barevnýho pásku (teplá/studená bílá z loxone)? Potřeboval bych mít ve vizu jedno šoupátko, kde si budu volit teplotu a druhý šoupátko, kde si budu volit intenzitu.

Mám ho zapojen na 2 kanály DMX dimmeru.

Zaboha to ale nemůžu vymyslet.

Našel jsem návod, dát na 2 výstupy 2 vzorce, nefunguje to ale správně:

I1 * (100-I2) / 100 
I1 * (I2) / 100

   
ReplyQuote
Honza
(@xbenkju)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 49
 

Ahoj, mám jeden malej dotaz.

Nakonec budu částečně dělat zapojení RGBW Led světel řízených DMX controllery z ALi.

Moje představa je vypínat trafa na 24V který napájí DMX Controller. Trafo se zapne na základě měření osvitu a parametru zakodování/odkodování domu.

Ty budou přes externí relé 230V nebo klidně je spínat Extensionem?

A dále budu vypínat zapínat konkrétní DMX až na základě vypínače nebo spíš je nechat nastartovat s trafem a posílat pak DMX signál pro nastavení (zapnutí)?

 Co se bude dít když sepnu napájení DMX Controleru 24V od trafa - podle mě se zapne s hodnotama na výstupu 0 a bude čekat na signál ... Kolik má spotřebu cca v tomhle stavu?

A protože je výstup 0 neměly by tam být napěťové špičky jako u LED svítidel s elektronikou tímpádem se to dá spínat QUIDEM na 24V rele.

Můžete mě případně opravit a nasměrovat správně?

Dík Honza


   
ReplyQuote
Honza
(@xbenkju)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 49
 

A ještě jeden dotaz, jde nějak udělat aby DMX Conttroler dělal funkci fade - to znamená průběžné prolínání barev ? 

Malá miluje světýlka když mění pomalu barvy dokola ...

H


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Některé tvoje dotazy záleží na konkrétním DMX modulu, který neznáme. Takže těžko odpovědět.

Já teda spínám 24V zdroj až ve chvíli, kdy je sepnuto tlačítko / pohybový snímač s doběhem cca. 10min (viz. popis od koldy) a musím říct, že mi to funguje dobře.

Nerozumím, proč chceš spínat zdroj a ještě DMX kontrolery, to je už zbytečné.


   
ReplyQuote
Honza
(@xbenkju)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 49
 

No původně sem myslel mít na zdroj víc kontroleru. 

Mě spíš šlo o to jak to máte vyzkoušené, já zatím sem jen ve fázi teorie tak se ptám. Pak s nějakým zpožděním nebo okamžitě posíláš DMX příkaz pro nastavení kontroleru?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já mám normálně v rozvaděči 2 zdroje 24VDC pro všechny LED světla, která mají vstup pro externí spínání:

spinani zdroje

A za nimi mám už pověšeny všechny (10ks) DMX dimmery.

DMX

V Configu hlídám, jestli je požadavek na rozsvícení nějakého LED světla (přes analog. hlídacího psa)

LC svetla

a z každé místnost s LED světlem mi jde 1 značka a centrální obrazovku, kde to vyhodnocuji a podle toho ovládám ten vstup centrálních 24V zdrojů. Zpoždění je tam skoro neznatelné, funguje to bezproblémově. 

LC zdroje vyhodnoceni

   
Georgio and kazi reacted
ReplyQuote
(@krata)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 31
 

radku jakym zpusobem mas resene ty pojistky co mas v tech schematech, myslim jake pouzivas a jak je pripevnujes na din a tak?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Mam presne ty typy, co jsou tam nakresleny - na 24V pojistkove svorky a na 230V pojistkové odpínače. Obojí je s montáží na DIN lištu, takže přidělání nebyl problém.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Radku kde se dá ten zdroj koupit? 🙂


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Hele popravdě nevím. Mám to od známého, které to kupuje do firmy někde od čínana.


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
Topic starter  
Posted by: radek

Já mám normálně v rozvaděči 2 zdroje 24VDC pro všechny LED světla, která mají vstup pro externí spínání:

spinani zdroje

 

Radku, v jakém programu kreslíš schémata ? Díky.


   
ReplyQuote
Georgio
(@georgio)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 263
Topic starter  

Dotaz na vlastníky RGB dekodéru PX24506.

PX24506

Zatím s tím laboruju. Předpokládám, že se nepřihlásí pomocí automatického vyhledávání (jako neLoxone zařízení).

Takže zřejmě musím přidat jako DMX aktor:

DMX

Zatím se mi ale nepodařilo dekodér zkomunikovat..

Ukončovací odpor připojen. Ještě dotaz k tomu DIP switchi. Proč je tam 10 switchů (což je 2^10 = 2014 adres), když lze zadat maximálně tuším 512 (2^9)? Odkazují na DMX series of addresses dial code table", ale tu jsem nidke nenašel..

Díky.

 

 


   
ReplyQuote
Page 9 / 33
Share: