Forum

Forum

Notifications
Clear all

LED panel 600x600

371 Posts
45 Users
26 Likes
86.2 K Views
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

to msk: vdaka za odpoved.Ano vsetko ohladom prudovych zdrojov viem cital som to vsetko a aj ze je to inak pri led pasoch ale cital som aj to ze si skusal ten dmx triak trojkanalovy len chcem vediet z akeho dovodu si sa rozhodol ist radsej cestou riadeneho zdroja (ci uz 0-10 alebo dali) a nie cestou dmx triak a stmievatelne prudove zdroje k led panelom prosim ta?


   
ReplyQuote
msk
 msk
(@dusanmsk)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1880
 

Triakove stmievace boli vyvinute v dobe dinosaurov na stmievanie rozzhaveneho dratu. Stmievatelne zdroje musia tento triakom namodulovany signal dokazat rozumne vyhladit a zaroven z tvaru vlny dopocitat pozadovanu uroven osvetlenia. A uspesnost tohoto je zdroj od zdroja ina, niekde to funguje od 50% hore, niekde bez problemov, niekomu to poblikava a niekomu nefunguje vobec. Takze ak tymto smerom tak kupit vzorky a odskusat nez toho kupis plny barak. Ja pri cene panelu 300kc ten nestmievany shitzdroj za 80kc kludne vyhodim a za 500 dokupim 0-10 meanwell.


   
ReplyQuote
 Frc
(@frc)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
 

Narazil jsem na informaci, že LED panely z Ikea by mělo být možné použít s 24V PWM dimmery.


   
radek reacted
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Hodně zajímavá informace!

Ještě by mohli mít ty panely vzhledově trochu hezší - vypadají jako by měli být spíš do podhledu. Ale vydám se do ikei okouknout je naživo. Líbí se mi hlavně možnost, řídit si i teplotu světla!


   
ReplyQuote
(@salinm1)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 108
 

zkousel jsem ty panely vcera v Ikee a jas i barva docela pekne regulovatelne jen ta sirka ramecku se mimoc nelibila. Jinak dnes při hledání led zářivek do garáže jsem narazil na tohle:

https://www.ledsviti.cz/stmivatelne-led-panely-0-10v/

 

ceny mně přijdou docela dobré co vy na to?


   
ReplyQuote
 Pepe
(@pepe)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 91
 

Já mám po baráku rozvod 24V a použil jsem Loxone DMX stmívače a je to super. Panely se za pomocí PIR čidel plynule rozsvěcují. Použil jsem tyto panely od firmy NBB: (sice dražší než Čína, ale ta kvalita s tím co jsem testoval a nechával si poslat z Číny se nedá srovnat) - a to jsem za vzorky utratil cca 5 tis.

LED Panel 60x60 - 48W 24V - stačí jeden do jednoho pokoje - cena cca 2600 bez DPH, svítí jako prase, vždy 1x panel na 1 DMX kanál

LED Panel 30x30 - 24W  24V - použil jsem v obýváku a kuchyni pro lepší homogenitu - cena cca 1200 bez DPH, vždy 2x panely na 1 DMX kanál

Panely jsem uchytil do sádrokartonu na magnety - 30x30 na 1 magnet a 60x60 na 3 magnety do hvězdy. Je to nejlepší co jsem vymyslel, vše ostatní je ošklivé

Použil jsem tyto magnety a plošky: (lepil jsem plošky na panel mamutem a magnety jsou šrouboval do sádroše)

Magnetický držák zde
Ploška zde

Snad to pomůže. Ceny jsem si domlouval.


   
ReplyQuote
 Frc
(@frc)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 35
 

Od LedSviti mám dva panely (a asi 30 6W bodovek), jeden jsem bral stmívatelný. Svítí bez problémů, zatím ale nemám zapojené na Loxone, hrál jsem si jen s řízením pomocí laboratorního zdroje.

Ty panely jsou podle mě stejné, za více peněz jen dostaneš stmívatelný zdroj.

20170711 111129

   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

ja som sa dohodol s ledsviti na "vyrobe" led panelov, ktore vychadzaju z tohoto

https://www.ledsviti.cz/bily-vestavny-led-panel-120-x-120-mm-6w-bila-stmivatelny/

ale upravili mi ich na 24V a pripajam ich na rgbw tree dimmer (nemusim kupovat za sialene prachy lox svetla)


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Zkoušel jsem se také s ledsviti.cz dohodnout na předělání LED panelů na 24V, ale bylo by to reálné až od 20ks od jedné wattáže, neměl by někdo zájem o bílé hranaté panely 12W nebo 18W?


   
ReplyQuote
(@juras)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 306
 

ake rozmery to chces objednat? mozno si este nieco priobjednam...


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Posli prosim nejaky popis, idealne odkaz jak vypadaji a jake maji rozmery. Mozna bych neco vzal.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Ahoj, hodily by se mi tyto 12W a 18W:

https://www.ledsviti.cz/bily-vestavny-led-panel-225-x-225mm-18w-bila-4100k/

https://www.ledsviti.cz/bily-vestavny-led-panel-175-x-175mm-12w-bila-4100k/

Já bych dal dohromady cca. 12ks, jen ještě nevím zda mix 12W a 18W nebo jen 18W a případně podle zájmu bych se přiklonil k watáži, kde bychom dali dohromady 20ks.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Já bych se klonil spíš k 12W (880lm). Teď mám v obýváku (cca. 22m2)  1200lm žárovku a relativně to i osvítí. Takže když to nahradím za 6x880lm=5000lm tak bude světla jak ve dne 🙂

Já bych vzal 10ks 12W, 4100K.


   
ReplyQuote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1506
 

Výborně, já bych tedy vzal taky 10ks 12W, 4100K a jsme na dvaceti 🙂

Počkám ještě jestli se někdo nepřidá a pak zkusím ledsviti znovu oslovit.


   
ReplyQuote
 ager
(@ager)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 146
 

Ahojte

No ja by som tiez mal zaujem ale:

1. Bral by som ten chrom alebo matny chrom alebo strieborne ale  nie biele ale myslim ze to by nemal byt problem pre nich prerobit aj ine farby svetiel.

https://www.ledsviti.cz/vestavne-led-panely/?pv6=1840&pv22=1857,1858&pv14=1717,1709,12243

2. Co to znamena prerobenie na 24V? Aby to mohlo byt ovladane RGBW (PWM) dimerom tak tam musia vymenit led pasky co znamena ze ucinnost lediek pri pwm ked sa zamenia za prudove ledky ktore su tam origo tak pojde rapidne dole a svietidlo nebude mat ani z daleka taku svietivost. alebo ako to chcu riesit prosim ta?

3. Ako by to bolo s dodavkou na slovensko?

4. A ako je to s cenou za panel pri tej prerabke?

Dakujem pekne


   
ReplyQuote
Page 5 / 25
Share: