Rozbalujem, vybalujem, třídíme, uklízíme

Rozbalujem, vybalujem, třídíme, uklízíme

Tak jsme se dneska vydali do Ikey pro dvě nové rohožky…..

2016-09-11-12-25-40

Shodou náhod jsme zabloudili i do výprodeje zlevněných věcí a tam našli přesně skříně, které jsme potřebovali, a ještě něco navíc. V šatně v ložnici nám ještě chyběla jedna skříň a díky šikmině se nám tam nechtěl vejít klasický ikeácky PAX.

2016-09-11-20-38-28

A nějak nás nenapadlo hledat jinde. A právě ve výprodeji bylo přesně to, co jsme chtěli, jen to nebyla šatní skříň, ale dětská, která má přesně odpovídající výšku i šířku. A tak jsme je vzali dvě, jednu do šatny a jednu do technické :-). A k tomu ještě jednu knihovnu 😉

2016-09-11-12-47-02

Haluz byla, že jsme měli sebou v Ikee zrovna vozík (což jinak člověk jedoucí pro rohožku většinou má, žejo). A to proto, že další zastávka pak byla v OBI na nákup dlažby na obložení schodů a pak v kanclu a původním doma na odvoz už skoro posledních věcí.

2016-09-09-09-52-22

Stále nám zbývají nějaké věci v garáži, ale to už je spíš takový bordel, co tam na nás ještě chvilku může počkat. Odpoledne jsme pak už klasicky všude uklízeli, vybalovali krabice, montovali skříně a pořád dokola.

2016-09-09-13-59-27

Co se týká dalších novinek z uplynulých dnů, tak jsme s vodákem ve čtvrtek namontovali a rozchodili změkčovačku vody. Návod celkově sice nebyl úplně intuitivní, ale nakonec se zadařilo. Jediné co, tak musíme koupit papírky na zjištění výsledné tvrdosti, protože to ta mašina zjistit neumí (což mne dost zklamalo).

2016-09-09-13-59-32

Když ale vidíme teď skla sprcháčů, umyvadlo nebo baterky, tak je rozdíl opravdu dost znatelný. Před změkčovačkou bylo sklo totálně flekaté po jednom sprchování a teď jsou tam jen malinké kolečka od vody, ale ne bíle fleky od vodního kamene.

2016-09-09-13-59-47

Ještě jsme testovali naše kamna, jak hoří a fungují po opravě/úpravě komína. No rozdíl je to dost ;-). Z původního plamínku, který jsme si mysleli, že tak má být, se při plném provozu kamen stala pořádná fatra 😉
2016-09-10-14-51-00

Vizuálně parádní a tepla to generuje taky hromadu. Takže přes všechny problémy s komínem i dodavatelem kotle nakonec všechno dopadlo dobře (protože jsme našli revizáka/kotlaře, co opravil komín, opravil napojení a dal všechno dopořádku). Sice to stálo docela ranec (12.000kč za vše), ale kamna fungují, jak mají, a zážitek je to epesní :-).

2016-09-10-14-45-08

A taky jsme začali vařit. I si nemůže kuchyň vynachválit a i když se tam motáme dva (protože se rozhodnu pomáhat), je tam pořád dost místa pro oba. Oproti naší staré kuchyni výtečné zlepšení.

2016-09-10-13-01-03

Na naší hromadě hlíny za domem máme momentálně takovou malou cuketovou farmu, takže ji spotřebováváme jak můžeme. K tomu jsme dostali hromadu rajčat od sousedky, takže jsme se pustili do leča ;-).

2016-09-10-13-15-13

A když už jsme u toho kulinářství, včera jsme ještě grilovali s většinou známých z Brna, taková mini-kolaudace ;-). Už jen kvůli tomu grilování se celá ta stavba, stěhování a starosti vyplatily 😉

2016-09-10-19-27-22

Pomohl Vám náš blog? Chcete nás podpořit? I málo udělá radost 😉

10 thoughts on “Rozbalujem, vybalujem, třídíme, uklízíme

 1. Ahoj.
  Rád bych se zeptal na zkušenosti z kuchyně. A to na typ indukční desky. A zda vydává nějaký zvuk (vrčení, pískání). Mé okolí mi tvrdí, někteří mi to u ukázali, že indukce prostě vrčí (zatímco sklokeramika nevydá hlásku). V diskuzích někomu vrčí, jinému ne, ale nikdo nenapíše, co má za přesný typ.
  Ještě by mne zajímalo jakou máte digestoř a jak jste spokojeni. Zda má dostatečný výkon. Sice mám přípravu na závěsnou ze stropu, ale toto řešení mne láká více. Jen bych bych nerad zklamán nízkou účinností.
  Děkuji za případné odpovědi.
  Zdraví. Quenty

  1. Co se týče varné desky, tak ta občas bzučí, občas ne. Nedokážu říct, kdy zvuk vydává, asi by se zde dala vysledovat určitá závislost, ale popravdě jsem tomu nikdy nevěnovala pozornost, beru to zkrátka jako fakt. Je pravda, že proti sklokeramice by se indukce dala označit za hlučnou, ale u mě nadšení z ostatních benefitů. Za prvé z rychlosti dosažení bodu varu, pak z malé setrvačnosti teploty plotýnek a v neposlední řadě taky z mnohem snadnější údržby v případě vybublání hrnce – nikdy se mi deska nepřipekla a vždy ji stačilo setřít mokrým hadříkem. Typ si bohužel nepamatuju, je to značka AEG.

   I.

 2. Ahoj,
  mám úplně stejný dotaz na digestoř jako Quenty. Můžete se tady s námi podělit o vaší zkušenost? Moc děkuji
  Marcela

 3. Tak začnu asi digestoří. Osobně jsem nikdy doma digestoř neměla, takže nemám s čím porovnávat, ale naše řešení podle mě není zdaleka optimální. Z důvodu pasivity máme pouze recirkulaci a nemůžu říct, že by digestoř odfiltrovávala pachy při vaření. Nevidím rozdíl, pokud vařím se zaplou nebo vyplou digestoří, domem se zkrátka line vůně jídla. Co se týče odvodu tuku při smažení, tak tam si myslím, že digestoř celkem funguje, ale je potřeba pánev umístit do zadní zóny varné desky, při smažení vepředu digestoř nemá tah na to, aby páry odsála. Další výtka se týká montáže. Na radu kuchyňského studia jsme výfuk dali dospodu pod linku, podle nich jsme vzduch vůbec neměli vůbec cítit na nohou. No byla to samozřejmě totální kravina, proud vzduchu je poměrně silný a aspoň teď v zimě to není nic příjemného. My jsme se pro tuto digestoř rozhodli proto, protože L. má 2 metry a jakékoli závěsné řešení u nás nepřipadalo v úvahu. Pokud ale neřešíte podobný problém s výškou, doporučila bych asi závěsnou digestoř, ušetříte tím nemalé peníze a i efektivita bude podle mě mnohem vyšší.

  I.

 4. Dobrý den, mohla bych vás poprosit o zkušenosti se změkčovačem vody? Můžu se zeptat na typ a výrobce a popř. cenu? Děkuji moc za odpověď.
  Klobouk dolů před vaším “deníkem”, je velkým přínosem, věřím, že nejen nám

  1. zmekcovacka zmekcuje ;-). Bez ni je voda urcite tvrdsi a dela velke stopy. S ni je to pak mnohem lepsi, ale rozhodne ne 100% bez kamene. Ale zlepseni je dost vyrazne. Voda z ni chutna jinak, takze treba do kuchyne mame puvodni nezmekcenou, vsude jinde zmekcenou.

   Jinak vyrobce je Viessmann, typ Aquahome 20n, cena tusim kolem 20k, ale uz si to nepamatuju

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Subscribe without commenting