X
Forum

Forum

tepelne cerpadlo ze...
 
Notifications
Clear all

tepelne cerpadlo zeme/voda

236 Posts
20 Users
3 Likes
35.8 K Views
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
Topic starter  

Ti co maji maly pozemek, jak jste postupovali s pracemi na pozemku? Ornice, zakladove pasy, kopani zemniho kolektoru.

Co jste delali prvni a co posledni? 

 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Cekali jsme trochu dele na stavebni povoleni. A aby jsme moc nedrazdili hada, tak jsme pred vydanim povoleni delali min napadne upravy:

- odstraneni naletovek, cistka a zarovnani pozemku

- zakopani retencky a vsaku destove vody

- zakopani registru pro TC

 

Teprve po ziskani povoleni jsme zacali kopat zaklady a resit samotny dum.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
Topic starter  
Posted by: l.adamek

Cekali jsme trochu dele na stavebni povoleni. A aby jsme moc nedrazdili hada, tak jsme pred vydanim povoleni delali min napadne upravy:

- odstraneni naletovek, cistka a zarovnani pozemku

- zakopani retencky a vsaku destove vody

- zakopani registru pro TC

 

Teprve po ziskani povoleni jsme zacali kopat zaklady a resit samotny dum.

diky. A nemel jsi strach o trubky pri kopani zakladu? Nebo mas nekde externe sberac?


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Mame registr trochu bokem a v miste napojeni jsem nechal cca pul metru, ktery jsme dokopali se zaklady lopatou prave kvuli strachu o trubky.


   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1199
Topic starter  

Prikladam situaci. Ja bych porad chtel tu cestu vyuzit 😀 Tolik metru, boze!

 


   
ReplyQuote
 xoor
(@xoor)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

@richard
jak tu cestu budeš zpevňovat? Jedna část sítě druhá část kolektor. To se na tu stavbu ani nedostaneš, když za prší, natož nějaká technika. Počítej s hutněním po vrstvách nějakou pořádnou profi žabou/válem.

V tvém případě bych volil TČ vzduch/voda  a dal bych jej co nejdál od obytných místností. Na tu zahradu už nedáš ani bazén nebo strom pokud tam bude kolektor.


   
ReplyQuote
Baysha
(@baysha)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 67
 

@richard souhlas s předchozím, s takhle malým pozemkem bych se na země-voda vybodla. K čemu je ti zahrada, když ji kvůli kolektoru nemůžeš vůbec využívat jako zahradu? Nezasadíš si tam ani živý plot, abys měl trošku stínu a sousedi ti tam nečuměli. Takový barák nemá žádnou přidanou hodnotu oproti bydlení v bytě, akorát kolem baráku je víc práce.

 


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Nechápu proč by nemohl mít kolektor pod zahradou? Já to tak mám a zcela v pohodě.

Kolektor jsem dal téměř přes celou zahradu, dokonce jej mám i pod bazénem a pod zahradním domkem. Mám tři okruhy po 200m, celkem tedy 600m. TČ je naprosto v pohodě a zahrada také. 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@baysha: To jsou zas nesmysly. Proc by nemohl byt kolektor pod zahradou?

Kdyz ho das do rozumne hloubky, tak o nem vubec nevis. Mam nad nim krasny zeleny travnik, zivy plot i spoustu dalsiho. 


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Souhlasim s @koldavideo.

Urcita omezeni tam jsou, nemuze z toho udelat prales nebo sad, ale trocha keru a pekna zahrada tomu registru neuskodi.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

Navic dle te situace co ma @richard bych registr zakopal pod celou prijezdovku a je to. Stejne se bude muse kopat, tak bych ho nacpal pod to. Imho by to melo fungovat, ale chce to samozrejme overit.

Ja mam cast pod prijezdovkou pred domem, cast pod terasou a zadne problemy nepozoruju (ale mam to ve 2m hloubce)


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

Tu prijezdovku jsme resili na pivu.

Vede pod ni kanalizace, privod vody, zvazuje tam registr, predpokladam, ze cela prijezdovka bude zamkovka. Tady uz to trocu planovani a vypoctu chce.

Navic, pokud se nemylim, by mel dodrzet nejaky odstup od sousednich pozemku.


   
ReplyQuote
Baysha
(@baysha)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 67
 

@l trávník v pohodě, ale trávník od plotu k plotu u mě není zahrada. S těmi keři bych každopádně byla hodně opatrná - co vím, tak by nad kolektor nemělo přijít nic většího než cca rybíz. Ony ty kořeny mají docela sílu, když vyrostou, tak trubku zmáčknou jako nic. A pak ti v ní nic nepoteče.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@baysha: Ker ti vzivote neudela koren do 2m. A i kdyby udelal, tak uz to bude tak ridke a rozlezle do sirky, ze to te trubce nijak neublizi.

Vubec bych se nebal nad to zasadit klidne strom. Ta trubka je tak trvda, ze koren to obleze.

Ale znovu opakuju, ja to mam ve 2m, nebo dokonce ve 2.5m hloubce. Pokud nekdo da registr 60cm pod povrch, tak samozrejme je to jine.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3067
 

@baysha: Navic, doporucuju se nejdriv "osahat" to getra potrubi pro registr. nerikam, ze strom nema silu. Ale v mekke pude nema duvod nicit trvde potrubi, kdyz se muze rozpinat na druhou stranu.

 


   
ReplyQuote
Page 9 / 16
Share: