X
Forum

Forum

tepelne cerpadlo ze...
 
Notifications
Clear all

tepelne cerpadlo zeme/voda

236 Posts
20 Users
3 Likes
36 K Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Next Comfort nebrat. 


   
ReplyQuote
Baysha
(@baysha)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 67
 
Posted by: kobra23

Next Comfort nebrat. 

Důvod?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Protože je to Čína dovažená Acondem za účelem minimalizace vstupních nákladů a maximalizace zisků.


   
ReplyQuote
Baysha
(@baysha)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 67
 

Tady jsou pro srovnání obě nabídky:

Next
Acond

   
ReplyQuote
Baysha
(@baysha)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 67
 
Posted by: kobra23

Protože je to Čína dovažená Acondem za účelem minimalizace vstupních nákladů a maximalizace zisků.

No ale tohle je to samý čerpadlo, Acond Pasiv G4, jen s jinou nálepkou.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Tak v tom případě už Acond klesl hodně hluboko.

Původní koncept byl, že ty dvě firmy byť v pozadí vlastněné stejnými lidmi, budou vystupovat proti sobě jako konkurenti a kde neuspěje Acond s vlastním výrobkem kvůli ceně, bude prostor pro levný Next Comfort. 

Takže jestli tomu dobře rozumím, Acond už tu čínu prodává jako svůj model.


   
ReplyQuote
 peno
(@peno)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 19
 

Tady je naše nabídka. 

IMG 20190207 084336

Máme ještě s Acondem co řešit. 


   
ReplyQuote
Baysha
(@baysha)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 67
 

@kobra23 ne-e, to je to samý čerpadlo, co má L. Předpokládám, že Next nemá ve svým čínským sortimentu nic, co by odpovídalo požadavkům (inverter země-voda s nízkým výkonem pro pasivy), takže mi udělali nabídku na Acondí čerpadlo. A ta nižší cena bude nejspíš daná míň kvalitními komponenty okolo (potrubí kolektoru? zatím nemám nastudovaný značky, tak nevím, co to v těch nabídkách přesně mám za potrubí). Případně tím, že Next v té nabídce možná tiše vynechal ten expanzomat, oběhové čerpadlo a spol. 
Jako už kvůli té záruce a servisu je mi sympatičtější vzít to přímo od Acondu, i s tím, že to bude o pár tisícovek dražší.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2211
 

Kolektor jedině z materiálů od Getra. Pozor na to, že jsou 3 druhy hadic a každá je určena do jiné půdy, podle množství kamenů, které v půdě jsou.


   
ReplyQuote
 peno
(@peno)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 19
 

@L Ten kolektor se dvěma okruhy spojenými Téčky navrhla přímo Ge-tra, Acond nebo projektant? Mě se tady technik skoro křižoval, že to v žádném případě. Má to tak ještě někdo jiný? Mě to spojení až uvnitř domu Téčky přijde jako levné a přístupné řešení. S Ge-trou spolupráce vypadá jak? Jen hodí čísla typu délka, hloubka a počty větví nebo dělají nějaký projekt? 


   
ReplyQuote
 xoor
(@xoor)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

@peno Já to mám také rozděleno na 2 okruhy (slinky) s tím, že to v TM před Tč spojuji. Pokud se dodrží stejné délky potrubí, tak budou průtoky i tlaky v obou stejné. Nevidím v tom problém. Ge-tra, technik i instalační technik s tím problém neměli.

This post was modified 5 years ago 2 times by xoor

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

My kdyz to tenkrat resili, tak acond primo spolupracoval s getrou. Mam pocit, ze sme jim dali podklady od projektanta, acond dle toho "vymyslel" TC nabidku a preposlal to getre, ktera pak poslala nabidku na registr.

Registr jsme samostatne platili Getre.

Jinak to spojeni v TM, uz fakt nevim jak presne to bylo, ale vubec se neresilo, ze by to mel byt problem. Jen jsme se tenkrat dohodli (ja, acond,getra, projektant) ze je blbost delat drahou sachtu, kdyz to mam kousek do domu.

Takze se to zelene potrubi protahlo dovnitr do domu, v podlaze ve spajzu (kde vlejza do domu) je spojeno pak uz s klasickym, ktere je pak vykolenovane az do TM, kde se na zdi spojuje Tckem a jde do TC.

Spajz ma diky tomu chladnejsi podlahu, a do TM, kde neni moc mista, uz to jde pekne v pravych uhlech.

Jinak s tema prutokama, jak pise @xoor. Kdyz jsou dva okruhy o stejne delce, tak by to snad melo byt stejne ;-). Ale nikdy sme to nijak netestovali ani tam nemame zadne skrtici klapky na regulaci. Imho neni duvod, aby se to chovalo rozdilne


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Taky mám 2 okruhy. Spojené to mám ve venkovní šachtě před TM. Okruhy mám stejné (150m), ale pro jistotu jsou myslím v šachtě ještě 2 vyvažováky. Šachta ja zakopaná někde hluboko v zemi, takže až k ní jednou polezu bude to zajímavý. Jinak v tom ale nevidím problém.


   
ReplyQuote
(@pafka)
Active Member
Joined: 6 years ago
Posts: 19
 

@peno ja to mam taky spojene az v technicke, nad podlahou a uvazoval jsem uplne stejne (lepsi/levnejsi/dostupnejsi).. hodne jsem resil, jestli pouzit jejich tvarovky (rozdelovac/slucovac), take me do toho dost tlacili... ale po konzultaci s topenarem jsme se rozhodli to udelat po nasem (mosaz a svarene ppr potrubi)... bylo me jeste doporucene, pozdeji i getrou, poradne to odizolovat (kaucukem), kdyz to je spojene uvnitr, protoze to hodne kondenzuje...

zavolal bych p. drapakovi Jr. z getry, urcite rad pomuze, ja mu poslal situacku se zakreslenou moji predstavou a kde co v budoucnu bude, on to v podstate jen schvalil, komunikace s nim byla super, byl hrozne ochotny pomoc... co mi jeste doporucil a ja tak udelal je to, co tady uz napsala @baysha, ze soubeh s vodou a dokonce kde budeme mit zpevnenou cestu - stani a prijezd (asi 10metru, o to jsme potom protahli i delku cele ryhy), at opet odizoluju kaucukem a vlozim do chranicky, at to pozdeji nezlobi... pamatuju si, ze jsem se konkretne ptal proc takhle a rikal, ze u te vody je to jasne, at se to neovlivnuje, u te cesty, ze by se mi potom mohla vlnit zamkovka, je to proste takovy sychr, muze i nemusi... vystup od nej byl email s nabidkou + mi i nekolikrat volal a konzultoval se mnou ten navrh, zadny projekt jsme nedelali, ale je pravda, ze jsem to mel docela zakreslene v situacce tuzkou, takze jsme se mohli bavit dost konkretne

edit: a jeste si pamatuji, ze tam byly i nejaka pravidla - hloubka, jak daleko mohou byt okruhy od sebe (myslim roztec 2,5m), jak daleko mohou byt od zakladu (myslim 1,5m), od sousedu,... vsechno jsem se docetl myslim na jejich webu

This post was modified 5 years ago by pafka

   
ReplyQuote
Richard
(@richard)
Member
Joined: 6 years ago
Posts: 1204
Topic starter  

a mi pan Zeravik rikal, ze se nemam nechat zblbnout  staci obycejna trubka. Jsou v zemi dlouho, vystavene tlaku a nejsou problemy, tak proc by to melo byt jinak v tomto pripade.

 

a jeste toto:

https://www.eltex-km.cz/cs/clanky/10003-jak-zhotovit-rozdelovac


   
ReplyQuote
Page 8 / 16
Share: