Forum

Forum

Detail vjezdu do ga...
 
Notifications
Clear all

Detail vjezdu do garáže

7 Posts
4 Users
0 Likes
5,650 Views
(@petrik)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 12
Topic starter  

Zdravim,

 

jak mate, prosim, resen detail vjezdu do garaze? Jedna se mi o napojeni izolace a “schovani” podlahoveho eps pod betonovou deskou.

 

dekuji 🙂


   
Quote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
 

Ahoj. Ozval se ti někdo na tvůj dotaz? Letos mám v plánu řešit dlažby okolo baráku a před garáží a už asi měsíc si lámu hlavu se stejným problémem. Jen já k tomu řeším detail u vchodovek a portálu. Momentálně mám u baráku jen 300mm perimetru nataženého v lepidle. U garáže zatím jen perimetr a kousek přesahu od nopovky. Díky za radu


   
ReplyQuote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 
2019 02 20 14.44.18

Chci to resit takto, penosklo chci pouzit, protoze ho mam hromadu. Na velkou unosnost, ale clovek ho rozrypne nehtem. Tak bych ho chtel zavrit do kastliku z purenitu 15mm. Penosko s purenitem slepit Lutexem. Ten pridelat ke stavajici podlaze pomoci uhelniku. Nevim jestli je to idealni reseni. Z venkovni strany bude dlazba.


   
ReplyQuote
 xoor
(@xoor)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

@cyklonit  měl bych asi strach o ten vrchní díl purenitu, že se časem zničí vlhkostí a namáháním od kol auta. Podle mě to není materiál do exteriéru.
Má smysl u garáže řešit teplotní most v patě, když nad tím jsou garážová vrata, který mají U milion? Já bych to řešil nejtvrdším ytongem nebo tímto  http://www.sendwix.cz/aktuality/cojenoveho/sendwix_therm.html . Obě řešení  se použivají u PD, takže garáž bude myslím ok. Osobně bych šel cestou ytongu.


   
ReplyQuote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 

Mel jsem za to ze Purenit je nenasakavy, ale v tehle aplikaci nemam zkusenost. Kazdopadne by pohledove nebylo fajn koukat na desku z purenitu. Takze kdyby byla v garazi dlazba, tak tak by se musela udelat spara mezi betonem a purenitovym kastlikem a dat nejakou listu.  Bylo by to uvnitr pod vraty, a nejaka vhkost by mohla pusobyt jen z venkovni strany.  

Kdyby nekdo mel v planu pohledovy podlahovy beton na podlaze v garazi, tak nevim jak resit. 

Osobne chci garaz vytapet a nechci aby promrzala pod vraty.


   
ReplyQuote
(@cyklonit)
Trusted Member
Joined: 6 years ago
Posts: 93
 

Poptaval jsem i vrata od Hoermanna v profilu 67mm a byla to takova raketa, ze pujdu standardem 42 


   
ReplyQuote
Milan
(@milan)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 111
 

Já jsem přemýšlel že pod vrata (tj. na vnitřní straně ostění) dám (asi šroubem do zdi) jekl v tloušťce podlahy a pak s každé strany tam nechám navařit kus kari sitě a zabetonuji. Ze strany od garáže tam bude beton a z venkovní strany tam hold bude kousek betonového prahu. Když by to vypadalo nějak hodně špatně tak mě napadá ještě varianta do toho betonu nařezat dlažbu která bude před garáží. Ale musel bych jí nařezat na nějaké tenčí kostky. 


   
ReplyQuote
Share: