Forum

Forum

tepelne cerpadlo ze...
 
Notifications
Clear all

tepelne cerpadlo zeme/voda

236 Posts
20 Users
3 Likes
35 K Views
 peno
(@peno)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 19
 

Zdravím, není tady někdo, kdo by měl aktuální nabídku od Acondu na TČ G4? Dostali jsme tuto nabídku: TČ 117 tis., bojler OKC 250 NTR/HP 16 tis., doprava a montáž 24 tis., materiál kolektoru 300 m, nemrz. směsi a plnící sada 21 tis., oběhové čerpadlo a expanzní nádoby 5 tisic. Ceny jsou včetně slevy a DPH, celkem 183 tisíc. Nabídka na podlahovku, pokud by se brala od nich je 90 tisíc za 120 m2. Níž už jít údajně nemůžou a na Loxone nepůjde čerpadlo napojit. Povedlo se někomu získat lepší cenu a jak jednali ohledně Loxone? Díky 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

Podle mne jsou ty ceny opravdu dobre. Kdyz vemu, ze TC stoji stale jen 117tis, stejne tak bojler je dobra cena, kolektor+nemrznouci taky dobra (nas 400m stalo tusim 15k potrubi a smes taky kolem 5k)

Zajimava je ta expanzka+obehovka, ze ji nabizeji uz mimo TC. Ale jinak si myslim, ze jsou ty ceny ok.

A jsem rad, ze je to takto rozepsane a ne zas vykrik "TC za 180k, to je drahe". Protoze jde videt, ze TC dela cca polovinu a zbytek je okolni prislusenstvi.

PS: Jeste by bylo dobre vedet vykon toho TC, nevim, jeslti jsou vsechny G4 se stejnym vykonem. To co mame my je 3.6Kw


   
ReplyQuote
 xoor
(@xoor)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

Také mě zarazila ta externí expanzka a oběhovka. Má G4 ma taky 3.6kW. Co je ještě zajímavé, jak se neustále snižuje délka okruhu. L má 400m já 380m a teď už jsou schopni jít až na 300m. Nech si to raději od ge-tra spočítat. Možná máte zeminu s vysokou spodní vodou. Kolektor raději větší.
90kkč za podlahovku se mi zdá dost na to, že jsme to měli se ženou za 2 večery na motané.
Náklady byly cca 30kkč za 130m2 bez projektu, ten byl zvlášť.


   
ReplyQuote
 peno
(@peno)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 19
 

Ano, je to přesně to stejné. Máme ztráty 3 kW. Já si právě zadala do vyhledávače ten bojler a vyběhla mi cena 12 tisíc, tak mne to překvapilo, že pokud je to tak u více položek, už to může být dost peněz. Mají tedy u toho bojleru ještě uvedeno "bojler ... + externí sada pro ohřev TUV.“ Myslela jsem, že to je součástí toho bojleru.

Jedno oběhové čerpadlo už v ceně čerpadla mají. U toho druhého je uvedeno, že je pro primární okruh.

O Loxonu se se mnou technik nechtěl ani bavit. Prý to nepotrebuju ovládat čerpadlo přes Loxone. 

Jinak údajně prý prodají pouze kolem deseti těchto čerpadel ročně. 


   
ReplyQuote
 peno
(@peno)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 19
 

Prý je to spocitane od Getry. Máme tu nejhorší možnou variantu - totálně suchý pisek. 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2193
 

300 metrů je ok na 3 kW. V ČR nejhorší podmínky = 10W na 1 metr délky zemního kolektoru.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

osobne si myslim, ze tech 100m navic registru za ten pocit jistot stoji.

V korunach je to nula nula prd, ale pritom to da o 25% vetsi vykon registru. Navic, v prostredi jako je suchy pisek.

My mame sucho/mokry jil, tzn pry to nejlepsi co jde. A pri tech 400m si to nemuzu vynachvalit.

Jsme momentalne na ~2C teploty solanky. Pry je bezne, ze se konec topne sezony jede -10C a porad je to ok (az do -15C je solanka pri rozumnem redeni tekuta).

Jelikoz cim vic C solanky, tim vic adidas ;-), tak se nevyplati zrovna na tomhle setrit. Radeji protahnout okruh vic nez mene, diky tomu budete mit celou zimu vetsi SCOP.


   
ReplyQuote
(@koldavideo)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1780
 

Já jsem udělal 3 x 200m. Navíc nemám slinky ale klasického hada, kde je účinnost ještě vyšší. Je to poznat na grafech teploty solanky v době provozu tepelného čerpadla. 

primár

   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Expanzky je potreba mit mimo TČ, protoze je to skoro spotrebni zbozi ktere odchazi jako jedno z prvnich (spolu s obehovym cerpadlem). 


   
ReplyQuote
 xoor
(@xoor)
Estimable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 103
 

@radek ? Jaký problém je odmontovat 6 šroubů a vyměnit tyto komponenty v bedně? Konkrétně u acondu bych to měl as za 10minut. Apoň ty věci dále nehyzdí TM už tak mě občas štvou ty trubky a budíky.
Mám podobnou teplotu jako L cca od 0-2C v těchto dnech.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

jj, prekvapuje mne, ze to z TC vyndali. A jak pise @xoor, je velmi dobre pristupna. 

navic je elektronika jen v horni casti, takze by tomu nemelo nic hrozit. Se schvalne poptam p. Hanuse, az  s nim budu nekdy mluvit.

@koldavideo: Ty teploty jsou luxus, mne to k tem 2-3C kleslo letos strasne rychle. Na druhou stranu 600m klasiku, to uz chce hodne prostoru.

Jinak je zajimave, jak z tech 15C to klesne na 2-3C, ale pak i pri obrovskych mrazech to uz dal neklesa. Jsem letos zvedav na konec topne sezony. Konecne TC bezi celou topnou sezonu ;-)))

chrome 2019 02 06 20 25 14

   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@peno Jinak to, ze se s tebou u Loxonu nechteli o nicem bavit, to je bohuzel uz realita. Kdyz nevemes o nich draheho zeleneho smejda, tak je to pro ne nezajimave. A jelikoz TC (zatim) nenabizeji, tak ho ani nechteji resit.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

@xoor Tak pokud si ses schopen expanzi vymenit sam, tak je to pro tebe ok. Ale pokud bych si na to nekoho zval, tak je pro me jednodussi pozvat si "normalniho" instalatere, kterej to zvladne. Pokud by to bylo v TČ tak do nej urcite nebude chtit lezt a musel bych volat technika od TC za jiny penize.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3059
 

@radek: Zrovan ten acond je uvnitr opravdu tak jednoduchy, ze se ho neboji ani muj klasicky instalater.

Obcas skrz nej dopousti registr a jednou tam menil dopousteci ventil, protoze malicko kapal.  A krom toho, ze si nechal TC vypnout, tak byl uplne v klidu.

Ale verim, ze byt to Niebe, nebo nejaka jina potvora, tak se boji. Ale tim, ze to je fakt easy zarizeni, tak v tom neni problem.


   
ReplyQuote
 peno
(@peno)
Active Member
Joined: 5 years ago
Posts: 19
 

My máme navržený plošný kolektor a ne slinky, proto vyšel mnohem kratší. Zabere 300 m2 zahrady a odebírá z mnohem větší plochy než slinky. Někdo mi říkal, že pokud je délka větší než 150-200 m, tak už je lepší rozdělit na více okruhů, že účinnost výrazně klesá, ale tam je zase problém se spojením. Sběrač a rozdělovač jsou údajně šíleně drahé, takže to některé firmy řeší pomocí téčka. Na to mi ale technik od Acondu řekl, že to nejde, protože nedokážou srovnat průtoky v jednotlivých větvích a byl by s tím problém. Taky ale řekl, že vůbec nemají zpětnou vazbu od uživatelů a ani je to moc nezajímá. Snad alespoň Ge-tra ví, co dělá.


   
ReplyQuote
Page 6 / 16
Share: