X
Forum

Forum

Tahani elektriky v ...
 
Notifications
Clear all

Tahani elektriky v dome

460 Posts
51 Users
21 Likes
128.9 K Views
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

Ty světla na obrazy máš jen v obýváku, nebo i jinde v domě? Např. chodby, pracovna, pokoje?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Po skusenosti s "hovadami" co pouzivaju k praci maltu, odporucam vsetko skovat do krabic.
Nechal som trcat len 2 Cyky kable, digestor a svetlo nad zrkadlo v kupelni a tie hovada tam spravili taky namornicky uzol ze sa to nedalo zozpliest.
Oblankovat dopredu a stocit do krabice.


   
ReplyQuote
l.adamek
(@l-adamek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 688
 

@L ke krabickam, ale trochu z jineho soudku. V blogu pises, ze jsi krabicky ukladal do lepidla kvuli nepruvzdusnosti. Ty jsi resil nepruvzdusnost i mezi mistnostmi? Nebo jak to bylo mysleno?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: smotek7
Oblankovat dopredu a stocit do krabice.

Myslíš před zedníky odizolovat?


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: l.adamek

@L ke krabickam, ale trochu z jineho soudku. V blogu pises, ze jsi krabicky ukladal do lepidla kvuli nepruvzdusnosti. Ty jsi resil nepruvzdusnost i mezi mistnostmi? Nebo jak to bylo mysleno?

Myslím, že 2. NP určitě, protože příčky L končí na "půdě". 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1897
 

Ano, ja som si ich odizoloval ked som sadroval krabice. Odizolovane zmotal do krabice.
Omietkary napchali papier.
Niektory pouzivaju krytky  .


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
 

@kobra23: jen obyvak a pracovna, tam jsem vedel dopredu kde co bude

@l.adamek: primarne kvuli stenam, ktere jsou nosne a venkovni. Ale kdyz uz jsme to delali, zjistili jsme, ze se st im dela celkove dobre a udelali to tak vsude. Zkousel jsem sadru, ale bylo s tim desnyho srany. bud moc tekuty, nebo suchy. a po vyschnuti to vypraskalo. Zatimco lepidlo vydrzi dlouho plasticke a krasne to i zaceli zed.

 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

OK, těch pár vývodů předělám taky na krabičky.

Jen nevím jak s vývody pro PIR čidla alarmu co jsou na stěnách ve výšce cca 2,5 metru. 

Prý existují podomítkové  krabičky o velikosti trochu větší padesáti koruny. Ale nenašel jsem. Ví někdo o něčem?


   
ReplyQuote
(@brudo)
Active Member
Joined: 7 years ago
Posts: 11

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

To bude ono. Díky 


   
ReplyQuote
Oliver
(@olikssen)
Eminent Member
Joined: 8 years ago
Posts: 47
 

Já jsem tahal kabely elektrokanálky ve VPC. Před zakrabičkováním jsem všechny otevřené kanálky s protaženými kabely lokálně za krabičkou vytříkal pěnou. Nejlepší by byla asi vzduchotěsná pěna od ISOCELLu. Tu jsem na to ale nepoužil, takže jsem pěnu po zatvrdnutí vytřel spolu s prostorem pro krabičku blowerproof nátěrem. Do toho už potom šla krabička klasicky na sádru. Je pravda, že se sádrou se musí pracovat rychle, ale jednoduše se uklidí. Chce to s ní jen trochu cviku a všechno jde.


   
Georgio reacted
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 
Posted by: radek

Ja jsem taky všechny kabely nacpal nad podhled a jsem s tím spokojenej. Práce to byla nějaká navíc ale myslím že se vyplatila.

Stropy mi vypadají nějak takhle (ve finále jsme datové kabely ještě vyvázal do svazků, takže teď vypadají trochu líp 🙂 ):

20160911 143445
20160911 143324
20160827 144348

edit: koukám, že si to nějak neporadilo s otáčením fotek...

@radek

Radku prosím tě, když by jsi to měl dělat znova u stropu, tak by jsi zase použil ty sběrné kabelové držáky KSH 30 nebo by jsi už šel radši do drátěných žlabů?

 


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Původně jsem chtěl drátěný žlab, ale pak jsem kvůli ceně použil jen tyhle držáky. Jako výhoda se mi u nich jeví rychlá montáž (2 hmoždinky do stropu a jeto), líp se s tím řeší úhly a možná jsou ve finále trošku nižší než žlab (pokud máš malej prostor nad podhledem).

Co je u nich naprd - při každým dalším kabelu musíš držák rozepnout, chytit ostatní kabely aby nevypadli a přidat k nim novej a pak znovu zapnout. Trochu otrava, ale šlo to (zas u žlabů musíš provlíkat, pokud máš závitovky po obou stranách). Co bylo horší, když jsem v tom měl hodně kabelů, tak už byli hodně těžký a některý držáky se mi samovolně otvírali - proto jsem to musel někde rozdělit na 2 proudy. Týkalo se to CYKY kabelů, s UTP nebyl problém.

Obecně tedy na UTP a pár CYKY bych použil znovu, na hlavní trasu k rozvaděči bych použil dráťák.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2209
 

No abych pravdu řekl, divil jsem se, že je máš na ten strop přidělané vodorovně, když logika říká na svislo (aby tam ty kabely držely a při vkládání nevyskakovali).

Já právě řeším přímou trasu v délce 30 metrů a rozhoduji se co použít. Líbil by se mi žlab např. 250- 300 mm široký, kde by po jedné straně šla silová kabeláž a po druhé slaboproud. A na odbočky už použít ty KSH držáky.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Mě se potvory na výšku nevešly, takže sem je musel dávat takhle blbě 🙁

Ale silovku + slaboproud bych do 1 žlabu nedával. Některý sběrnice (třeba 1-wire) jsou hodně citlivý na rušení a pokud budeš po silovce třeba stmívat přes PWM tak máš na problém zaděláno. Ideálně mít rozestup aspoň 20cm.


   
ReplyQuote
Page 20 / 31
Share: