X
Forum

Forum

Tahani elektriky v ...
 
Notifications
Clear all

Tahani elektriky v dome

460 Posts
51 Users
21 Likes
128.8 K Views
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Je to samozřejmě lepší oddělit, ale já jsem dal všechno do jednoho, nijak neoděloval a nejdelší souběh je asi 16m - všechno pohromadě, žaluzie, světla 24V, 48V a 96V na PWM a OneWire v každý místnosti + technická, celkem 19 snímačů z toho 8 od Sedláčka a zbytek 18B20 od číňana do dvojité hvězdy připojé na loxon jedním paprskem, celkem asi 80m FTP  a nikdy jsem žádný výpadek OneWire nezaznamenal, jen používám 3vodičové zapojení  a na data kroucený pár s Data + 0V.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 

Jak široký máš žlab? Kabely jsou smícháne, nebo na jedné straně silovina a na druhé slaboproud?


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Žlaby mám od rozvaděče 150mm pak 100mm a po místnostech už jen 50mm všechny 50mm vysoké, ale ty 150mm a 100mm měly být o číslo větší, takže 200 a 150, trošku mi to u rozvaděče přetéká, mám to s čepicí. Jinak to tam mám jak se to tahalo, takže jak seno  😀 


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 

A to 1-Wire jsi táhl v jakém vodiči? A LAN v jakém vodiči?


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

OneWire mám Cat5 nesťíněný  a síť CAT6 stíňák, jinak jak jsem psal, OneWire mám hnědej pár +napájení, modrej 0V a zelenej barva DATA a zelenobílej 0V asi by šlo ušetřit jeden pár a napájení dát po jednom páru, žádný proudy tam netečou,  ale zatím jsem to nepotřeboval řešit, až budu hledat rezervy tak tady je řešení.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

U mě je 1-wire zakletá. Mám to v cat.6A stíněné, vše do sběrnice, odděleno od siloviny a jednou za čas mi to vypadne.


   
ReplyQuote
(@skadra)
Estimable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 171
 

Já musím zaklepat, zatím bez problémů, asi dva roky, a to mám hvězdu v technický (krbovky 2 čidla, akumulace 4 čidla, topný okruhy 2x2 čidla) ta je připojená do druhý hvězdy čidel po baráku a z tý je vývod do loxonu. 

Jaký požíváš zapojení? parazitní dvoudrát nebo třídrát?


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Mam vsechno 3 drat a kombinaci kabelovejch cidel z Ali (18B20) a Sedtronicu (na nich pouzivam vstupy pro magnety). Mam podezreni ze je chybe v tech cidlech z Ali, ale jsou zality v podlaze takze s nima uz moc nenadelam.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 

Jak dobře jde drát 0,5 mm zaříznout do Krone svorky? Máte někdo zkušenost?


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

0,5 sa dá.

Ide aj 0,7 ale to už je nasilu.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 

Super. Přemýšlím, že bych některé věci tahal kabelem VEZFI 4x0,5 a VEZFI 6x0,5. Ušetřil bych dost místa, kdybych nemusel nevyužité vodiče z UTP a FTP kabelů umisťovat do Krone svorek. 


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Len akú to má izoláciu, lebo ja na tej záleží ako sa to zareze.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 

Neví někdo proč Loxone končí s prodejem jejich zelené CAT7?


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Tipuju, že to nahrazují tím svým tree kabelem.

 

https://shop.loxone.com/cscz/tree-kabel.html?___SID=U


   
ReplyQuote
(@smotek7)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1896
 

Mna prve napadlo ze mali vyrobenych 1000000m a postupne sa minuli, zistili ze to neni taky kseft.... a dalsi 1000000m nebudu davat vyrabat.


   
ReplyQuote
Page 21 / 31
Share: