X
Forum

Forum

Notifications
Clear all

Zabezpeceni oken

38 Posts
14 Users
0 Likes
9,095 Views
 twik
(@twik)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
Topic starter  

Mam na Vas dotaz, jak mate zabezpecene okna proti lupicum :)?

Mate alarm? Nejake magneticke cidla v oknech napojene na alarm? Nebo nejake PIR cidla, inra zavoru nebo jak jste to udelali.

Pripadne bych poprosil o nejake detaily, protoze mam pocit, ze lidi hodne kaslou na zabezpecni oken, kteryma je strasne jednoduchy se do baraku dostat.

 

Diky za odpovedi


   
Quote
Pavel
(@pa-v-el)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 1505
 

Plánuju určitě kontakty v oknech + mám naprojektovány UTP kabely pro venkovní IP kamery. Na alarm bude také kabelová příprava...

@L prosím tě jak vypadá okenní kontakt když je připraven přímo od okenáře? To je součástí kování nebo je to "klasický" kontakt jako třeba nabízí Loxone jen už zabudovaný? Kablík vede z rámu?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

@twik: Proc se ptas, chces se stavit? 😉

Jinak zabezpeceni urcite magneticke kontakty na kontrolu otevrenych/zavrenych oken + PIR cidla spolu s nejakou kamerou (idealne all-in-one) na detekci pohybu v dome. Teoreticky tristiva cidla, ale imho zbytecne. Co jsem se bavil o bezpecnosti, tak prorazit trojsklo neni zadna sranda, vetsinou jdou po kovani. K tomu venkovni IP kamery jak psal Pavel.

Dalsi vec je, ze pokud se nekdo dovnitr chce dostat, tak se tam dostane a okno mu to jen zpomali, nikdy nezastavi uplne (pokud to nejsou extra bezpecnostni okna), ale ty zase maji spatne solarni zisky (kvuli specialnim foliim).

Takze nejlepsi kombinace je mit neco mezi a doma nemit nic draheho, co by nekoho zajimalo 😉

@Pavel: ten kontakt je zabudovany primo v ramu, ale neni v kovani, je o neco vejs. V pripade okna to kontroluje totalni uzavreni okna. I mikroventilacka je hlasena jako otevrena. V pripade HS portalu to kontroluje zavreni, ale bohuzel uz ne dotazeni klikou, jelikoz je portal i pri zavreni uplne dovren.

Takhle vypada kontakt na HS portalu 

Kabel je pak vyveden nahoru nad okno do vnitrni strany, kde se kabel zatahne do osteni lepidlem a vytahne do zdi a krabicky.


   
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Ja tam mám tyhle - viz. příloha.

V rámu nejsou skoro vůbec vidět (jsou na straně pantů). Taky mi reaguje už na mikroventilaci.

Dej si ale pozor, aby ti je dobře namontovali. Mě je nějakej montér chytrák namontoval špatně, tzn. že nebyly při zavřeném okně proti sobě a museli vše následně opravovat. Ideálně hned po instalaci oken všechny prozvonit jestli jsou ok.


   
ReplyQuote
 nksh
(@nksh)
Reputable Member
Joined: 7 years ago
Posts: 405
 

Zabezpeceni pouze pasivni - folie a zaluzie na oknech a PIR v prizemi v kombinaci s minimem cennosti uvnitř 🙂

Co se tyce kamer prijde mi to jako zbytecnost nechavat se dobrovolne smirovat. Cerstva zkušenost - nedavno nam v praci byvaly kolega rozkrad material za x-set tisíc, a prestoze je kamera takřka na kazdem rohu, ani na jedne z nich nebyl prukazny zaber


   
ReplyQuote
 twik
(@twik)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
Topic starter  

@L: stavit ne, vim jak je to otravny ja bych do baraku takky cizi lidi nepoustel.

 

Jen ted zarizuju finalni podpis smlouvy na okna a zajimalo me jak to mate zabezpecene. Jde me o to ze jsem vybral tridu WK2 tzn. lepsi kovani proti vypaceni atd. plus teda ty cidla. A hlavne chci pripravit drazky na kabely k tem cidlum... Celkove me zajima jak to vlastne funguje, protoze kdyz si nechas otevrenou ventilacku na noc, magnet cidlo hlasi ze okno je otevreno tudiz naprd... existuje treba nejake chytra ridici jednotka ktera rozezna nejakym zpusobem ze to neni vpadeni zlodeje, ale jen sem si pustil dovnitr vzduch 🙂 ?

Jinak cenove prej do jednoho okna cca 500kc jedno cidlo. Je asi lepsi to nechat udelat je a nedokupovat a montovat sam ze?


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3072
 

@twik: Sem to myslel trochu jinak ;-). Ve smyslu, ze se ptas "jak mate kdo zabezpecena okna", abys prisel, kdyz nebudeme doma 😉

Co se tyka cidel, napriklad internorm ma cidla, co poznaji i ruzne stupne otevreni. Ale cena bude zrejme brutalni. My za obyc cidla meli cenu 1000kc/cidlo, ale ukecali jsme to v cene zakazky.

Jinak s obyc cidlem zadna jednotka nic nenadela. Je to jen kontakt, co prerusuje kabel kdyz je okno otevreno. takze nejakou lepsi detekci z toho nevyrazis. Pro ni je to bud otevreno nebo zavreno.

Na nocni vetrani je ale imho stejne lepsi rekuperace, nemusis pak resit kde co je otevreno. A nebo vetrat jen v patre (pokud to neni bungalov) a dole to mit zavrene. Pokud to budes napojovat do neceho chyutrejsiho, muzes si udelat detekci kazdeho otevreneho okna a ne jen celeho okruhu. A pak si treba pohrat s tim, ze na vecer se ti bude kontrolovat, jeslti jsou zavrena okna dole, ale nahore je to bude ignorovat. Zatimco pri odchodu to zkontroluje i okna nahore.

Ohledne montaze sam, zalezi co mas za okna a za typ domu. My mame drevohlinik a pasivni dum a to bych si nelajzl do tech oken vrtat. Zaroven jsem to chtel mit skryte a ne nejak nalepene na okne


   
ReplyQuote
 twik
(@twik)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
Topic starter  

Jo takhle si to myslel s tou navstevou 😀 No me prave kdysi vykradli byt, takze se snazim to zabezpeceni domu nejak aspon trosku ohlidat. Sice na bezp. dvere uz nejsou prachy ale aspon nejake male doplnky 🙂

No ja se rozhodl pro Decro Bzenec okna Trocal 88, sice domluva hrozna, nicmene ne o nic horsi jak s ostatnima vyrobcema oken. 

Jinak Internorm je hold ferrari mezi oknama a podle toho vse u nich stoji...


   
ReplyQuote
Jano
 Jano
(@jano)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

Okenny kontakt od internormu mi nacenili na necelych 50e (bez dane), ked som to videl, tak mi tie nalepene okenne kontakty od loxone neprisi az tak skarede 😀 No uvidime... inak ak chces nevypacitelne okna, tak zajdi do internormu a pozri si profil KF 500.. ja som sa do toho na prvy pohlad zalubil aj ked som stale tvrdil, ze ja som pri stavbe domu na techniku a manzelka na design. No co uz, ked dokazem vyfinancovat tu sumu tak do nich urcite pojdem 🙂


   
ReplyQuote
 twik
(@twik)
Eminent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 26
Topic starter  

Jeste me treba zaujalo tohle reseni od jablotronu

 

https://www.jabloshop.cz/ja-182m-bezdratovy-detektor-otevreni-k-ca-2103?search=detektor%20otev%C5%99en%C3%AD


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Ahoj, nejlepší řešení je si nechat namontovat kontakty přímo při výrobě oken a dveří. Mám také okna od PKS a cena na jedno okno je asi 400Kč. Ještě bych doplnil nechte si tam dát 10m drát. Bylo na výběr několik délek. (Nejmenší co jsem viděl na stavbě na Lipně bylo 20 cm a to opravdu nechcete!)  Všechny dráty zavedu do do jablotronu na jeden můstek, kde je budu střežit. Zapojovat do Loxonu je nesmysl (pokud nemáte elektricky ovládané okna). Je to mnohem lepší než PIR čidla, nedejbože, že máte psa a necháváte ho doma, když je zastřeženo. Budete tam mít Kruh každej den.

Ten neviditelný kontakt do oken, co sem dával twik je dobre, ale pouze do plastových oken. u starých nebo dřevěných oken to pozžít nelze, nevejde se. Dále to nikdy nepoužívejte u kovových rámů dveří a to ani ty viditelné. Rám to vždy zkresluje a vyvolává to falešné poplachy.

Ty neviditelné jsou dobré, ale drahé a lidi to moc nechtějí. Instaloval jsem jich v práci asi 10 a takovou objednávku tam ještě nikdo nikdy neudělal.


   
ReplyQuote
Jano
 Jano
(@jano)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

No ja tie kontakty budem davat prave do loxonu.. Nechcem ich koli "bezpecnosti" ale koli tomu, aby sa nezaplo kurenie ak je okno otvorene...


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Toto je dobrej marketingovej tah (také jsem nad tim uvozoval) ale protože delat v novostavbe neco jineho nez podlahovku je podle me blbost, toto úplně ztrácí smysl. Radeji do Jablotronu a certifikovane odkud si to teda mohu vyčíst i z Loxonu, nez naopak nebo pouze do Loxone. A hlavně žádné pirka, to je zlo.


   
ReplyQuote
Jano
 Jano
(@jano)
Trusted Member
Joined: 7 years ago
Posts: 66
 

Tak ja budem mat na kurenie infrapanely, taze regulacia je jednoducha a to otvorenie okien ma opodstatnenie. PIR cidla chcem primarne na rozsvecovanie svetla. Preco su zlo? Popis trosku obsirnejsie 🙂 Ja zabezpecovacku nechcem ziadnu, taze "pobehovanie psa" po dome ma velmi netrapi.


   
ReplyQuote
Dáda
(@vary)
...
Joined: 7 years ago
Posts: 730
 

Ok, tam to asi smysl má. Infra topeni je supr. Ale přímo do podlahy.  www.uhlikovefolie.cz

Pir jsou spatny na zabezpecovacku, ale na osvetleni chodby nebo treba v koupelne je to supr, tam urcite doporucuju, Loxone ma na treecku ty novy cidla a ty jsou perfektni.


   
ReplyQuote
Page 1 / 3
Share: