X
Forum

Forum

Tahani elektriky v ...
 
Notifications
Clear all

Tahani elektriky v dome

460 Posts
51 Users
21 Likes
128.6 K Views
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

Já mám z domu ven asi 6 nebo 7 chrániček. Ale to co jsem popisoval, je kabeláž, která vede jedním směrem, jen na konci to odbočuje různě a vejde se do jedné chráničky, tak nechci zaplácnout 3, právě, aby nechyběly v budoucnu. Možná jsem to popsal zmateně, nakreslím nějaký obrázek, ať to je jasnější, o co mi jde.


   
ReplyQuote
KaZaN
(@kazan)
Reputable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 240
 

Jak si vlastně evidujete/zakreslujete kam jste si dali chráničky a rezervní chráničky? Zanasite to nejak na čisto do projektu nebo jen cmarate a nebo prostě spoléhate jen na fotky nebo dokonce jen paměť? Jak řešíte, aby vám je během stavby lamy nezničily? 


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
 

chranicky zakreslene nemam. mam je z domu vyvedene jen na dve mista a z toho se pak vetvi dal, vzdy do instalacni sachty. takze kdyz bude nejhur, tak bych je asi nasel ;-). Ale zrovna toto si zatim pamatuju.

Asi mit jich vic, tak bych si to nekam kreslil, ale takto spoleham (zatim) na pamet 😉


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

@L jak vypadá ta instalační šachta? Mě teď napadá, že bych mohl vše dovézt do nějaké krabice/šachty u branky a z té potom vést nové chráničky k bráně a tel. sloupku.


   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 

Třeba takto:

https://www.schmachtl.cz/plastim-sachty-pl-pr5050


   
ReplyQuote
 blaf
(@blaf)
Honorable Member
Joined: 6 years ago
Posts: 490
 

To je přesně, co potřebuju. Netušil jsem, že něco takového existuje. Díky


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
 

ja je mam se zelenym vikem a jsou v travniku. 

https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=ventilova+sachta


   
blaf reacted
ReplyQuote
radek
(@radek)
Prominent Member
Joined: 7 years ago
Posts: 895
 

Cau, chranicky nevetvi, je to reseni naprd. Ver v tomhle L a dej tam ted tadeji 2 navic. Pokud budes jednou neco dotahovat, tou 1 uz nikdy nic neprotahnes.

Ja jich mam taky cca. 7 a stejne to bylo malo, protahovani pak bylo peklo. Co se tyka umisteni, zameril a nakreslil sem si kde  vedou, v prubehu stavby se totiz zahrnuli hlinou (jako ochrana pred znicenim) a na konci stavby sem je vyhrabal. 


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

Ohledně označení místa kabelu funguje tzv. provázková metoda, kterou používají hlavně lidé ze staré školy. Princip je v tom, že se změří vzdálenost min. ze 3 pevných bodů, u kterých se nepředpokládá, že by se v budoucnu měnili. Ty body jsou např. roh domu, kmen stromu, el. sloupek, lampa, víko kanalizace, roh plotu apod. Touhle metodou pak lze najít na pozemku cokoliv s max. přesností.


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

A pak jsou lidé z techno světa (jako třeba já) a ti mají určité vybavení na hledání věcí v zemi. Mám vysílač na 33kHz se 120m protahovacím perem a hledačku. Hledačka umí detekovat taky velmi dobře 50Hz, takže se dá najít i živá elektřina. Když by měl někdo nouzi, tak dejte vědět 🙂


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Schvalne...co mas za masinu ? Ja jsem premyslel o amaterske verzi tohodle...

https://www.tipa.eu/cz/tester-kabelu-utp-uni-t-ut682rj45/d-174954/


   
ReplyQuote
cybermole
(@cybermole)
Ubiquiti hater
Joined: 6 years ago
Posts: 577
 

No tak tohle tintítko máme samozřejmě taky v několika podobách od profi Fluke až po čínu. Něco podobného mám z ali za 15 USD a funguje to skvěle. Já ale psal o tomhle 


   
ReplyQuote
acter
(@acter)
Reputable Member
Joined: 5 years ago
Posts: 256
 

Nooo, tak to uz je hracka pro velky kluky... to by rozsvecelo zarovky v dome 😀 😀

This post was modified 5 years ago by acter

   
ReplyQuote
kobra23
(@kobra23)
Member
Joined: 7 years ago
Posts: 2207
 

Možná blbý dotaz, ale nikde se to tu neřešilo.

Kabelové vývody ze zdi ukončujete krabičkou ve zdi nebo vám trčí kus kabelu do prostoru a v průběhu omítek a jiných činností závazí (v případě krabičky je stočen v krabičce). A zavazí i v době již když bydlíte, než se třeba po 2 letech na něj dát např. svítidlo, když už manželka moc držkuje.


   
ReplyQuote
 L
(@l)
Famed Member Admin
Joined: 9 years ago
Posts: 3065
 

vse mam do krabicky, idealne hluboke. Uz pri omitkach byly vsechny kabely do krabicky stoceny (obcas fakt nadrsno, ale prezily). 

Pak se odomitkovali, trochu vysaly a od te doby tam na mne koukaji.

V mistech, ktere jsou prilis exponovane manzelcinym okum sem nakonec podlehl a krabicky zavrel zaslepkama.

Bohuzel mam nad krabickama jeste prodluzovaci nastavce (protoze debil zednik a kriva zed) a proto nejdou pouzit klasicke zaslepky se sroubovacim tercem, ale musim do kazde zaslepky udelat 2 dirky na sroubky a normalne sroubovat.

Nastesti mam tolerantni zenu, ktera kdyz videla co je s tim srani, tak rekla, zeto pocka na svetla/obrazy/.... a nemam se s tim tolik srat 😉


   
ReplyQuote
Page 19 / 31
Share: